TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

truck

Her yıl iddialı hedefler koyan ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ'den önemli adımlar var. Geride bırakılan yıla oranla konut hedefleri büyümeye devam ediyor. Yeni finansal modeller üzerindeki çalışmalarına devam eden kurumun sermaye piyasasına gireceği öğrenildi. İşte merak edilen gelişmenin ayrıntıları...

Ellerindeki konut dışı varlıkları değerlendirmek üzere sermaye piyasasına gireceklerini belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’dan önemli açıklamalar var. 2017 yılında yüzde 40 büyüdüklerini açıklayan kurum, 2018'de de büyümeye devam edeceklerini bildirdi. Bu yılki hedefleri 70 bin konut olan TOKİ, elindeki arsa ve konut dışı varlıkları değerlendirmek için nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. İşte TOKİ’nin 2018 yılında hayata geçirmeyi planladığı önemli proje ve çalışmalarının detayları…

TOKİ yıllık olarak ürettiği 60-65 bin konut ile önemli bir üretim gücünü elinde bulundurmaya devam ediyor. Ayrıca kurumun bu gücünün yerli sanayiye olan desteklerinin de azımsanmayacak kadar çok olduğu biliniyor. Ürettikleri tüm konutları satan TOKİ’nin bu yıl içinde gerçekleştirmeye planladıkları hedefleri arasında konut dışı varlıklarını sermaye piyasasında değerlendirme düşüncesinin olduğu öğrenildi. Ayrıca yurt dışındaki ihalelere de çatı kuruluş olarak girecek olan kurum, üstleneceği projeleri Türkiye'deki firmalara yaptırma konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor olacak.

İstatistiklere göre ürettiği konut ile sattığı konut sayısı neredeyse aynı olan TOKİ’nin üretiminin yüzde 98’lik kısmını dar ve orta gelirli vatandaşlar için yapılan sosyal konutlar oluşturuyor. Üretilen her konutun satıldığını belirten Turan, hedeflerini de buna göre belirlediklerini ifade etti. Yeni finansal modeller üzerinde de çalışmalarını sürdüren ve sermaye piyasasına girmeyi düşünen kurumun banka ve müteahhitlere de bir kuruş dahi borcu bulunmadığı öğrenildi.

"TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!" Yorumlar

"TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Sermaye Piyasalarına Gireceğini Açıkladı!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.