TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

truck

TOKİ, İstanbul Maltepe'de 305 dairelik kentsel dönüşüm projesi için kolları sıvıyor. Dün gerçekleştirilen ihaleye en yüksek teklif Yılkanur İnş. San. ve Tic. A.Ş. ve ortağı AŞ & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti.'den 85.700.000 TL olarak geldi.

TOKİ tarafından paylaşılan açıklama göre, İdare, Maltepe üzerinde start verecek olduğu kentsel dönüşüm projesi çerçevesi dahilinde yükseltecek olduğu 305 konut için ihale yaptı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, konuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, Başıbüyük Gecekondu Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin toplamda 1.000.000 metrekarelik alanı kapsamı dahiline almakta olduğunun altını çizdi.

Kentsel dönüşüm projesinin ilk etabını, 1.391 ada ve 49 parselle 20.000 metrekare alana sahip olan söz konusu arazi üzerinde başlatacak olduklarını ifade eden Turan, yapılan söz konusu projede az kata sahip yapılarla yatay yapılaşmayı ön planda tutan, insan ölçeğinde bir mimari yaklaşım yapacak olduklarını iletti.

Turan, konumlandırılacak olan toplam 305 konutun ihalesine yönelik 10 farklı yüklenicinin katılım gerçekleştirdiği bilgisini paylaşarak, en yüksek teklifin 85.700.000 TL ile Yılkanur İnş. San ve Tic A.Ş & Bemak Asfalt Mad. San. ve Tic. Ltd. Şti İş ortaklığı tarafından verildiğini vurguladı. 

"TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!" Yorumlar

2 YORUM
  1. seher semizoglu 20 Mayıs 2018 12:40

    maltepe başıbüyükte oturuyorum nasiĺ başvuracağım ne şartlar araniyor

  2. Güler DENKÇİ 17 Eylül 2017 14:19

    ne zaman ve nasıl başvuru yapabiliriz

"TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

Çeşme'de ki Rezidans Projelerine Çok Büyük Talep Var!

Çeşme'de ki Rezidans Projelerine Çok Büyük Talep Var!

Gayrimenkul sektöründe hızlı hareketlenme yaşayan Çeşme'de hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Reisdere ve Ilıca bölgesinde bulunan rezidans konutlarda talep patlaması yaşanıyor.

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!. İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.. TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

Günübirlik Evlere Büyük Ceza!

Günübirlik Evlere Büyük Ceza!

Günübirlik ev kirayanlara 678 sayılı KDK ile birlikte kimlik bildirimi zorunluluğu getirilmesinin sonrasında, İzmir'li işletmeler kayıt altına alınmak adına başvurulara start vermiş durumda. Kayıt altına alınmayan günlük kiralık evlere büyük cezalar var.

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Bir çok proje içerisinden sıyrılmayı başaran Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için muhteşem kampanyalar göz kamaştırıyor.. TOKİ Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Çalışmalar Start Alıyor!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.