TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

truck

TOKİ, İstanbul Maltepe'de 305 dairelik kentsel dönüşüm projesi için kolları sıvıyor. Dün gerçekleştirilen ihaleye en yüksek teklif Yılkanur İnş. San. ve Tic. A.Ş. ve ortağı AŞ & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti.'den 85.700.000 TL olarak geldi.

TOKİ tarafından paylaşılan açıklama göre, İdare, Maltepe üzerinde start verecek olduğu kentsel dönüşüm projesi çerçevesi dahilinde yükseltecek olduğu 305 konut için ihale yaptı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, Başıbüyük Gecekondu Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin toplamda 1.000.000 metrekarelik alanı kapsamı dahiline almakta olduğunun altını çizdi.

Kentsel dönüşüm projesinin ilk etabını, 1.391 ada ve 49 parselle 20.000 metrekare alana sahip olan söz konusu arazi üzerinde başlatacak olduklarını ifade eden Turan, yapılan söz konusu projede az kata sahip yapılarla yatay yapılaşmayı ön planda tutan, insan ölçeğinde bir mimari yaklaşım yapacak olduklarını iletti.

Turan, konumlandırılacak olan toplam 305 konutun ihalesine yönelik 10 farklı yüklenicinin katılım gerçekleştirdiği bilgisini paylaşarak, en yüksek teklifin 85.700.000 TL ile Yılkanur İnş. San ve Tic A.Ş & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti İş ortaklığı tarafından verildiğini vurguladı. 

"TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!" Yorumlar

1 YORUM
  1. Güler DENKÇİ 17 Eylül 2017 14:19

    ne zaman ve nasıl başvuru yapabiliriz

"TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.