Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!

truck

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, yapı ruhsatlarında meydana gelen düşüşün sektöre yönelik bir takım sorunlara yelken açabileceğini belirtti.

İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, yapı ruhsatlarında meydana gelen bir düşüşün varlığından bahsederek, Yapı ruhsatının bu konu üzerinde çok büyük önem taşıdığını ve kendileri için de çok büyük öneme sahip bir endeks olduğunu iletirken, onda gerilemenin varlığından bahsedip, sıkıntının asıl kaynağının bu olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, bol miktarda yeni bina inşa edilmesine şahit olduklarını fakat bir şeyin çok ilginç olduğunu, satılık konut fiyatlarının da bununla dereceli bir şekilde yoğun bir biçimde ilerlediğini kaydetti. Kendisinin yaşantısı boyunca böyle bir tabelaya ilk defa rastladığını kaydettiğini ifade eden Erdoğan, Türkiye İMSAD Gündem Buluşmaları adı verilen toplantıda konuşma gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektörüne ve Türkiye'nin genel ekonomisine yönelik bir takım açıklamarı da sözlerine ekledi.

Rusya krizinin önüne geçilmesinin hemen sonrasında Katar konusunda problemlerin varlığına değinen Erdoğan, Rusya ile krizin tam anlamıyla ortadan kaldırıldığını ve bu sefer de nur topu gibi bir Katar krizinin meydana geldiğini vurguladı.

Katar'ın, Türkiye için çok önemli olduğunu ifade eden Erdoğan, bir sürü işin varlığından bahsetti. Bu işlerin yalnızca inşaat sektöründe olmadığı konusunda dikkat çeken Erdoğan, çok sayıda sektörün Katar'da hizmetlerine devam ettiğinin altını çizdi.

Katarla Türkiye'nin işlerinin önem seviyesinin, yine Katarla arası bozulan ülkelerle aynı seviyede olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Dolayısıyla bunun da yurt dışı müteahhitlik sektörüne ve buradaki işlere etkisinin olacağını vurguladı. Endişe seviyelerinin yüksek olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Çin'in katar krizinde yer aldığı konumada dikkat çekti. 

"Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!" Yorumlar

"Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!" Benzer Haberler


Sur Yapı Kağıthane Projesinin Adı Tempo City Oldu!

Sur Yapı Kağıthane Projesinin Adı Tempo City Oldu!

Sur Yapı'nın Kağıthane üzerinde yapacak olduğu Tempo City adlı projesi toplam olarak 217 adet rezidans konuttan oluşum göstermektedir. Yatırım değeri 200.000.000 TL olan Tempo City, 36.500 meterkare inşaat alanı üzerinde yükseltilecek.. Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni dün öğlen saatlerine gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 4 köşesinden konut projelerini hayata geçirmeye başlamış olduklarını dile getirdi.

İstoç Yapı Kooperatifi YT Blok İhalesi 9 Ocak'ta Yapılıyor

İstoç Yapı Kooperatifi YT Blok İhalesi 9 Ocak'ta Yapılıyor

Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!. İstoç Yapı Kooperatif’ine ait olan ve önemli özellikleri sahip, 2141 ada 8 parselde bulunan YT Blok’un kaba inşaatı için kapalı zarf usulü ile ihale yapılıyor olacak. Ulaşım ve konumu itibariyle iyi bir noktada bulunan 28 bin metrekarelik alanın ihalesi için tekliflerin en geç 9 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 17:00'a kadar iletilmesi gerekiyor.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

Kısa zaman içerisinde adını çok fazla duymuş olduğumuz İnsay Yapı, 2016 yılı içerisinde tamamlamış olduğu projelerle tüm gözleri kendine çevirtiyor. İnsay Yapı, 2017 yılında Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da yapılması hedeflere katılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalarını bütün hızıyla devam ettirmekte.

Ege Yapı 240 Ay Vade Kampanyası'na Katıldı!

Ege Yapı 240 Ay Vade Kampanyası'na Katıldı!

Ege Yapı, Emlak Konut liderliğinde olan, konut ve bankacılık sektörünün el ele bir şekilde hayata geçirmekte olduğu kampanyaya desteklerini iletti.. Yapı Ruhsatlarındaki Düşüş, Gayrimenkul Sektörüne Balta Saplayabilir!

İVA Yapı İstanbul'da 4 Yeni Proje Yapıyor!

İVA Yapı İstanbul'da 4 Yeni Proje Yapıyor!

İVA Yapı, İstanbul üzerinde bulunan 3 merkezi lokasyonda 4 farklı proje için kolları sıvamış durumda. Ev sahibi olma arzusu içerisinde bulunanlara çok büyük avantaj sağlamış olan İVA Yapı'nın projelerinin arasında İVA Flats Kağıthane,İVA Suites Kağıthane, İVA Modern Ümraniye ve İVA Yeni Acıbadem kendini gösteriyor.

Sur Yapı, Şehir Konakları ile Ümraniye'yi Zenginleştirmeye Devam Ediyor!

Sur Yapı, Şehir Konakları ile Ümraniye'yi Zenginleştirmeye Devam Ediyor!

Sur Yapı, Metrogarden Konut ve AVM projesinin hemen sonrasında tekrardan aynı bölge üzerinde, bu seferde Şehir Konakları konut projesinden ev sahibi olmak isteyenlerle bir araya geliyor. Şehir Konakları projesinde Olur Olur Bal Gibi Olur isimli konut kampanya fırsatından yarar elde etmek mümkün.