TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

truck

Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasında önemli projelere imza atan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, şehirlerin kalkınmasına katkıda bulunmak için sanayi kentsel dönüşüm projelerine başlayacağını duyurdu. 3 ilde hayata geçirilecek olan sanayi alanındaki kentsel dönüşüm çalışmaları birçok vatandaşa istihdam sahası da olacak. İşte detaylar...

Sosyal konut projelerinin yanı sıra konut dışı alanlarda da yatırım projelerini hayata geçirmeye devam eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın, Aksaray, Bolu ve Diyarbakır'da sanayi siteleri kuracağı öğrenildi. Yeni sanayi sitelerinin kurulması ile üretimde verimliliğin artırılması, istihdam ile bölgenin gelişimine önemli katkılar sağlaması beklentiler arasında. TOKİ  ve Aksaray Belediyesi işbirliğiyle kurulması planlanan ve Türkiye'deki sanayi kentsel dönüşüm projeleri içinde en büyüğü olarak tanımlanan yeni projenin detayları haberimizde…

TOKİ’nin sanayi sitesi çalışmalarını hayata geçireceği illerden Bolu’da yapılacak olan proje ile Büyük Sanayi Sitesi ile ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcuttaki iki küçük sanayi sitesinin birleştirilmesi planlanıyor. Proje kapsamında bu alanların rehabilitasyonu, dönüşümün desteklenmesi ve bölge için ekonominin daha dinamik hale getirilmesi hedefler arasında. 567 bin metrekarelik alana kurulacak Bolu Büyük Sanayi Sitesi ile küçük ölçekli esnaf daha nitelikle bir alana taşınmış olacak.

TOKİ'nin Diyarbakır 4'üncü Oto Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetimi iş birliğiyle hayata geçireceği diğer projesinde ise 4 bin 500 vatandaşa istihdam sağlayacak ve 810 iş yeri kapasitesine sahip olacak modern bir oto sanayi merkezi kurulacak. 375 milyon lira yatırım ile 3 milyon metrekare alan üzerinde kurulması planlanan Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi ise Türkiye'nin sanayi kentsel dönüşümü projeleri içinde en büyüğü olarak sayılıyor. Hazırlık süreci tamamlanan bu önemli proje için 2 ay içerisinde uygulamaya geçileceği öğrenildi.

"TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!" Yorumlar

"TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.