TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

TOKİ, İstanbul Maltepe'de 305 dairelik kentsel dönüşüm projesi için kolları sıvıyor. Dün gerçekleştirilen ihaleye en yüksek teklif Yılkanur İnş. San. ve Tic. A.Ş. ve ortağı AŞ & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti.'den 85.700.000 TL olarak geldi.

TOKİ tarafından paylaşılan açıklama göre, İdare, Maltepe üzerinde start verecek olduğu kentsel dönüşüm projesi çerçevesi dahilinde yükseltecek olduğu 305 konut için ihale yaptı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, Başıbüyük Gecekondu Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin toplamda 1.000.000 metrekarelik alanı kapsamı dahiline almakta olduğunun altını çizdi.

Kentsel dönüşüm projesinin ilk etabını, 1.391 ada ve 49 parselle 20.000 metrekare alana sahip olan söz konusu arazi üzerinde başlatacak olduklarını ifade eden Turan, yapılan söz konusu projede az kata sahip yapılarla yatay yapılaşmayı ön planda tutan, insan ölçeğinde bir mimari yaklaşım yapacak olduklarını iletti.

Turan, konumlandırılacak olan toplam 305 konutun ihalesine yönelik 10 farklı yüklenicinin katılım gerçekleştirdiği bilgisini paylaşarak, en yüksek teklifin 85.700.000 TL ile Yılkanur İnş. San ve Tic A.Ş & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti İş ortaklığı tarafından verildiğini vurguladı. 

Etiketler : Toki Haberleri