TOKİ’nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray’da Yapılacak!

TOKİ’nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray’da Yapılacak!
Editör: Ahmet Yaman Gündem 16 Ocak 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Sosyal konut projelerinin yanı sıra konut dışı alanlarda da yatırım projelerini hayata geçirmeye devam eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın, Aksaray, Bolu ve Diyarbakır’da sanayi siteleri kuracağı öğrenildi. Yeni sanayi sitelerinin kurulması ile üretimde verimliliğin artırılması, istihdam ile bölgenin gelişimine önemli katkılar sağlaması beklentiler arasında. TOKİ  ve Aksaray Belediyesi işbirliğiyle kurulması planlanan ve Türkiye’deki sanayi kentsel dönüşüm projeleri içinde en büyüğü olarak tanımlanan yeni projenin detayları haberimizde…

TOKİ’nin sanayi sitesi çalışmalarını hayata geçireceği illerden Bolu’da yapılacak olan proje ile Büyük Sanayi Sitesi ile ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcuttaki iki küçük sanayi sitesinin birleştirilmesi planlanıyor. Proje kapsamında bu alanların rehabilitasyonu, dönüşümün desteklenmesi ve bölge için ekonominin daha dinamik hale getirilmesi hedefler arasında. 567 bin metrekarelik alana kurulacak Bolu Büyük Sanayi Sitesi ile küçük ölçekli esnaf daha nitelikle bir alana taşınmış olacak.

TOKİ’nin Diyarbakır 4’üncü Oto Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetimi iş birliğiyle hayata geçireceği diğer projesinde ise 4 bin 500 vatandaşa istihdam sağlayacak ve 810 iş yeri kapasitesine sahip olacak modern bir oto sanayi merkezi kurulacak. 375 milyon lira yatırım ile 3 milyon metrekare alan üzerinde kurulması planlanan Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi ise Türkiye’nin sanayi kentsel dönüşümü projeleri içinde en büyüğü olarak sayılıyor. Hazırlık süreci tamamlanan bu önemli proje için 2 ay içerisinde uygulamaya geçileceği öğrenildi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com