Trabzon Loft Park Residence Projesi Lansmanı İlgi Odağı Oldu!

Trabzon Loft Park Residence Projesi Lansmanı İlgi Odağı Oldu!

Trabzon Loft Park Residence adı verilen projenin tanıtım lansmanı çok büyük ilgi ve alakanın hedefi olarak ön plana çıktı. Proje kapsamında yer alan daireler 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 5 oda 1 salon ve 6 oda 1 salon şeklinde dizayn edildi.

Trabzon'a bağlı Kaşüstü mevkiinde hayata geçirilmekte olan Loft Park Residence adını alan projenin tanıtın lansmanı çok büyük ilgi ve alakanın hedefi oldu. Teknolojinin tüm imkanlarının eksiksiz bir şekilde kullanıldığı Loft Park Residence adı verilen proje toplam olarak 4 bloktan meydana geliyor.

20.000 metrekare alanı bünyesinde barındıran Kaşüstü Loft Park Residence projesinde yer alan daireler 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 5 oda 1 salon ve 6 oda 1 salon tiplemesinde hayata geçiriliyor. Daire metrekareleri ise 86 metrekareden başlayarak 350 metrekareye kadar uzanış gösteriyor.

Loft Park Residence Kaşüstü projesinin lansman yemeğinin açılış konuşması için kürsüde yerini alan projenin geliştiricisi ve yürütücüsü olarak kendini gösteren Kaşüstü eski Belediye Başkanı Mustafa Çam, kendileri için bu günün çok büyük önem arz ettiğini, bu yüzden bu güne gelen tüm davetlilere sonsuz teşekkürlerini sunduğunu vurguladı.

Mimar Emrah Çam ise kürsüde ki yerini alıp projenin ayrıntılarına yönelik gelen davetlilere bilgi aktarımında bulundu. Öncelikle mimarisiyle kendisini rakiplerinden tamamen ayıran ve farklı olarak ön plana çıkaran Loft Park'ın tüm odalarının deniz ve doğa manzarasıyla şenlendiğini, insanların içini huzur doldurduğunu aktarırken, tüm dairelerin güneşe göre konumlandırıldığı hususunda da dikkat çekti.

Sabah uyanıldığında güneşin salon ve mutfakta kendini etkin bir şekilde gösterdiğini, öğlen vakitlerine doğru ise binanın etrafından döndüğünü ve yatak odalarından battığını ifade eden Çam, Bunun çok sayıda avantajının olduğunu iletti. Sabah 5.30'da güneşin direkt olarak yüze vurmadığını ifade eden Çam, Kışın yatay açıda gelen güneş ışınlarının ise yatak odasının sıcak kalmasına olanak sağladığını ifade etti.

Bunun pasif iklendirme adı verilen bir dizayn modeli olduğuna dikkat çeken Çam, Bunun dışında projede yerden ısıtımayla beraber yerden soğutma sistemiyle de yaz aylarında sıkıntı çekilmeyeceğini iletti. Kışın nasıl çok sayıda projede yer aldığı gibi yerden ısıtma ile ev ısınıyorsa, yazın ise Trabzon'da belki de ilk olarak ön plana çıkan yerden soğutma sistemiyle klima kullanmaya %0 oranında ihtiyaç duyulacağını vurgulayan Çam, projenin rakiplerinden çok farklı olduğunun altını çizdi.

Etiketler : Konut Projeleri