TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!

truck

Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan duyuruya göre Ocak ayında 2 bin 198 adet konutun kura ile sahiplerini bulacağı öğrenildi. Aksaray, Diyarbakır, Karaman, Kırşehir, Trabzon ve Şanlıurfa'da bulunan TOKİ’ye ait konutlar kura ile satılacak. Ocak ayı içerisinde kura çekimi yapılacak illerdeki konut sayıları ve diğer detaylar...

TOKİ'nin kura ile satışını gerçekleştireceği; Aksaray 377 adet konut, Diyarbakır 428 adet konut, Karaman 57 adet konut, Kırşehir 99 adet konut, Trabzon 41 adet konut ve Şanlıurfa 304 adet konut olarak belirtildi. Kura tarihleri ve diğer detaylar ise şöyle;

Aksaray Merkez Zafer Mahallesi Projesi kapsamında inşa edilen 278 adet konutun emekli vatandaşlara özel olmak üzere toplam 377 adet konut için “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 03 Ocak 2018 tarihinde Atatürk Spor Salonu'nda saat 11:00'de gerçekleştirilecek. 
Aksaray Merkez Zafer Mahallesi Alt Gelir Grubu için özel 335 adet ve Orta Gelir Grubu'na özel 42 adet dairenin kura çekimleri 03 Ocak 2018 tarihinde Atatürk Spor Salonu'nda saat 11:00'de gerçekleşecek.
Diyarbakır Kayapınar Üçkuyu Mahallesinin 2. Ve 3. Bölge yer alan 428 konutun kura çekimi 11 Ocak 2018'de gerçekleşecek.
Karaman Doğukışla Vadisi 1. Etap 416 konut AVM & Restoran kapsamında 57 adet konutun kurası 16 Ocak 2018'de gerçekleşecek.
Kırşehir Merkez Kayabaşında Kentsel Yenileme Projesi kapsamında inşa edilen toplam 1.126 konutun başvuruları 8 Ocak-19 Ocak tarihleri arasında alınırken, kura işlemleri ise 31 Ocak 2018'de çekilecek.
Trabzon Merkez Pelitli 2. Etap projesinde yer alan 41 adet konut için başvurular 8 Ocak-18 Ocak tarihleri arasında kabul edilecek.
Şanlıurfa Akabe’de emeklilere özel inşa edilen 304 adet konutun “Konut Belirleme Kura” çekilişi 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 11:00'da Mehmet Akif İnan Salonunda gerçekleşecek.

"TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!" Yorumlar

"TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Ocak 2018'de 2 bin 198 Konutu Kura İle Satıyor!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.