Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları

truck

2019 yılının ilk aylarında bazı alanlarda değişiklik yapılması adına Torba Yasa teklifleri; TBMM tarafından oylandı ve 18 madde kabul gördü. Torba Yasa kabul edildikten sonra 18 madde onaylandı ve kısa zamanda yürürlüğe girmesine karar verildi. Birçok kişi bu 18 maddenin detaylarına vakıf değil ve merak ediyor.

2019 yılının ilk aylarında bazı alanlarda değişiklik yapılması adına Torba Yasa teklifi; TBMM tarafından oylandı ve 18 madde kabul gördü. Torba Yasa kabul edildikten sonra 18 madde onaylandı ve kısa zamanda yürürlüğe girmesine karar verildi. Birçok kişi bu 18 maddenin detaylarına vakıf değil ve merak ediyor.

Torba Yasa İçeriğinde Neler Var?

Torba Yasa; meclis tarafından kabul edildi ve içeriğinin genel anlamda ekonomik konuları içerdiği biliniyor. 18 maddeden oluşan Torba Yasa içerisinde Vergi Kanunları, KHK, Kanun Teklifleri gibi detaylar bulunuyor.

Torba yasanın başlıkları;

  • Kitaplarda KDV oranının sıfırlanması,
  • Telefonların vergi oranının %25 olarak belirlenmesi,
  • Tarım kredi borçları olan kişilerin borçlarının yapılandırılması,
  • Petrol Piyasa Kanunu’nda yer alan 15 gün yetecek miktarda stok bulundurma mecburiyeti maddesinin kaldırılması,
  • Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na kiralanan deniz ya da iç sularda bulunan üretim yerlerinin kiralama sürelerinin 2020 yılına kadar uzatılması,
  • İş güvenliği uzmanı bulundurmanın zorunlu hale getirilmesi,
  • 2019 yılında işe girenler için prim, vergi ve aynı zamanda ücret desteğinin sağlanması,
  • Tazminat ödemelerine ilişkin düzenlemeler içeriyor.

Torba yasanın en fazla dikkat çeken maddeleri ise işe alım teşvikleri ve aynı zamanda tazminat üzerinde verilen kararlar denilebilir. İşsizlik oranının artması, kitap okuma oranının düşük olması ve diğer benzeri sorunlara çözüm mahiyetinde çıkarılan torba yasalar; şu anda yürürlükte. Torba yasanın detaylarını Miller Meclisi sitesinden okumanız da mümkün.

"Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları" Yorumlar

"Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları" Benzer Haberler


Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gelecek yıl içerisinde başlama hedefi koyduğu 4 yeni projesi için kollarını sıvamaya başladı yatırım bedeli olarak 3.000.000.000 $ yatırım yapmayı planlıyorlar. Projeler ise; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy üzerinde boy gösterecek.. Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group ortağı mimar Murat Kader, 2017 yılında 14 yeni projeye start verdi. Kader, İstanbul üzerinde birçok kentsel dönüşüm projesinde isimlerinin bulunduklarını açıkladı.

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları. 2.Etap öncesinde son dairelere özel kampanya başlatmış olan Colorist Şile, 50 ay %0 faiz kampanyasını 60 aya çıkardı. 199.000 TL'den başlayış gösteren fiyatlarla satılmakta olan Colorist Şile, özellikle kazançlı yatırım arayışı içerisinde olanların buluşma noktası olarak kendisini gösteriyor.

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Daha çok gençlerin sevdiği ünlü sanatçı Murat Boz, Türkerler Holding'in çok yüksek iddialı olan projesi Mahall Bomonti İzmir'in reklam filminde rolünü aldı. Film üzerinde, Mahall Bomonti İzmir'in sunmuş olduğu ayrıcalıkları tek tek yaşayan Murat Boz, projenin sloganını "Olmak istediğim yer" diyerek özete kavuşturuyor.. Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Bugüne kadar Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da olmak üzere 200 bin metrekareden fazla alan üzerinde konut inşası gerçekleştiren Neo Yapı, İstanbul’un kuzeyinde gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kısa sürede satışları gerçekleşen Neo Bolluca 1 ve 2 projesine yoğun talep üzerine kardeş proje Neo Bolluca 3 geliyor.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. Yeni Torba Yasada Neler Var? İşte Torba Yasa Kanunları

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

Kısa zaman içerisinde adını çok fazla duymuş olduğumuz İnsay Yapı, 2016 yılı içerisinde tamamlamış olduğu projelerle tüm gözleri kendine çevirtiyor. İnsay Yapı, 2017 yılında Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da yapılması hedeflere katılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalarını bütün hızıyla devam ettirmekte.

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul projesi çerçevesinde ince detaylar gün geçtikçe daha da yerine oturuyor. Bu böyle devam ederken, İkinci Haliç, 100.000 yeni konut ve bungalov evleri tarzında ince detaylarla yapılıyor.