Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!

truck

Türkiye gayrimenkul piyasası için yeni bir pazar meydana getiriliyor. Çin ve diğer Asya pasifik ülkeleri tarafından yapılacak olan yatırımın Körfez ülkelerine alternatif olması öngörülüyor.

İstanbul'da Arterium ve Nivo markası altında 2 farklı proje üretimi yapan Cathay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, gayrimenkul satışlarında 2017 yılının ilkbaharı ve sonbaharı olmak üzere 6-7 aylık bir sezon olduğunu, bu dönemin dışında kalan aylarda ise Körfez'de ve Avrupa'da yaşayan gurbetçilere ilişkin reklam, tanıtım, pazarlama faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti.

Asya ve Pasifik tarzındaki Uzakdoğu bölgeleri üzerinde de çalışmalar altına imza attıklarını ileten Tuğsuz, Güvenlik problemlerinde sona gelindiğinde buradan gelecek olan tüm alımların Körfez bölgelerine alternatif olabileceğini vurguladı. Uzakdoğulular'ın ülkemizde birkaç firmayla görüşme halinde olduklarını da sözlerine ekleyen Tuğsuz, Bunun sebebinin söz konusu pazarlarda yer alan sermaye piyasasının ciddiliğine bağladı. Amerika üzerinden alım yaptıklarını, Yaptıkları alımlarla da Avustralya gayrimenkul piyasasında fiyatları çok ciddi artırdıklarını ifade etti.

Projelerinde yabancıya yapılan konut satışlarında bir denge kurma arzusunda olduklarını vurgulayan Tuğsuz, Nivo İstanbul projesinin %10'luk bölümünün satışını yabancı uyruklu bireylere yaptıklarının altını çizdi. Bunların da toplu alım yapma yerine 1-2 adet konut alanlar olduğunu ifade etti. Bunun üzerine çıkma arzularının olmadığına değinen Tuğsuz, paradan ziyade yaşayan ve ayakta bir proje olması isteklerini belirtti.

Oturumcuların yaşamadığı zamanlarda bu dairelerin  tamamının bakım işlemlerini yürüttüklerini ileten Tuğsuz, belirli bir bedel karşılığında çok sayıda hizmet verdiklerini de vurguladı. 

"Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!" Yorumlar

"Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!" Benzer Haberler


Türkiye'de 41.000 Yataklı Akıllı Hastaneler Kurulacak!

Türkiye'de 41.000 Yataklı Akıllı Hastaneler Kurulacak!

Sağlık bakanlığı aracılığıyla kamu - özel işbirliği ile gerçekleştirilmiş olan "Şehir Hastaneleri" projesiyle, Türkiye'ye 41.091 yataklı hastaneler kurulacak. Hastanelerin 6 - 8 tanesi bu yıl hizmete açılıyor!. Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

İstanbul 4.Levent'te yapılacak olan ve adını Green ve Oxygen kelimelerinin birleşiminden oluşturmuş olan Greenox Residence projesi, Türkiye'nin ilk ve tek dikey ormanı olma özelliğini taşımaktadır. Benzeri daha önce İtalyan Mimar Stefano Boeri tarafından 2010 yılı içerisinde Milano'da yapılan dikey ortman konseptli proje sizler için çok ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor.

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!. Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.

Ağaoğlu: Moody's Körfez parasının Türkiye'ye gelmesini istemiyor

Ağaoğlu: Moody's Körfez parasının Türkiye'ye gelmesini istemiyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Batı bankalarının "Türkiye’ye para aktarmayın, yatırım yapmayın" şeklinde Körfez yatırımcılarına resmi yazı gönderdiğini söylerken Moody's'in de Türkiye'ye para gelmemesi için kararlar aldığını belirtti.. Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

DeFacto şirketi CEO'su İhsan Ateş, "16 ülkede toplam mağazamız var, diğer tüm ülkelerle yerel para biriminde kira ödemesi yapıyoruz, fakat Türkiye'de Dolar ve Euro var, buda sadece Türkiye'ye özel olan bir şey dedi.

Türkiye'nin Dev Projeleri Ders Kitaplarında Gösterilecek

Türkiye'nin Dev Projeleri Ders Kitaplarında Gösterilecek

Türkiye için bir devri kapatıp yeni bir devir açar nitelikte olan projeler ders kitaplarına giriyor. Öğrenciler, uluslararası gücün simgesi olarak beliren 3. Havaalanı, Marmaray ve Kanal İstanbul'u Coğrafya dersinde öğrenecek. . Türkiye Gayrimenkul Piyasası Asyalı Yatırımcılar Tarafından Dikkatle İzleniyor!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

Öncelikli olarak Körfez ülkeleri olmak üzere toplamda 21.178 yabancı uyruklu kişiye, 19.091 konut ve 1.912 parsel satışı gerçekleştirildi. Türkiye'yi tercih edenlerin ilk baş sırasında, Iraklılar sonrasında ise, Suudi Arabistan, Kuveyt, Afganistan ve İngiltere vatandaşları geldi.

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Ülke çevresinde kasım ayı içerisinde 132.655 konut satışı gerçekleştirildi. Şuana kadar bütün zamanlar kapsamında 100 yıldır en yüksek konut satışı 2016 kasım ayında yapılmış durumdayken eş zamanlı olarak konut kredili satışlar ise 48.941 satışla kendi rekorunu kırmış durumda. Kasım 2016 gayrimenkul sektörü için rekor üstüne rekor ayı oldu.