Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!

Türkiye Düşmüş Olduğu Zor Koşullara Rağmen Büyümeye Devam Ediyor!

ROYA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Afşin Aykanat, Türkiye'nin düştüğü zor durumlara karşın büyümenin devam ettiğini, dünyaya meydan okuduğunu dile getirdi.

Dünya çapında yapılan ekonomik saldırılar sonucu meydana çıkan olumsuz durumların karşısında ülkemizin ekonomik gücünün hala geliştiğini ve büyümeye devam ettiğini belirten ROYA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı, Nisan ve Haziran ayları çerçevesinde yeni yönetim modelinin belirlendiği, planlandığı ve seçildiği tarihi bir seçim ortamını geride bıraktığımızı dile getirdi. 

Bu dönemde meydana getirilen tüm saldırılara karşın büyümeye devam edildiğini ileten Aykanat, %5.2 oranında byüme kaydedildiğinin altını çizdi. 2. çeyreğin büyüme rakamlarının Türkiye'nin ne kadar büyük bir güç olduğunu gösterdiğini de ifade eden Aykanat, ülkenin ne kadar zor koşullar olursa olsun başarılı ekonomi politikası olduğu için bundan etkilenmeyeceğini vurguladı.

Aykanat, gayrimenkul ve inşaat sektörüün her zaman için yatırım araçları arasında birinci sırada yerini koruduğunu ve lokomotif sektör olduğunu dile getirirken, uzun yıllardan zirvede olan bu sektörün zirveden düşmeyeceğini de iletmesi dikkat çekti. Bundan dolayı her yıl Türkiye'nin ekonomik büyümesinde en etkin rolü inşaat sektörünün oynadığını da sözlerine eklerken gururlu olduğu gözlerden kaçmadı.

Geçilen Mayıs ayında devlet tarafından verilen desteklerle birlikte inşaat ve gayrimenkul sektörüne kazandırılan ulusal çaptaki kampanyanın tüm sonuçlarını Haziran konut satışlarında tatlı meyve olarak topladıklarını ileten Aykanat, Yeniden başlayan Türkiye için kazanç vakti kampanyası kapsamında rakamların artış yönünün sürekli yukarı doğru olacağının da altını çizdi .

Etiketler : Güncel