TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

truck

Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasında önemli projelere imza atan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, şehirlerin kalkınmasına katkıda bulunmak için sanayi kentsel dönüşüm projelerine başlayacağını duyurdu. 3 ilde hayata geçirilecek olan sanayi alanındaki kentsel dönüşüm çalışmaları birçok vatandaşa istihdam sahası da olacak. İşte detaylar...

Sosyal konut projelerinin yanı sıra konut dışı alanlarda da yatırım projelerini hayata geçirmeye devam eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın, Aksaray, Bolu ve Diyarbakır'da sanayi siteleri kuracağı öğrenildi. Yeni sanayi sitelerinin kurulması ile üretimde verimliliğin artırılması, istihdam ile bölgenin gelişimine önemli katkılar sağlaması beklentiler arasında. TOKİ  ve Aksaray Belediyesi işbirliğiyle kurulması planlanan ve Türkiye'deki sanayi kentsel dönüşüm projeleri içinde en büyüğü olarak tanımlanan yeni projenin detayları haberimizde…

TOKİ’nin sanayi sitesi çalışmalarını hayata geçireceği illerden Bolu’da yapılacak olan proje ile Büyük Sanayi Sitesi ile ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcuttaki iki küçük sanayi sitesinin birleştirilmesi planlanıyor. Proje kapsamında bu alanların rehabilitasyonu, dönüşümün desteklenmesi ve bölge için ekonominin daha dinamik hale getirilmesi hedefler arasında. 567 bin metrekarelik alana kurulacak Bolu Büyük Sanayi Sitesi ile küçük ölçekli esnaf daha nitelikle bir alana taşınmış olacak.

TOKİ'nin Diyarbakır 4'üncü Oto Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetimi iş birliğiyle hayata geçireceği diğer projesinde ise 4 bin 500 vatandaşa istihdam sağlayacak ve 810 iş yeri kapasitesine sahip olacak modern bir oto sanayi merkezi kurulacak. 375 milyon lira yatırım ile 3 milyon metrekare alan üzerinde kurulması planlanan Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi ise Türkiye'nin sanayi kentsel dönüşümü projeleri içinde en büyüğü olarak sayılıyor. Hazırlık süreci tamamlanan bu önemli proje için 2 ay içerisinde uygulamaya geçileceği öğrenildi.

"TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!" Yorumlar

"TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

Çeşme'de ki Rezidans Projelerine Çok Büyük Talep Var!

Çeşme'de ki Rezidans Projelerine Çok Büyük Talep Var!

Gayrimenkul sektöründe hızlı hareketlenme yaşayan Çeşme'de hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Reisdere ve Ilıca bölgesinde bulunan rezidans konutlarda talep patlaması yaşanıyor.

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!. İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.. TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

Günübirlik Evlere Büyük Ceza!

Günübirlik Evlere Büyük Ceza!

Günübirlik ev kirayanlara 678 sayılı KDK ile birlikte kimlik bildirimi zorunluluğu getirilmesinin sonrasında, İzmir'li işletmeler kayıt altına alınmak adına başvurulara start vermiş durumda. Kayıt altına alınmayan günlük kiralık evlere büyük cezalar var.

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Bir çok proje içerisinden sıyrılmayı başaran Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için muhteşem kampanyalar göz kamaştırıyor.. TOKİ'nin En Büyük Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi Aksaray'da Yapılacak!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.

Samut Comfort City projesine büyük ilgi

Samut Comfort City projesine büyük ilgi

Bir çok projenin arasından sıyrılarak dikkatleri çeken ve uzun zamandır da merakla beklenen projelerden olan Samut Comfort City, yeni çalışmaları ile muhteşem fırsatlar sunuyor.