Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!

truck

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, yapı ruhsatlarında meydana gelen düşüşün sektöre yönelik bir takım sorunlara yelken açabileceğini belirtti.

İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, yapı ruhsatlarında meydana gelen bir düşüşün varlığından bahsederek, Yapı ruhsatının bu konu üzerinde çok büyük önem taşıdığını ve kendileri için de çok büyük öneme sahip bir endeks olduğunu iletirken, onda gerilemenin varlığından bahsedip, sıkıntının asıl kaynağının bu olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, bol miktarda yeni bina inşa edilmesine şahit olduklarını fakat bir şeyin çok ilginç olduğunu, satılık konut fiyatlarının da bununla dereceli bir şekilde yoğun bir biçimde ilerlediğini kaydetti. Kendisinin yaşantısı boyunca böyle bir tabelaya ilk defa rastladığını kaydettiğini ifade eden Erdoğan, Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları adı verilen toplantıda konuşma gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektörüne ve Türkiye'nin genel ekonomisine yönelik bir takım açıklamarı da sözlerine ekledi.

Rusya krizinin önüne geçilmesinin hemen sonrasında Katar konusunda problemlerin varlığına değinen Erdoğan, Rusya ile krizin tam anlamıyla ortadan kaldırıldığını ve bu sefer de nur topu gibi bir Katar krizinin meydana geldiğini vurguladı.

Katar'ın, Türkiye için çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, bir sürü işin varlığından bahsetti. Bu işlerin yalnızca inşaat sektöründe olmadığı konusunda dikkat çeken Erdoğan, çok sayıda sektörün Katar'da hizmetlerine devam ettiğinin altını çizdi.

Katarla Türkiye'nin işlerinin önem seviyesinin, yine Katarla arası bozulan ülkelerle aynı seviyede olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Dolayısıyla bunun da yurt dışı müteahhitlik sektörüne ve buradaki işlere etkisinin olacağını vurguladı. Endişe seviyelerinin yüksek olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Çin'in katar krizinde yer aldığı konumada dikkat çekti. 

"Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!" Yorumlar

"Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!" Benzer Haberler


Beyoğlu'ndaki Lüks Otel Odalarının Aylığı 1000 TL'ye Düştü!

Beyoğlu'ndaki Lüks Otel Odalarının Aylığı 1000 TL'ye Düştü!

Yoğun sezonda aylığı 10.000 TL'yi aşmakta olan Beyoğlu'ndaki lüks otel odaları, yaşanmakta olan kriz sebebiyle 1000 TL'ye kadar düşüş gösterdi. 2017 yılında çok umut içerisinde olan sektör, en azından yaza kadar, Öğrenciye, bekara, çalışana mantığıyla kısa vadeli çözümlere yönelmiş durumda.. Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!