Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?
Editör: Ahmet Yaman Emlak Rehberi 14 Şubat 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Pek çok kişinin mutlaka bir işlem için gitmiş olduğu vergi daireleri, vatandaşlar arasındaki vergi mükelleflerinin tespit edilmesini sağlayan, ödenecek olan vergi oranını belirleyen ve bu vergileri tahsil eden bir devlet kurumudur. Son dönem içerisinde vergi dairesinin internet üzerinden kullanıma sunduğu portal aracılığı ile bir takım işlemler için vergi dairesine gitmenize gerek kalmıyor. Ancak diğer tür işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yine vergi dairesine gitmeniz gerekmektedir.

Adres değişikliği bildirimi işlemi için vergi dairesine gitmenizde fayda vardır. Bir vergi mükellefi olarak yeni ikamet adresinizi bağlı olduğunuz vergi dairesine bildirmeniz gerekmektedir. Eğer bulunduğunuz yerden başka bir bölgeye yerleşiyor ve bu nedenle bağı olduğunuz vergi dairesi değişiyorsa, eski vergi dairesine gideren ‘nakil nedeniyle terk’ işlemini gerçekleştirerek yeni taşındığınız bölgedeki vergi dairesi içerisinde yükümlülük tesisi işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Diğer yandan ise herhangi bir değişiklik olması halinde bir ay içerisinde vergi dairesine bildirimde bulunmanız gerekir. Bu değişiklikler, yükümlülük şeklinde değişiklik, farklı bir vergi çeşidine geçiş, yükümlülükten muafiyet gerektiren durumlar ve adres değişikliği gibi durumların bildirilmesi gerekir.

Vergi dairelerinde bu işlemleri yapmak için gittiğiniz zaman mesai saatlerinin dışında oraya varırsanız bir süre beklemek durumunda kalabilirsiniz. Vergi dairesinin mesai saatleri şu şekildedir.

Vergi Dairesi Kaçta Açılıyor?  Vergi daireleri sabah saat 08.30’da mesaiye başlıyor.

Vergi Dairesi Öğle Tatili Kaçta Başlayıp Kaçta Biter?   Vergi dairelerinde öğle tatili 12.30 ila 13.30 saatleri arasındadır.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?   Vergi daireleri akşam saat 17.30’da kapanır.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com