Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!

truck

Kamuoyunda Taksim İlkyardım diye bilinmekte olan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, depreme dayanıklı ve modern şekilde inşa edilmiş olan hizmet binasıyla birlikte Nisan 2018 tarihinde kapılarını hizmete açacak.

Tarihi 45 - 50 yıl önceye kadar dayanmakta olan ve 16.000 metrekare büyüklüğü bulunan kapalı alanda hizmet vermekte olan Taksim yerleşkesisinde yer alan eski hastane binası, vatandaşlara daha modern ve geniş bir alanda sağlık sunumu verilebilmesi için 2015 tarihinde tekrardan inşa edilmek için yıkılmıştı.

Tadilatı ekonomik açıdan çok aşırıya kaçtığı ve hastane binasını modern bir kimliğe kavuşturamayacağından dolayı yıkılıp tekrardan yapılasmına karar verilen binanın %50'sinden fazlası tamamlanmış durumda.

İç kısmında 250 yatağın yer aldığı, 50.000 metrekare kapalı alan içerisinde sağlık hizmetleri sağlanması amaçlanan hastanenin 2018 Nisan'da kapılarını hizmete açması beklentiler arasında yer alıyor.

İstanbul Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Erol Kısmet, yaklaşık olarak 50 senelik tarihi bulunan söz konusu hastane binasının, ömrünü artık tamamlamasından dolayı ihtiyaçlara cevap veremediği için yerinde tekrardan inşasının yapıldığının altını çizdi.

Bu süreç içerisinde bazı olumsuz söylemlerin ortaya her zamanki gibi atılmış olduğunu belirten Kısmet, aslında kendilerinin bu durumu, buraya hastane yapılma arzusu olmayanların başka şeyler yapılacakmış gibi gösterip, bunu engelleme yönünde olan çabalarını gördüklerini aktardı.

İlk başladıkları günden beri niyetlerinin tamamen yenilenme ihtiyacı olan bir hastaneyi, taleplere cevap verebilmesi için yenilemek olduğunu belirtti.

Birlik olarak bölgelerinde çok fazla hastane inşaatı projesi yürütmekte olduklarını aktaran Kısmet, Okmeydanı, Seyrantepe ve Sarıyer'de yapımları devam etmekte olan ve her bakımdan yeni teknolojilerle donatılmış olan tesislerde vatandaşlara modern sağlık hizmeti verecek olduklarının altını çizdi.

İstanbul'da 2005 yılında 268.000 çocuğa bir yoğun bakım yatağı düşünmekte olduklarını, bunların sayılarında artış yaşanmasıyla ilgili oranın şu anda 20-25.000 civarlarında olduğunu aktaran Kısmet, yani 10 katına yakın bir iyilik sağlanmakta olduğuna değindi. 

"Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!" Yorumlar

"Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!" Benzer Haberler


Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gelecek yıl içerisinde başlama hedefi koyduğu 4 yeni projesi için kollarını sıvamaya başladı yatırım bedeli olarak 3.000.000.000 $ yatırım yapmayı planlıyorlar. Projeler ise; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy üzerinde boy gösterecek.. Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group ortağı mimar Murat Kader, 2017 yılında 14 yeni projeye start verdi. Kader, İstanbul üzerinde birçok kentsel dönüşüm projesinde isimlerinin bulunduklarını açıkladı.

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!. 2.Etap öncesinde son dairelere özel kampanya başlatmış olan Colorist Şile, 50 ay %0 faiz kampanyasını 60 aya çıkardı. 199.000 TL'den başlayış gösteren fiyatlarla satılmakta olan Colorist Şile, özellikle kazançlı yatırım arayışı içerisinde olanların buluşma noktası olarak kendisini gösteriyor.

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Daha çok gençlerin sevdiği ünlü sanatçı Murat Boz, Türkerler Holding'in çok yüksek iddialı olan projesi Mahall Bomonti İzmir'in reklam filminde rolünü aldı. Film üzerinde, Mahall Bomonti İzmir'in sunmuş olduğu ayrıcalıkları tek tek yaşayan Murat Boz, projenin sloganını "Olmak istediğim yer" diyerek özete kavuşturuyor.. Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Bugüne kadar Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da olmak üzere 200 bin metrekareden fazla alan üzerinde konut inşası gerçekleştiren Neo Yapı, İstanbul’un kuzeyinde gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kısa sürede satışları gerçekleşen Neo Bolluca 1 ve 2 projesine yoğun talep üzerine kardeş proje Neo Bolluca 3 geliyor.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

Kısa zaman içerisinde adını çok fazla duymuş olduğumuz İnsay Yapı, 2016 yılı içerisinde tamamlamış olduğu projelerle tüm gözleri kendine çevirtiyor. İnsay Yapı, 2017 yılında Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da yapılması hedeflere katılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalarını bütün hızıyla devam ettirmekte.

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul projesi çerçevesinde ince detaylar gün geçtikçe daha da yerine oturuyor. Bu böyle devam ederken, İkinci Haliç, 100.000 yeni konut ve bungalov evleri tarzında ince detaylarla yapılıyor.