TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?

truck

İndirim beklentisi içerisine giren konut sahiplerine müjdeli haberi ileten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ İndirim Kampanyası'nın 2017 yılının Eylül ayı itibarıyla start alacağını sözlerine ekledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dar gelirli ve emekli vatandaşları konut sahibi yapmaya büyük bir hızla devam ediyor. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, indirim beklentisi içerisine giren konut sahiplerine de müjdeli haberi iletti. TOKİ indirim kampanyası 2017'ye yönelik bir takım açıklamalar altına imza atan Turan, Eylül ayı itibarıyla %20 oranında indirim kampanyasının başlayacağını vurguladı.

Emekli bireyler için tüm projelerinden belirli miktarda rezerve alan ayırdıklarını ileten Turan, 54 şehirde emekli bireylere yönelik çalışmaların devam ettiği yönünde açıklama yaptı.

Ergün Turan, 2016 yılında hayata geçirdikleri toplam konut sayısının 65.000 olduğunu belirtti. Bu rakamın ülke üzerinde üretimi yapılan toplam konutun %10'u olduğunu dile getiren Turan, Eylül ayı itibararıyla %20 oranında indirim kampanyasını başlatacak olduklarını sözlerine ekledi. Emekli vatandaşlar için her projeden kesinlikle kontenjan ayırdıklarını ve emeklileri de konut sahibi yaptıklarını ifade eden Turan, 2017 yılında hiç konutu olmamış 20.000 emekli vatandaşı konut sahibi yapacaklarını iletti. Kentsel dönüşümün Türkiye'de git gide hızlanması ve kesinlikle yavaşlamaması gereken bir konu olduğunu sözlerine ekleyen Turan, 54 şehirde çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini vurguladı.

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyası dahilinde faydalanmak isteyen konut ve işyeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuru yapabileceğini sözlerine ekleyerek, Vadesi 12 ay ve daha düşük kalan projelerin kampanya dahiline alınmayacağını aktardı. 

"TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?" Yorumlar

1 YORUM
  1. Sadık Özdemir 21 Temmuz 2017 17:30

    2017 indirim varmı

"TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.