TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

truck

TOKİ Konutları için 1.5 yıl önce müracaat da bulunmuş olan emeklilerin, umutlu bakışları güler yüze dönüşüyor. Tüm işçi Emeklilileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, Malatya üzerinde yer alan 3 farklı bölge üzerinde konut yapılacak olduğunun müjdesini vererek umutlu bekleyişi devam eden ailelere güler yüz kaynağı oldu.

TOKİ Konutları için bundan 1.5 yık kadar önce müracaat yapmış olan emekli bireylerin, konut hasreti sonunda tamamlanıyor. Emeklilere yönelik 3 farklı bölgeye konut yapılacak olduğunun müjdesini veren Tüm işçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, yerlerin ise Yimpaş'ın karşısında, ünviersitenin hemen bitişiğinde ve İnderesi'nde yer aldığının altını çizdi.

Emeklilerin yıllardır beklenti içerisinde olduğu ev sahibi olma hasreti sonunda Malatya üzerinde sona eriyor. Bundan tam 1.5 yıl evvel TOKİ konutlarına yönelik başvuru yapmış olan emeklilere sonunda konutların inşa edilecek olduğu yerler birer birer gösterildi.

3 Farklı bölgeye yapılacak olan konutlarla ilgili BUSABAH'a bir açıklamada bulunan Tüm işçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, emeklilere yüz güldürecek olan müjdenin aktarımını yaptı.

Emeklliler için Malatya üerinde arsa taleplerinin varlığını belirten Başkan Tangüner, ancak Milli Emlak üzerinden, deftarlık üzerinden arsayı çıkartamamış olduklarını aktardı.

Bundan sebep Ankara'ya gitmiş olduklarının altını çizen Tangüner, kendilerinin TOKİ konutları için Ankara'ya ulaştığını, TOKİ Başkanının bu konu üzerinde kendilerine yardım ettiğini ve Emeklilere konut yapılacak olan arsaları bulduklarını belirtti.

Arsalardan ilkinin YİMPAŞ'ın karşısında olduğu 30 dönümlük bir arsa olduğunu, 2.arsanın üniversitenin hemen bitişiğinde ki yerin, 3. arsanın ise İnderesi'nde yer aldığını aktardı. Bu 3 arsanın hazineye ait arsalar olduğunun altını çizdi.

Kendilerin bu arsalara yönelik tapuları çıkarttıklarını aktaran Tangüner, Malatya Valisi Mustafa Toprak'a bunun bildirisini yapacak olduklarını belirtti. Bakan Sayın Tüfenkci'nin danışmanıyla irtibat içerisine girdiklerini aktaran Tangüner, Bu hafta içerisinde çok büyük bir ihtimalle Bakanla görüşme yapacak olduklarına değindi. Dertlerine dile getirecek olduklarını aktaran Tangüner, Bu konutların yapılması adına yardım talebinde bulunacaklarını belirtti.

TOKİ Başkanının, emekliler için Malatya'ya günümüze kadar konut yapılmadığını, bunu yapacak olduklarının bildirisini yaptığını aktaran Tüfenkc, "İnşallah Bunu Yaparız " dedi.

"TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!" Yorumlar

"TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.