TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

TOKİ, Malatya'nın 3 Bölgesinde Emeklilere Yönelik Konut İnşa Edecek!

TOKİ Konutları için 1.5 yıl önce müracaat da bulunmuş olan emeklilerin, umutlu bakışları güler yüze dönüşüyor. Tüm işçi Emeklilileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, Malatya üzerinde yer alan 3 farklı bölge üzerinde konut yapılacak olduğunun müjdesini vererek umutlu bekleyişi devam eden ailelere güler yüz kaynağı oldu.

TOKİ Konutları için bundan 1.5 yık kadar önce müracaat yapmış olan emekli bireylerin, konut hasreti sonunda tamamlanıyor. Emeklilere yönelik 3 farklı bölgeye konut yapılacak olduğunun müjdesini veren Tüm işçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, yerlerin ise Yimpaş'ın karşısında, ünviersitenin hemen bitişiğinde ve İnderesi'nde yer aldığının altını çizdi.

Emeklilerin yıllardır beklenti içerisinde olduğu ev sahibi olma hasreti sonunda Malatya üzerinde sona eriyor. Bundan tam 1.5 yıl evvel TOKİ konutlarına yönelik başvuru yapmış olan emeklilere sonunda konutların inşa edilecek olduğu yerler birer birer gösterildi.

3 Farklı bölgeye yapılacak olan konutlarla ilgili BUSABAH'a bir açıklamada bulunan Tüm işçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, emeklilere yüz güldürecek olan müjdenin aktarımını yaptı.

Emeklliler için Malatya üerinde arsa taleplerinin varlığını belirten Başkan Tangüner, ancak Milli Emlak üzerinden, deftarlık üzerinden arsayı çıkartamamış olduklarını aktardı.

Bundan sebep Ankara'ya gitmiş olduklarının altını çizen Tangüner, kendilerinin TOKİ konutları için Ankara'ya ulaştığını, TOKİ Başkanının bu konu üzerinde kendilerine yardım ettiğini ve Emeklilere konut yapılacak olan arsaları bulduklarını belirtti.

Arsalardan ilkinin YİMPAŞ'ın karşısında olduğu 30 dönümlük bir arsa olduğunu, 2.arsanın üniversitenin hemen bitişiğinde ki yerin, 3. arsanın ise İnderesi'nde yer aldığını aktardı. Bu 3 arsanın hazineye ait arsalar olduğunun altını çizdi.

Kendilerin bu arsalara yönelik tapuları çıkarttıklarını aktaran Tangüner, Malatya Valisi Mustafa Toprak'a bunun bildirisini yapacak olduklarını belirtti. Bakan Sayın Tüfenkci'nin danışmanıyla irtibat içerisine girdiklerini aktaran Tangüner, Bu hafta içerisinde çok büyük bir ihtimalle Bakanla görüşme yapacak olduklarına değindi. Dertlerine dile getirecek olduklarını aktaran Tangüner, Bu konutların yapılması adına yardım talebinde bulunacaklarını belirtti.

TOKİ Başkanının, emekliler için Malatya'ya günümüze kadar konut yapılmadığını, bunu yapacak olduklarının bildirisini yaptığını aktaran Tüfenkc, "İnşallah Bunu Yaparız " dedi.

Etiketler : Toki Haberleri   malatya emekli toki   emekliler için toki