TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?

truck

İndirim beklentisi içerisine giren konut sahiplerine müjdeli haberi ileten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ İndirim Kampanyası'nın 2017 yılının Eylül ayı itibarıyla start alacağını sözlerine ekledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı dar gelirli ve emekli vatandaşları konut sahibi yapmaya büyük bir hızla devam ediyor. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, indirim beklentisi içerisine giren konut sahiplerine de müjdeli haberi iletti. TOKİ indirim kampanyası 2017'ye yönelik bir takım açıklamalar altına imza atan Turan, Eylül ayı itibarıyla %20 oranında indirim kampanyasının başlayacağını vurguladı.

Emekli bireyler için tüm projelerinden belirli miktarda rezerve alan ayırdıklarını ileten Turan, 54 şehirde emekli bireylere yönelik çalışmaların devam ettiği yönünde açıklama yaptı.

Ergün Turan, 2016 yılında hayata geçirdikleri toplam konut sayısının 65.000 olduğunu belirtti. Bu rakamın ülke üzerinde üretimi yapılan toplam konutun %10'u olduğunu dile getiren Turan, Eylül ayı itibararıyla %20 oranında indirim kampanyasını başlatacak olduklarını sözlerine ekledi. Emekli vatandaşlar için her projeden kesinlikle kontenjan ayırdıklarını ve emeklileri de konut sahibi yaptıklarını ifade eden Turan, 2017 yılında hiç konutu olmamış 20.000 emekli vatandaşı konut sahibi yapacaklarını iletti. Kentsel dönüşümün Türkiye'de git gide hızlanması ve kesinlikle yavaşlamaması gereken bir konu olduğunu sözlerine ekleyen Turan, 54 şehirde çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini vurguladı.

TOKİ Başkanı Turan, indirim kampanyası dahilinde faydalanmak isteyen konut ve işyeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuru yapabileceğini sözlerine ekleyerek, Vadesi 12 ay ve daha düşük kalan projelerin kampanya dahiline alınmayacağını aktardı. 

"TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?" Yorumlar

1 YORUM
  1. Sadık Özdemir 21 Temmuz 2017 17:30

    2017 indirim varmı

"TOKİ 2018 İndirim Kampanyası Ne Zaman?" Benzer Haberler