Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!

Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 14 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul’da Arterium ve Nivo markası altında 2 farklı proje üretimi yapan Cathay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, gayrimenkul satışlarında 2017 yılının ilkbaharı ve sonbaharı olmak üzere 6-7 aylık bir sezon olduğunu, bu dönemin dışında kalan aylarda ise Körfez’de ve Avrupa’da yaşayan gurbetçilere ilişkin reklam, tanıtım, pazarlama faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti.

Asya ve Pasifik tarzındaki Uzakdoğu bölgeleri üzerinde de çalışmalar altına imza attıklarını ileten Tuğsuz, Güvenlik problemlerinde sona gelindiğinde buradan gelecek olan tüm alımların Körfez bölgelerine alternatif olabileceğini vurguladı. Uzakdoğulular’ın ülkemizde birkaç firmayla görüşme halinde olduklarını da sözlerine ekleyen Tuğsuz, Bunun sebebinin söz konusu pazarlarda yer alan sermaye piyasasının ciddiliğine bağladı. Amerika üzerinden alım yaptıklarını, Yaptıkları alımlarla da Avustralya gayrimenkul piyasasında fiyatları çok ciddi artırdıklarını ifade etti.

Projelerinde yabancıya yapılan konut satışlarında bir denge kurma arzusunda olduklarını vurgulayan Tuğsuz, Nivo İstanbul projesinin %10’luk bölümünün satışını yabancı uyruklu bireylere yaptıklarının altını çizdi. Bunların da toplu alım yapma yerine 1-2 adet konut alanlar olduğunu ifade etti. Bunun üzerine çıkma arzularının olmadığına değinen Tuğsuz, paradan ziyade yaşayan ve ayakta bir proje olması isteklerini belirtti.

Oturumcuların yaşamadığı zamanlarda bu dairelerin  tamamının bakım işlemlerini yürüttüklerini ileten Tuğsuz, belirli bir bedel karşılığında çok sayıda hizmet verdiklerini de vurguladı. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

2018 Tuğla Fiyatları Ne Kadar?

2018 Tuğla Fiyatları Ne Kadar?

Tema Tasarım | Osgaka.com