Van Erciş'te Kentsel Dönüşüm Başladı!

truck

Deprem dolayısıyla çok büyük yara almış olan Van'a bağlı Erciş ilçesi başta Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi'nin olmak üzere yapmış olduğu girişimler sonucunu verdi.

Deprem dolayısıyla çok büyük yara almış olan Van'a bağlı Erciş ilçesi başta Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi'nin olmak üzere yapmış olduğu girişimler sonucunu verdi.

Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı olan bütün çalışmaların sonrasından yıkım çalışmalarına ve yeni yapıların inşasının yapılması için çalışmalarına başlamak adına çalışmalar tüm hızıyla başladı. 

Van'a bağlı olan Erciş ilçesinde yapılacak olan 1.kentsel dönüşüm projesi çalışmalarına yeşil ışık yanmış durumda. Erciş ilçesinde başlamış olan 1.kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yıkım çalışmalarının yapılacak olduğu alan üzerinde işyeri sahiplerinin ve kiracıların işyerlerinin tahliye edilmesiyle yıkım çalışmaları başladı. 

Yıkım çalışmalarının hemen sonrasında yıkımı yapılmış olan kentsel dönüşüm kapsamında olan iş yerlerinin tekrardan yapılarak esnafla kolaylık sağlaması esnaaar tarafından da olumlu bir şekilde kaşılanması durumda. 

Kentsel Dönüşüm projesi çerçevesinde yapılacak olan bütün çalışmaların Van'a bağlı Erciş ilçesindeki esnafe ve ilçenin ekonomisinde çok önemli rol oynacağını belirten esnaaar ile ilgilide teşekkürler edildi. 

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapılacak olan tüm çalışmaların bir an önce sonuna gelinip iş yerlerini sahiplerine teslim edilecek olmasını değerlendiren esnaaar, yaşanan feci depremden sonra esnafın yaşamış olduğu problem ve sıkıntıların gidirlmesinde çok büyük rol oynayacak olan bu proye destek olan herkese minnettar olduklarını ilettiler.

Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yapılacak olan bütün çalışmaların hemen bitip teslim edilecek olmasını istediklerini belirten esnaflar, depremin sonrasında yaşamış olduğu problem ve sıkıntıların giderilmesinde büyük rol oynayacak bu projeyle Erciş'in tekrardan ortaya çıkacağını kaydettiler.

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ Başkanlığıyla görüşme yaparak çalışmaları yakından takip ettiğini belirten esnaflardan Esat Çalışkan;  "Kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip eden, ilçemizin sorunlarıyla birebir ilgilenen ve her fırsatta Erciş'imize desteklerini sunan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftçi' ye, AK Parti Hükümetimize, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, TOKİ  Başkanına, Erciş Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Şirin Yaşar'a, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Yağar'a, Başkan Yardımcısı Murat İzgi'ye teşekkür ediyoruz" dedi.

"Van Erciş'te Kentsel Dönüşüm Başladı!" Yorumlar

"Van Erciş'te Kentsel Dönüşüm Başladı!" Benzer Haberler