Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor.

truck

Knight Frank tarafından düzenli bir şekilde yayınlanan küresel konut fiyat endeksinin 2017 yılı ilk 3 ayına yönelik sonuçları paylaşıldı. sonuçlara göre Türkiye konut fiyat artışında dünyada 5. sırada yer alıyor.

Merkezi ingiltere'de olan sektörün ileri gelen firmalarından Knight Frank adlı emlak danışmanlık şirketi tarafından yayınlanan küresel konut fiyat endeksinin 2017 yılı ilk 3 ayına yönelik sonuçları açıklandı. Paylaşılan sonuçlara göre ülkemizdeki konut fiyatları 2016 yılının ilk 3 ayına kıyasla %13.3 artış gösterdi. Bu artış ise Türkiye'yi dünya genelinde 5. sırada konumlandırdı. 

Küresel konut fiyat endeksinde dünya genelinde ilk sırada yer alan ülke %17.8'lik payla İzlanda olurken %14.4'lük payla Hong Kong 2. sırada, %13.8'lik payla Yeni Zelanda 3. sırada, %13.5'lik artışla Kanada 4. sırada yer aldı. 

Knight Frank aracılığıyla yayımlanan küresel konut fiyat endeksi raporuna göre tüm dünyada konut fiyatlarında meydana gelen artış %6.5 olarak belirtildi. 55 ülke üzerinde gerçekleştirilen endekste, 11 tane ülkenin yaşadoğı konut fiyat  artışında çift basamaklı rakamlar görüldü. 55 ülkeden 7'sinde düşüş meydana geldiği görülürken geriye kalan 44 ülkede konut fiyatlarında artış yaşandı. 

Knight Frank, konut fiyatlarında meydana gelen bu artışın başlıca sebebi olarak ekonomik anlamda büyümeyi ve konut sektörünün bireyler tarafından güvenli liman, zarar edilmeyecek yatırım olarak görmesini ve son olarakta ipotekli konut kredilerine kolay bir şekilde erişim sağlanıp konutu kolay bir şekilde almak olduğunu gösterdi. 

Türkiye 2010 yılından beri konut fiyatlarında her geçen yıl belirli seviyelerde artış yaşadı. 15 Temmuz hain darbe girişiminde bireyler Türkiye'nin ekonomisine ve milli istikrarına güvendiği için konut satışalrında rekor kaydetti. bu istikrarlı büyüme ve gelişmenin en önemli oyuncuları şüphesiz sektör temsilcisi olan firmalar olarak ön plana çıkıyor. 

Her yıl düzenli bir şekilde açıklanan konut fiyat endekslerinde Türkiye'nin dünya genelinde ilk 10 sırada yer alması konut fiaytlarında hızlı bir artışın meydana geldiğini göstersede konut satış endekslerinde izlenen büyük başarı, fiyat artışının pek de sorun olmadığını gösteriyor. 

"Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor." Yorumlar

"Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor." Benzer Haberler


Türkiye'de 41.000 Yataklı Akıllı Hastaneler Kurulacak!

Türkiye'de 41.000 Yataklı Akıllı Hastaneler Kurulacak!

Sağlık bakanlığı aracılığıyla kamu - özel işbirliği ile gerçekleştirilmiş olan "Şehir Hastaneleri" projesiyle, Türkiye'ye 41.091 yataklı hastaneler kurulacak. Hastanelerin 6 - 8 tanesi bu yıl hizmete açılıyor!. Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor.

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

İstanbul 4.Levent'te yapılacak olan ve adını Green ve Oxygen kelimelerinin birleşiminden oluşturmuş olan Greenox Residence projesi, Türkiye'nin ilk ve tek dikey ormanı olma özelliğini taşımaktadır. Benzeri daha önce İtalyan Mimar Stefano Boeri tarafından 2010 yılı içerisinde Milano'da yapılan dikey ortman konseptli proje sizler için çok ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor.

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor.. Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.

Ağaoğlu: Moody's Körfez parasının Türkiye'ye gelmesini istemiyor

Ağaoğlu: Moody's Körfez parasının Türkiye'ye gelmesini istemiyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Batı bankalarının "Türkiye’ye para aktarmayın, yatırım yapmayın" şeklinde Körfez yatırımcılarına resmi yazı gönderdiğini söylerken Moody's'in de Türkiye'ye para gelmemesi için kararlar aldığını belirtti.. Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor.

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

DeFacto şirketi CEO'su İhsan Ateş, "16 ülkede toplam mağazamız var, diğer tüm ülkelerle yerel para biriminde kira ödemesi yapıyoruz, fakat Türkiye'de Dolar ve Euro var, buda sadece Türkiye'ye özel olan bir şey dedi.

Türkiye'nin Dev Projeleri Ders Kitaplarında Gösterilecek

Türkiye'nin Dev Projeleri Ders Kitaplarında Gösterilecek

Türkiye için bir devri kapatıp yeni bir devir açar nitelikte olan projeler ders kitaplarına giriyor. Öğrenciler, uluslararası gücün simgesi olarak beliren 3. Havaalanı, Marmaray ve Kanal İstanbul'u Coğrafya dersinde öğrenecek. . Türkiye Konut Fiyat Artışı Kategorisinde Dünyada 5. Sırada Yer Alıyor.

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

Öncelikli olarak Körfez ülkeleri olmak üzere toplamda 21.178 yabancı uyruklu kişiye, 19.091 konut ve 1.912 parsel satışı gerçekleştirildi. Türkiye'yi tercih edenlerin ilk baş sırasında, Iraklılar sonrasında ise, Suudi Arabistan, Kuveyt, Afganistan ve İngiltere vatandaşları geldi.

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Ülke çevresinde kasım ayı içerisinde 132.655 konut satışı gerçekleştirildi. Şuana kadar bütün zamanlar kapsamında 100 yıldır en yüksek konut satışı 2016 kasım ayında yapılmış durumdayken eş zamanlı olarak konut kredili satışlar ise 48.941 satışla kendi rekorunu kırmış durumda. Kasım 2016 gayrimenkul sektörü için rekor üstüne rekor ayı oldu.