TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!

truck

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Avrupa Yakası Başakşehir Kayaşehir’de bölgesinde yeni bir konut projesi start vermeye hazırlanıyor. Kayaşehir 22. Bölge’de hayata geçirilmesi planlanan yeni konut projesiyle ilgili ihale tarihi ve projenin kapsamı paylaşılırken, henüz hangi gelir grubuna hitap edeceği net değil. İşte detayları...

TOKİ’den İstanbullulara müjdeli haber geldi. İstanbul’un Başakşehir İlçesinin Kayaşehir 22. Bölge’sinde yapmayı planladığı projenin detayları belli oldu mu? Proje kapsamında inşa edilecek konutların hangi gelir gurubuna satılacağıyla ilgili bilgi verildi mi? TOKİ’nin yeni konut projesinin ihale tarihi ne zaman? İşte haberin gelişmeleri…

Son olarak İstanbul Kayaşehir’de satışa sunduğu 1800 konuta 40 bin başvuruluk talep gelmesinin ardından harekete geçen TOKİ, Kayaşehir 22. Bölge’de 854 adet konuttan oluşacak yeni projesi için çalışmalarına bağladığını duyurdu. Firmanın yeni projesinin ihale tarihi 26 Aralık 2017 olarak belirtildi. İhale hazırlıkları devam eden TOKİ’ni Kayaşehir’de yapmayı planladığı konut projesi kapsamında oturulabilir alanların dışında 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye, 592 araçlık kapalı otoparkta yer alıyor olacak. Tüm bunların yanı sıra proje kapsamında çevre düzenlemesinin de yapılacağı öğrenildi.

TOKİ’nin Kayaşehir 22. Bölgede yapacağı 854 konutun, 26 Aralık 2017 Perşembe günü saat 14:00’te gerçekleşecek ihalesinin ardından, sonuçlara göre ihaleye kazanan firmanın inşaat çalışmalarına başlayacağı belirtildi. Projeyle ilgili merak edilen konularda biri de hangi gelir grubuna hitap edeceği olurken, inşa edilecek konutları hangi gelir grubuna satılacağı henüz belirtilmedi. Daha önce TOKİ’nin İstanbul’da süren kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması için bazı konutların belediyelere devrolması ve bu konutlarında kentsel dönüşüm amacıyla kullanılacağı fikri ortaya atılmıştı. Bu projenin o konutlara dahil olup olmayacağı da bir başka merak konusu.

"TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!" Yorumlar

"TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ'den İstanbul'a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.