Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!

truck

Türkiye'de son 4.5 yıllık verilere bakıldığında yabancı uyruklu bireylere toplam satılan konut sayısı 81.754 olarak meydana geliyor. Bu sayı ise günlük miktara vurulduğunda ortalama olarak 50 konuta denk geliyor. Yani sonuç olarak ortalamalar neticesinde günlük yabancı uyruklulara satılan konut sayısı 50 olarak meydana geliyor.

Türkiye'de konut sahibi olmak çok kolay bir hale geldi. Konut sahibi olmak için sağlanan kolaylıklar, verilen teşvikler ve bu alana yatırımın karlı görülmesi yabancılara yönelik yapılan konut satışlarında artış meydana getirdi. Son 4,5 yıllık süreçte 82.000'e yakın konut satın alan yabancı bireyler, günlük olarak ortalama 50'ye yakın konut sahibi oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerinden alınan bilgilere göre, Ocak 2013 - Haziran 2017 döneminde yabancı uyruklu bireylere yapılan konut sayışı 81.754 olarak meydana geliyor. Bu veri ise 4,5 yıllık dönemde her gün hemen hemen 50 konuta denk gelmekte.

Özellikle 1 Nisan 2017 tarihi itibarıyla yabancı uyruklu bireylerin konut satın alımlarında KDV oranını %0 oranına çeken düzenlemenin yürürlük dahiline alınmasıyla birlikte satışlar doping aldı. Nisan - Haziran dönemi içerisinde yabancı uyruklu bireylere yapılan konut satışı, 2016 yılının aynı dönemine oranla %18,6 oranında artış içerisine girdi. Bu dönem dahilinde yabancı uyruklu bireylerin satın aldığı konut sayısı 9.595 olarak kendini gösterdi. 

"Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!" Yorumlar

"Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!" Benzer Haberler


Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlıktan Sonra KDV'siz Ev Fırsatı!

Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlıktan Sonra KDV'siz Ev Fırsatı!

2017 yılına yeni teşviklerle adımını atmış olan gayrimenkul sektörü, beklentilerinin karşılığını almaya tek tek devam etmekte. Yerli yatırımcı adına tekrardan düzene oturtulmuş olan söz konusu KDV oranları, şuanda da yabancı alıcı için tekrardan düzenleniyor. Yabancı yatırımcılara konut alımlarında KDV oranı kalkacak. . Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

Öncelikli olarak Körfez ülkeleri olmak üzere toplamda 21.178 yabancı uyruklu kişiye, 19.091 konut ve 1.912 parsel satışı gerçekleştirildi. Türkiye'yi tercih edenlerin ilk baş sırasında, Iraklılar sonrasında ise, Suudi Arabistan, Kuveyt, Afganistan ve İngiltere vatandaşları geldi.

Yabancı Uyruklu Kişiler Nasıl Konut Alabilir

Yabancı Uyruklu Kişiler Nasıl Konut Alabilir

Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!. Yurt dışından ülkemize gelerek oturum izni alan yabancı uyruklu vatandaşların ülkemizden bir ev satın almak istemeleri halinde bir kısım işlemleri yerine getirmeleri gerekmektedir. tapu müdürlüklerinde gerçekleşen tapu devir işlemi normalden biraz daha farklı olarak yürümektedir. Ayrıntılar haberimizde…

Yabancı yatırımcı için yeni teşvik sistemi geliyor

Yabancı yatırımcı için yeni teşvik sistemi geliyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Polonya ve Romanya'da gerçekleştirdiği temaslara ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. . Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!

Yabancı Uyruklular Konut ve İş Yeri İçin %0 KDV Ödeyecek!

Yabancı Uyruklular Konut ve İş Yeri İçin %0 KDV Ödeyecek!

Yabancılarla 6 aydan fazla yurt dışında yaşamış olan ve hayatlarını orda devam ettirmekte olan Türk vatandaşları, satış bedelini yurt dışından sağlayacak olan dövizle ödemeleri şartı konularak, ilk kez sahip oldukları iş yeri ve konuta yönelik KDV ödemesi yapmayacaklar. Bu kapsamda yabancılara yönelik satışların ve ülkeye girecek dövizin artış göstereceği belirleniyor.

Yabancı Yatırımlar Çanakkale'den 100.000.000 TL'lik Arazi Satın Aldı!

Yabancı Yatırımlar Çanakkale'den 100.000.000 TL'lik Arazi Satın Aldı!

Çanakkale 18 Mart Köprüsü etrafında yabancı bireyler günümüze kadar toplam olarak 100 Milyon TL'lik araziyi kendi bünyelerine kattılar. İlgi göstermekte olan yabancı yatırımların %70'i Araplardan oluşuyor. . Yabancı Uyruklu Bireylere Günlük 50 Konut Satışı Yapıldı!

Yabancı Konut Yatırımcıları Teşvikleri Kaçırmak İstemiyor!

Yabancı Konut Yatırımcıları Teşvikleri Kaçırmak İstemiyor!

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kabadayı, hükümet tarafından yabancılara yapılan çok ciddi teşvikleri, yabancı uyruklu yatıri ımcıların kaçırmak istemediğini aktardı.

Gayrimenkul Sektörü Yabancı Uyruklu Yatırımcılardan Yana Umutlu!

Gayrimenkul Sektörü Yabancı Uyruklu Yatırımcılardan Yana Umutlu!

İstanbul dahilinde site tarzı projelerde konutların birim metrekare fiyatları 5.000 TL'ye kadar uzanıyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konuya yönelik gerçekleştirdiği açıklama neticesinde, Gayrimenkulün bu konu üzerinde umudunun, yabancı yatırımcı olarak ön plana çıktığını dile getirdi.