Uluslararası Gayrimenkul Borsası Çalışmalarında Sona Gelindi!

truck

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, gündem maddelerine yönelik yöneltilen soruları yanıtladı. Canikli, Uluslararası Gayrimenkul Borsası'na yönelik yapılmakta olan tüm çalışmalarda sona gelindiği ve toplam olarak 57 ülkenin bir araya geleceğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bankacılıkta mevduat faizlerinde meydana gelen artışın, 2017 Mayıs ayıyla birlikte start aldığını, haziran ayında ise giderek hızlandığını ifade ederek, Bir anda hızlı bir şekilde bu artışın 2-3 puan şeklinde meydana geldiğini ve bunun ülke ekonomisi üzerinde yarattığı tehlike seviyesinin çok yüksek olduğunun altını çizdi. Bu konuyu istişare etmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla, banka sektöründe olan bireylerle aynı çatı altında toplandıklarını ileten Canikli, kendi görüşlerini bankacılar ile paylaştıklarını, ortada alınan herhangi bir kararın söz konusu olmadığını ve kendilerinin bankacıları dikte etmelerinin kesinlikle olmadığını kaydetti.

Bir süre önce bankacılarla birlikte gerçekleştirdiği toplantıya yönelik soruların bir sorunun üzerine, AKP hükümetleri olarak ekonomide piyasa şartlarına herhangi bir şekilde müdahalede bulunulmamasının geçilmesi mümkün olmayan çizgiler arasında yer aldığını ileten Canikli, günümüze kadar piyasaya müdahale anlamına gelebilecek hiçbi adımın veya kararın olmadığını iletti.

Caniki, bazı problemli zamanlarda, zaman zaman akademik çevreler de bunun dahilinde olmak üzere, bazı kesimlerin ve bu kesimde yer alan bazı bireylerin piyasa üzerinde müdahalede bulunulması gerektiğine dair görüşlerinin bulunduğunu, hatta bilimsel altyapının meydana getirilerek bu telkinlerin yapıldığını ifade eden Canikli, Bugüne kadar ekonomik olarak en sıkıntılı zamanlarda bile, bu ve bunun gibi olaylara hiçbir zaman dikkat ve itibar etmediklerini ve reddetdiklerini iletti. Bunun Türkiye ekonomisinin kredibilitesinin en önemli ayaklarından, taşıyıcı kolonlarından biri olduğunu bildiklerini belirtti.

"Uluslararası Gayrimenkul Borsası Çalışmalarında Sona Gelindi!" Yorumlar

"Uluslararası Gayrimenkul Borsası Çalışmalarında Sona Gelindi!" Benzer Haberler