Topkapı Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul'un Son Gözdesi!

truck

İstanbul'da arsa stoklarının çok hızlı bir şekilde tükenmesinin ardından inşaat firmaları şehrin merkezinde olan semtlere kentsel dönüşüm projeleriyle giriş yapıyor.

İstanbul'da arsa stoklarının çok hızlı bir şekilde tükenmesinin ardından inşaat firmaları şehrin merkezinde olan semtlere kentsel dönüşüm projeleriyle giriş yapıyor.

Küçük çapda inşaat şirketleri tek tek binaları yenilirken, büyük ölçekli ve kapsamlı inşaat şirketleri eski fabrika arazilerinde projeler geliştirmeye devam ediyor. 

Levent - Maslak, Kağıthane - Seyrantepe ve Yenibosna - Güneşli güzergahı üzerinde oluşturulan sanayi alanlarının dönüşümünün bir benzeri son zamanlarda Topkapı - Merter - Ataköy güzergahında gerçekleşiyor. Tramvayi metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçları, havalimanına yakınlığı ve merkezi konumuyla markalı konut ve ofis üreticilerinin ilgisini çekmekte olan bölgede peş peşe yeni projeler hayata geçirilmekte.

Sanayi tesislerinin ve çarpık konut yapılaşmasının kentsel dönüşümü, bölge üzerinde konut piyasasına can verirken çoğu ote, AVM ve ofis projesi de bölgenin çekim gücünü olağanüstü bir şekilde artırmış durumda.

Bölge üzerinde olan nitelikli konut ihtiyacı sebebiyle yeni yapılmış olan projelere ilgi ve alaka çok fazla. Özellikle Araplar başta olmak üzere yabancı yatırımcıların olağanüstü dikkatini üzerine çekmeyi başaran bölgede konutların metrekare fiyatları 4.000 TL'den başlayıp 8.000 TL'ye kadar uzanıyor.

Ofislerin metrekare satış aralığı ise 1.900 $ ile 4.000 $ arasında değişiyor. Metrekare aylık kira oranları ise 10 $'dan başlayıp 25 $'a kadar uzanıyor.

Topkapı'da Öne Çıkmakta olan Kentsel Dönüşüm Projeleri

Avrupa Konutları Kale

Artaş inşaat aracılığyla Topkapı üzerinde konumlandırılmış olan Avrupa Konutları Kale projesinde toplam olarak 599 adet konut yerini alıyor. 37.500 metrekare alan üzerinde yükselmekte olan Avrupa Konutları Kale'de daire tiplemeleri 1+1'den başlayarak 4+1'e kadar uzanıyor. Alanları 77 metrekareden başlayıp 210 metrekareye kadar uzanmakta olan konutların teslimatları yapıldı. 

İnistanbul Gala

İş GYO ve Nef ortaklığıyla hayata geçirilmiş olan projede toplam olarak 1.142 konut yerini alacak. Topkapı üzerinde 25.500 metrekare alan üzerinde yükselmekte olan İnistanbul Gala'da 1+1'den 4+1'e kadar daire tiplemeleri bulunuyor. Büyüklüğü 48 metrekare ve 308 metrekare arasında değişmekte olan bu dairelerin teslimat tarihi olarak Aralık 2017 yılı belirlendi.

Selenium Ataköy
Mef Ataköy 22
Selenim Retro
Ataköy Towers
Nef Merter 12
Parima
Nef Merter 13

"Topkapı Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul'un Son Gözdesi!" Yorumlar

"Topkapı Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul'un Son Gözdesi!" Benzer Haberler