Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!

truck

ROYA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Afşin Aykanat, Türkiye'nin düştüğü zor durumlara karşın büyümenin devam ettiğini, dünyaya meydan okuduğunu dile getirdi.

Dünya çapında yapılan ekonomik saldırılar sonucu meydana çıkan olumsuz durumların karşısında ülkemizin ekonomik gücünün hala geliştiğini ve büyümeye devam ettiğini belirten ROYA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Nisan ve Haziran ayları çerçevesinde yeni yönetim modelinin belirlendiği, planlandığı ve seçildiği tarihi bir seçim ortamını geride bıraktığımızı dile getirdi. 

Bu dönemde meydana getirilen tüm saldırılara karşın büyümeye devam edildiğini ileten Aykanat, %5.2 oranında byüme kaydedildiğinin altını çizdi. 2. çeyreğin büyüme rakamlarının Türkiye'nin ne kadar büyük bir güç olduğunu gösterdiğini de ifade eden Aykanat, ülkenin ne kadar zor koşullar olursa olsun başarılı ekonomi politikası olduğu için bundan etkilenmeyeceğini vurguladı.

Aykanat, gayrimenkul ve inşaat sektörüün her zaman için yatırım araçları arasında birinci sırada yerini koruduğunu ve lokomotif sektör olduğunu dile getirirken, uzun yıllardan zirvede olan bu sektörün zirveden düşmeyeceğini de iletmesi dikkat çekti. Bundan dolayı her yıl Türkiye'nin ekonomik büyümesinde en etkin rolü inşaat sektörünün oynadığını da sözlerine eklerken gururlu olduğu gözlerden kaçmadı.

Geçilen Mayıs ayında devlet tarafından verilen desteklerle birlikte inşaat ve gayrimenkul sektörüne kazandırılan ulusal çaptaki kampanyanın tüm sonuçlarını Haziran konut satışlarında tatlı meyve olarak topladıklarını ileten Aykanat, Yeniden başlayan Türkiye için kazanç vakti kampanyası kapsamında rakamların artış yönünün sürekli yukarı doğru olacağının da altını çizdi .

"Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!" Yorumlar

"Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!" Benzer Haberler


Türkiye'de 41.000 Yataklı Akıllı Hastaneler Kurulacak!

Türkiye'de 41.000 Yataklı Akıllı Hastaneler Kurulacak!

Sağlık bakanlığı aracılığıyla kamu - özel işbirliği ile gerçekleştirilmiş olan "Şehir Hastaneleri" projesiyle, Türkiye'ye 41.091 yataklı hastaneler kurulacak. Hastanelerin 6 - 8 tanesi bu yıl hizmete açılıyor!. Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

Greenox Residence, Türkiye'nin İlk ve Tek Dikey Ormanı!

İstanbul 4.Levent'te yapılacak olan ve adını Green ve Oxygen kelimelerinin birleşiminden oluşturmuş olan Greenox Residence projesi, Türkiye'nin ilk ve tek dikey ormanı olma özelliğini taşımaktadır. Benzeri daha önce İtalyan Mimar Stefano Boeri tarafından 2010 yılı içerisinde Milano'da yapılan dikey ortman konseptli proje sizler için çok ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor.

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!. Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.

Ağaoğlu: Moody's Körfez parasının Türkiye'ye gelmesini istemiyor

Ağaoğlu: Moody's Körfez parasının Türkiye'ye gelmesini istemiyor

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Batı bankalarının "Türkiye’ye para aktarmayın, yatırım yapmayın" şeklinde Körfez yatırımcılarına resmi yazı gönderdiğini söylerken Moody's'in de Türkiye'ye para gelmemesi için kararlar aldığını belirtti.. Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

AVM'lerde Dövizle Kira Sadece Türkiye'de Var!

DeFacto şirketi CEO'su İhsan Ateş, "16 ülkede toplam mağazamız var, diğer tüm ülkelerle yerel para biriminde kira ödemesi yapıyoruz, fakat Türkiye'de Dolar ve Euro var, buda sadece Türkiye'ye özel olan bir şey dedi.

Türkiye'nin Dev Projeleri Ders Kitaplarında Gösterilecek

Türkiye'nin Dev Projeleri Ders Kitaplarında Gösterilecek

Türkiye için bir devri kapatıp yeni bir devir açar nitelikte olan projeler ders kitaplarına giriyor. Öğrenciler, uluslararası gücün simgesi olarak beliren 3. Havaalanı, Marmaray ve Kanal İstanbul'u Coğrafya dersinde öğrenecek. . Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

2016 Yılında Türkiye'de 21.000 Yabancı Tapu Sahibi Oldu!

Öncelikli olarak Körfez ülkeleri olmak üzere toplamda 21.178 yabancı uyruklu kişiye, 19.091 konut ve 1.912 parsel satışı gerçekleştirildi. Türkiye'yi tercih edenlerin ilk baş sırasında, Iraklılar sonrasında ise, Suudi Arabistan, Kuveyt, Afganistan ve İngiltere vatandaşları geldi.

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Ülke çevresinde kasım ayı içerisinde 132.655 konut satışı gerçekleştirildi. Şuana kadar bütün zamanlar kapsamında 100 yıldır en yüksek konut satışı 2016 kasım ayında yapılmış durumdayken eş zamanlı olarak konut kredili satışlar ise 48.941 satışla kendi rekorunu kırmış durumda. Kasım 2016 gayrimenkul sektörü için rekor üstüne rekor ayı oldu.