TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

truck

Her yıl iddialı hedefler koyan ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ'den önemli adımlar var. Geride bırakılan yıla oranla konut hedefleri büyümeye devam ediyor. Yeni finansal modeller üzerindeki çalışmalarına devam eden kurumun sermaye piyasasına gireceği öğrenildi. İşte merak edilen gelişmenin ayrıntıları...

Ellerindeki konut dışı varlıkları değerlendirmek üzere sermaye piyasasına gireceklerini belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’dan önemli açıklamalar var. 2017 yılında yüzde 40 büyüdüklerini açıklayan kurum, 2018'de de büyümeye devam edeceklerini bildirdi. Bu yılki hedefleri 70 bin konut olan TOKİ, elindeki arsa ve konut dışı varlıkları değerlendirmek için nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. İşte TOKİ’nin 2018 yılında hayata geçirmeyi planladığı önemli proje ve çalışmalarının detayları…

TOKİ yıllık olarak ürettiği 60-65 bin konut ile önemli bir üretim gücünü elinde bulundurmaya devam ediyor. Ayrıca kurumun bu gücünün yerli sanayiye olan desteklerinin de azımsanmayacak kadar çok olduğu biliniyor. Ürettikleri tüm konutları satan TOKİ’nin bu yıl içinde gerçekleştirmeye planladıkları hedefleri arasında konut dışı varlıklarını sermaye piyasasında değerlendirme düşüncesinin olduğu öğrenildi. Ayrıca yurt dışındaki ihalelere de çatı kuruluş olarak girecek olan kurum, üstleneceği projeleri Türkiye'deki firmalara yaptırma konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor olacak.

İstatistiklere göre ürettiği konut ile sattığı konut sayısı neredeyse aynı olan TOKİ’nin üretiminin yüzde 98’lik kısmını dar ve orta gelirli vatandaşlar için yapılan sosyal konutlar oluşturuyor. Üretilen her konutun satıldığını belirten Turan, hedeflerini de buna göre belirlediklerini ifade etti. Yeni finansal modeller üzerinde de çalışmalarını sürdüren ve sermaye piyasasına girmeyi düşünen kurumun banka ve müteahhitlere de bir kuruş dahi borcu bulunmadığı öğrenildi.

"TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!" Yorumlar

"TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!" Benzer Haberler


Tapu Döner Sermaye Hizmet Bedeli 2018 Ücretleri

Tapu Döner Sermaye Hizmet Bedeli 2018 Ücretleri

Pek çok kişinin tapu müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştirmekte olduğu konut satış işlemi için tapu devir işlemi, tapu harcı ve döner sermaye hizmet bedellerinin ödenmesi halinde sorunsuz olarak gerçekleşmektedir. Geçtiğimiz yıl için geçerli olan döner sermaye hizmet bedelinin 2017 yılına ne kadar olarak tahsil edileceğine dair ayrıntılı bilgi haberimizde yer almaktadır.. TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

Gayrimenkul Sermaye İradı Nedir?

Gayrimenkul Sermaye İradı Nedir?

Gayrimenkul sermaye iradı, kira geliri demektir ve gerçek kişilerin elde ettiği kiralardan elde edilen gelirleri ifade etmektedir. Bu gelirler, beyana ve vergiye tabidir.

TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!. Her yıl iddialı hedefler koyan ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ'den önemli adımlar var. Geride bırakılan yıla oranla konut hedefleri büyümeye devam ediyor. Yeni finansal modeller üzerindeki çalışmalarına devam eden kurumun sermaye piyasasına gireceği öğrenildi. İşte merak edilen gelişmenin ayrıntıları...

Piyasalar Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiledi?

Piyasalar Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiledi?

Yabancı Uyruklu vatandaşlara gayrimenkul satışı ve danışmanlık hizmeti veren PropertyTR şirketinin Genel Müdürü Yusuf Boz ülkemiz piyasalarında yaşanan dalgalanmalar ve döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmalar neticesinde gayrimenkul sektörünün bu değişimlerden ne yönde etkilendiğini açıklıyor. konunun detayları haberimizde yer almaktadır.. TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!