TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?

TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?

Ev sahibi olabilmek için gün sayan İstanbullu vatandaşların merak ettiği ve TOKİ tarafından Kayaşehir 24. Bölgede yapılan evlerin teslimleriyle ilgili yeni bir gelişme varmı? Ekim ayında kura işlemleri tamamlanıp, geçtiğimiz günlerde de Gayrimenkul Satış Sözleşmelerini imzalayan alıcılar konutların teslim edilmesini bekliyor. İşte detaylar...

İstanbul'da yaşayan binlerce kişiyi yakından ilgilendiren TOKİ’nin Kayaşehir evleriyle ilgili başvuru süreci geçtiğimiz Eylül ayında başlamıştı. Konutların kura işlemleri ise Ekim ayında tamamlandı. TOKİ’nin kura ile satışa çıkardığı 1.892 konutun ne zaman teslim edileceği büyük merak konusu. Konutların erken teslim edilme ihtimali varmı? İşte Kayaşehir projesiyle ilgili merak edilen gelişmeler.

TOKİ tarafından kura ile satışa çıkarılan konutlardan satın almak için başvuruda bulunanların İstanbul İl sınırları içerisinde en geç 31.12.2015 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması şartı aranıyordu. Buna göre başvurularını gerçekleştiren vatandaşlardan kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar ile konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan alıcıların peşinat bedeli üzerinden başvuru bedelinin düşürülmesi sonucu hesaplanan tutar 16 Ekim – 07 Kasım 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. İkitelli Şubesine yatırılarak ev sahiplerinin Gayrimenkul Satış Sözleşmeleri imzalanmış oldu.

Şimdi gözler TOKİ'nin geçtiğimiz Ekim ayında kurayla satışa çıkardığı Kayaşehir 24. Bölgedeki 1.892 konutu ne zaman teslim edeceğine çevrilmiş durumda. Daire teslimlerinin sözleşmenin imzalanmasından sonra 18 ay içerisinde yapılacağı biliniyor. Ancak inşaatı tamamlanan dairelerin ise daha erken teslim edilmesi beklentiler arasında. Proje de yer alan;
1 oda 1 salon daireler 144 bin 755 TL ile 283 bin 87 TL arasında,
2 oda 1 salon daireler 220 bin 893 TL ile 411 bin 505 TL arasında,
3 oda 1 salon daireler ise 339 bin 43 TL ile 477 bin 334 TL arasında değişen fiyatlarla satılırken, KDV oranının da yüzde 1 olarak belirlendiği açıklandı.

Etiketler : Toki Haberleri