Üsküdar – Çekmeköy Metrosu Yarın Hizmet Vermeye Başlıyor!

Üsküdar – Çekmeköy Metrosu Yarın Hizmet Vermeye Başlıyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 20 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metrosunun 2.bölümünün 21 Ekim Pazar günü açılacak olduğunun duyurusunu yaptı.

Mevlüt Uysal, Dünya Ticaret Merkezi’nde bulunan çalışma ofisinde basın mensuplarına bir takım açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamalar arasında Üsküdar – Ümraniye metro hattının 2017 yılı Aralık ayında hizmet vermeye başladığını ifade etti. Ümraniye – Çekmeköy hattının ise 21 Ekim Pazar günü saat 15.30’da açılışının yapılarak hizmet vermeye başlayacağının altını çizdi.

Mevlüt Uysal, Çekmeköy Madenler Meydanı’nda yapılan açılışın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olduğunu ileterek tüm Çekmeköy halkını özellikle bu hattan yararlanacak olan Sancaktepe halkını kesinlikle bu açılışa beklediklerini vurguladı.

7 farklı istasyonun bulunduğu bölümün hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, hatta mevcut olan 9 istasyonun 16’ya yükselecek olduğunu da sözlerine ekleyen Mevlüt Uysal, söz konusu güzergahın çok yoğun bir şekilde kullanıldığını, Günlük bu güzergahta taşıması yapılacak kişi sayısının 600 ila 700.000 olacağını tahmin ettiklerini, hattın tam kapasite işlemesi adına yapılan çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini açıkladı.

Açılış afişinin ise başında “Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metrosunun 2.etabı 21 Ekim Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törenle açılacak” ibaresi yer aldı.

Afişin sağ tarafında hatla ilgili bilgiler bulunuyor. Günlük 600 bin ila 700 bin kişinin taşınacağı, ikinci etabın 21 Ekim’de hizmet vermeye başlayacağını, durak sayısının 9’dan 16’ya yükseltildiği yazıyor.

Ardından ise hemen alt bölümde istasyonlar bulunuyor. Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy Sancaktepe güzergahları harita şeklinde belirtilmiş.

Açılacak yeni hatla birlikte Sancaktepe’den Üsküdar 27 dakika, Ümraniye 15 dakika, Kartal 62 dakika, Yenikapı 39 dakika, Taksim 47 dakika, Hacıosman 71 dakika, Havalimanı 71 dakika ve Olimpiyat Stadı 81 dakika olacak.

20 kilometre uzunluğundaki bu hattın ilk etabı yani Üsküdar – Ümraniye arası 2017 yılı Aralık ayında hizmet vermeye başladı. 2. etabı ise henüz 12 ay geçmeden 10 ay içerisinde açılarak hizmet vermeye başlayacak. Açılışı bizzat Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com