TOKİ’den İstanbul’a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!

TOKİ’den İstanbul’a 854 Konutluk Yeni Proje Geliyor!
Editör: Nezaket DURU Gündem 22 Kasım 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

TOKİ’den İstanbullulara müjdeli haber geldi. İstanbul’un Başakşehir İlçesinin Kayaşehir 22. Bölge’sinde yapmayı planladığı projenin detayları belli oldu mu? Proje kapsamında inşa edilecek konutların hangi gelir gurubuna satılacağıyla ilgili bilgi verildi mi? TOKİ’nin yeni konut projesinin ihale tarihi ne zaman? İşte haberin gelişmeleri…

Son olarak İstanbul Kayaşehir’de satışa sunduğu 1800 konuta 40 bin başvuruluk talep gelmesinin ardından harekete geçen TOKİ, Kayaşehir 22. Bölge’de 854 adet konuttan oluşacak yeni projesi için çalışmalarına bağladığını duyurdu. Firmanın yeni projesinin ihale tarihi 26 Aralık 2017 olarak belirtildi. İhale hazırlıkları devam eden TOKİ’ni Kayaşehir’de yapmayı planladığı konut projesi kapsamında oturulabilir alanların dışında 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye, 592 araçlık kapalı otoparkta yer alıyor olacak. Tüm bunların yanı sıra proje kapsamında çevre düzenlemesinin de yapılacağı öğrenildi.

TOKİ’nin Kayaşehir 22. Bölgede yapacağı 854 konutun, 26 Aralık 2017 Perşembe günü saat 14:00’te gerçekleşecek ihalesinin ardından, sonuçlara göre ihaleye kazanan firmanın inşaat çalışmalarına başlayacağı belirtildi. Projeyle ilgili merak edilen konularda biri de hangi gelir grubuna hitap edeceği olurken, inşa edilecek konutları hangi gelir grubuna satılacağı henüz belirtilmedi. Daha önce TOKİ’nin İstanbul’da süren kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması için bazı konutların belediyelere devrolması ve bu konutlarında kentsel dönüşüm amacıyla kullanılacağı fikri ortaya atılmıştı. Bu projenin o konutlara dahil olup olmayacağı da bir başka merak konusu.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com