Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sona Yaklaşıldı!

Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sona Yaklaşıldı!
Editör: Melih SANCAK Gündem 24 Mart 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Tarihi 45 – 50 yıl önceye kadar dayanmakta olan ve 16.000 metrekare büyüklüğü bulunan kapalı alanda hizmet vermekte olan Taksim yerleşkesisinde yer alan eski hastane binası, vatandaşlara daha modern ve geniş bir alanda sağlık sunumu verilebilmesi için 2015 tarihinde tekrardan inşa edilmek için yıkılmıştı.

Tadilatı ekonomik açıdan çok aşırıya kaçtığı ve hastane binasını modern bir kimliğe kavuşturamayacağından dolayı yıkılıp tekrardan yapılasmına karar verilen binanın %50’sinden fazlası tamamlanmış durumda.

İç kısmında 250 yatağın yer aldığı, 50.000 metrekare kapalı alan içerisinde sağlık hizmetleri sağlanması amaçlanan hastanenin 2018 Nisan’da kapılarını hizmete açması beklentiler arasında yer alıyor.

İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, yaklaşık olarak 50 senelik tarihi bulunan söz konusu hastane binasının, ömrünü artık tamamlamasından dolayı ihtiyaçlara cevap veremediği için yerinde tekrardan inşasının yapıldığının altını çizdi.

Bu süreç içerisinde bazı olumsuz söylemlerin ortaya her zamanki gibi atılmış olduğunu belirten Kısmet, aslında kendilerinin bu durumu, buraya hastane yapılma arzusu olmayanların başka şeyler yapılacakmış gibi gösterip, bunu engelleme yönünde olan çabalarını gördüklerini aktardı.

İlk başladıkları günden beri niyetlerinin tamamen yenilenme ihtiyacı olan bir hastaneyi, taleplere cevap verebilmesi için yenilemek olduğunu belirtti.

Birlik olarak bölgelerinde çok fazla hastane inşaatı projesi yürütmekte olduklarını aktaran Kısmet, Okmeydanı, Seyrantepe ve Sarıyer’de yapımları devam etmekte olan ve her bakımdan yeni teknolojilerle donatılmış olan tesislerde vatandaşlara modern sağlık hizmeti verecek olduklarının altını çizdi.

İstanbul’da 2005 yılında 268.000 çocuğa bir yoğun bakım yatağı düşünmekte olduklarını, bunların sayılarında artış yaşanmasıyla ilgili oranın şu anda 20-25.000 civarlarında olduğunu aktaran Kısmet, yani 10 katına yakın bir iyilik sağlanmakta olduğuna değindi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Mobilya AVM’leri Yapılıyor!

Mobilya AVM’leri Yapılıyor!

Tema Tasarım | Osgaka.com