Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

truck

Ülkemizde her vatandaştan bazı koşulların sağlanması halinde bir takım vergiler alınmaktadır. Bu vergilere dair işlemler ve diğer ilgili işlemleri gerçekleştirebilmek için vergi dairesine gitmeniz gerekmektedir. Ancak vergi dairesine gittiğinizde mesai saatlerinin dışında orada olmanız halinde beklemek zorunda kalabilirsiniz. Peki, vergi dairesi kaçta kapanıyor? Cevabı haberimizde…

Pek çok kişinin mutlaka bir işlem için gitmiş olduğu vergi daireleri, vatandaşlar arasındaki vergi mükelleflerinin tespit edilmesini sağlayan, ödenecek olan vergi oranını belirleyen ve bu vergileri tahsil eden bir devlet kurumudur. Son dönem içerisinde vergi dairesinin internet üzerinden kullanıma sunduğu portal aracılığı ile bir takım işlemler için vergi dairesine gitmenize gerek kalmıyor. Ancak diğer tür işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için yine vergi dairesine gitmeniz gerekmektedir.

Adres değişikliği bildirimi işlemi için vergi dairesine gitmenizde fayda vardır. Bir vergi mükellefi olarak yeni ikamet adresinizi bağlı olduğunuz vergi dairesine bildirmeniz gerekmektedir. Eğer bulunduğunuz yerden başka bir bölgeye yerleşiyor ve bu nedenle bağı olduğunuz vergi dairesi değişiyorsa, eski vergi dairesine gideren ‘nakil nedeniyle terk’ işlemini gerçekleştirerek yeni taşındığınız bölgedeki vergi dairesi içerisinde yükümlülük tesisi işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Diğer yandan ise herhangi bir değişiklik olması halinde bir ay içerisinde vergi dairesine bildirimde bulunmanız gerekir. Bu değişiklikler, yükümlülük şeklinde değişiklik, farklı bir vergi çeşidine geçiş, yükümlülükten muafiyet gerektiren durumlar ve adres değişikliği gibi durumların bildirilmesi gerekir.

Vergi dairelerinde bu işlemleri yapmak için gittiğiniz zaman mesai saatlerinin dışında oraya varırsanız bir süre beklemek durumunda kalabilirsiniz. Vergi dairesinin mesai saatleri şu şekildedir.

Vergi Dairesi Kaçta Açılıyor?  Vergi daireleri sabah saat 08.30’da mesaiye başlıyor.

Vergi Dairesi Öğle Tatili Kaçta Başlayıp Kaçta Biter?   Vergi dairelerinde öğle tatili 12.30 ila 13.30 saatleri arasındadır.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?   Vergi daireleri akşam saat 17.30’da kapanır.

"Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?" Yorumlar

"Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?" Benzer Haberler


Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Ülkemizde her vatandaştan bazı koşulların sağlanması halinde bir takım vergiler alınmaktadır. Bu vergilere dair işlemler ve diğer ilgili işlemleri gerçekleştirebilmek için vergi dairesine gitmeniz gerekmektedir. Ancak vergi dairesine gittiğinizde mesai saatlerinin dışında orada olmanız halinde beklemek zorunda kalabilirsiniz. Peki, vergi dairesi kaçta kapanıyor? Cevabı haberimizde…. Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.

Dükkân Kiracısı Vergi Öder mi?

Dükkân Kiracısı Vergi Öder mi?

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?. Ülkemizde taşınmaz cinsi mülkiyetlerden birden fazla vergi alınmaktadır. Bu kapsamda dükkânlar yani işyerleri de söz konusu olan taşınmaz mülkiyetler sınıfında yer almaktadır. Bahsi geçmekte olan dükkânlarda dâhil olmak üzere ödenmesi gereken vergilerin mükellefi mülk sahibi olarak kabul ediliyor. Dükkân kiracısı vergi öder mi? Ayrıntılar haberimizde…

Emlak Ve Vergi Masrafları

Emlak Ve Vergi Masrafları

Bir emlak alırken emlak ve vergi masrafları bilinmelidir. Bu masrafların tamamının bilinmesi durumunda sürpriz ödemelerle karşı karşıya kalınmamaktadır.. Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Vergi Borcu Yapılandırma 2. Taksit ödemelerinde Son Gün 31 Ocak

Vergi Borcu Yapılandırma 2. Taksit ödemelerinde Son Gün 31 Ocak

Uzunca bir süreden beri milyonlarca vatandaşın beklediği vergi borcu yapılandırmasının 2. Taksit ödemeleri henüz devam etmektedir. Vergi borcu yapılandırmasını nasıl yapabileceğiniz, ne gibi hususlara dikkat etmeniz gerektiği, yapılandırmanın ardından nasıl ödeme yapacağınız gibi önemli bilgiler haberimizde yer almaktadır.

Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

Enerji Tasarrufunu vatandaşları yönlendirmek adına birçok fikir üretildi hayata geçti, bu fikirlere ısı yalıtımı için olan harcamalarda eklendi. İşletmeler 1 kereliğine olmak üzere yaptırdığı ısı yalıtımı, amortisan yöntemi gibi yıllara dağıtarak değil tek seferde gider gösterebilecek.. Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

Isı Yalıtımı Olan Binalara Vergi Muafiyesi

Isı Yalıtımı Olan Binalara Vergi Muafiyesi

Enerji tasarrufu konusunda teşviklerde bulunmak adına atılan adımlar konusuna ısı yalıtımı konusu da dahil olmaktadır. İşletme sınıfındaki yapılar bir defaya mahsus olmak üzere, yapılarında gerçekleştirecekleri yalıtım harcamalarını amortisman usulü ile yıllar içerisinde yayarak değil de tek seferde gider olarak gösterebilecekler.

Vergi Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vergi Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vergi borçlarının yapılandırma sonucu kolaylıkla ödenebilmektedir. Bu uyulama kapsamında trafik, askerlik, karayolu geçiş ücreti gibi tüm borçların taksitle ödenebilmesi mümkündür. Taksitlendirme işlemi, borçların anaparasına yapılmakta ve az tutarlarda ödeme yapılabilmektedir. Peki, vergi yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Başvurunun önce nasıl ve nereye nasıl yapılacağı bilinmelidir.