Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!

truck

Türkiye'de son 4.5 yıllık verilere bakıldığında yabancı uyruklu bireylere toplam satılan konut sayısı 81.754 olarak meydana geliyor. Bu sayı ise günlük miktara vurulduğunda ortalama olarak 50 konuta denk geliyor. Yani sonuç olarak ortalamalar neticesinde günlük yabancı uyruklulara satılan konut sayısı 50 olarak meydana geliyor.

Türkiye'de konut sahibi olmak çok kolay bir hale geldi. Konut sahibi olmak için sağlanan kolaylıklar, verilen teşvikler ve bu alana yatırımın karlı görülmesi yabancılara yönelik yapılan konut satışlarında artış meydana getirdi. Son 4,5 yıllık süreçte 82.000'e yakın konut satın alan yabancı bireyler, günlük olarak ortalama 50'ye yakın konut sahibi oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerinden alınan bilgilere göre, Ocak 2013 - Haziran 2017 döneminde yabancı uyruklu bireylere yapılan konut sayışı 81.754 olarak meydana geliyor. Bu veri ise 4,5 yıllık dönemde her gün hemen hemen 50 konuta denk gelmekte.

Özellikle 1 Nisan 2017 tarihi itibarıyla yabancı uyruklu bireylerin konut satın alımlarında KDV oranını %0 oranına çeken düzenlemenin yürürlük dahiline alınmasıyla birlikte satışlar doping aldı. Nisan - Haziran dönemi içerisinde yabancı uyruklu bireylere yapılan konut satışı, 2016 yılının aynı dönemine oranla %18,6 oranında artış içerisine girdi. Bu dönem dahilinde yabancı uyruklu bireylerin satın aldığı konut sayısı 9.595 olarak kendini gösterdi. 

"Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!" Yorumlar

"Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!" Benzer Haberler