Yeni Yapı, Üniversite İnşa Edecek!

Yatırımlarına büyük bir hızla devam edecek olduklarının altını çizen Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal, eğitim yuvası olan üniversite inşa etmek amacıyla çok ciddi çalışmalar başlattıklarını vurguladı. Topsakal, tartışmaların kesinlikle bitmediği AKM'ye yönelik de açıklamada bulundu.

Alibeyköy üzerinde hayata geçirdiği Yeniköy Konakları'nı satışa çıkaran Yeni Yapı, inşaat sektörü üzerindeki var olan yatırımlarına hız getirme konusunda yeni bir karar aldı. %22'si kısa süre içerisinde satılan Yeniköy Konakları'nda 120 aya kadar vade imkanı veriliyor.

Hürriyet ve Dünya gazeteleri binasının alt kısmında bulunan Yeni Yapı Bağcıalr projesinin detayları netlik kazanıyor. Şuan ruhsat aşamasında bulunan rezidans projesinin kısa zaman içerisinde satışa çıkarılması planlar dahilinde yer alıyor. Toplam inşaat alanı 38.283 metrekare olarak belirlenen Yeni Yapı İnşaat Bağcılar projesinde yaklaşık olarak 12.000 metrekare kapalı alan yer alacak. 25 kata sahip bir blok olarak tasarlanmış Yeni Yapcı Bağcılar projesi 208 adet konut ve 50 adet ticari birimden meydana geliyor.

Yatırımlarına hız kesmeden büyük bir hızla devam eden Yeni Yapı, Ulaşım ve konut imkanı bulunan her yerin kendisi için değerli olduğunu kanıtlarken,Topsakal, konut projelerinin yanında aynı zamanda üniversite inşası için çok ciddi çalışmaların mevcut olduğunu belirtti ve "İnşallah sizlerle en kısa zaman da üniversitesi müjdesini paylaşırız" dedi.

Markalı konut sektöründe güncel olarak bulunan faaliyetlerine büyük bir ağırlık verdiklerini ileten Yeni Yapı YKB'si Topsakal, Emlak Konut ihalelerinini çok yakından takip edecek olduklarını vurguladı. Topsakal, İstanbul ağırlıklı olmak üzere Türkiye'nin diğer şehirlerin de de yatırım yapacaklarını belirtti.

Beykoz'daki Nato Füze Üssü'nde bir film platosu inşa etmekte olduklarını aktaran Topsakal, 270 dönüm alanı bulunan arazide çalışmalarını 2011 yılından günümüze kadar aktif olarak devam ettirdiklerini iletti. Topsakal, Beykoz Kılıçlı Köyü'nde inşa edecek oldukları platoya 10.000.000 TL yatırım yaptıklarını aktararak, projeye denizaltı çekimleri için birde havuz inşası yapacaklarını kaydetti.

 

Etiketler : Şirket Haberleri