TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?

truck

Ev sahibi olabilmek için gün sayan İstanbullu vatandaşların merak ettiği ve TOKİ tarafından Kayaşehir 24. Bölgede yapılan evlerin teslimleriyle ilgili yeni bir gelişme varmı? Ekim ayında kura işlemleri tamamlanıp, geçtiğimiz günlerde de Gayrimenkul Satış Sözleşmelerini imzalayan alıcılar konutların teslim edilmesini bekliyor. İşte detaylar...

İstanbul'da yaşayan binlerce kişiyi yakından ilgilendiren TOKİ’nin Kayaşehir evleriyle ilgili başvuru süreci geçtiğimiz Eylül ayında başlamıştı. Konutların kura işlemleri ise Ekim ayında tamamlandı. TOKİ’nin kura ile satışa çıkardığı 1.892 konutun ne zaman teslim edileceği büyük merak konusu. Konutların erken teslim edilme ihtimali varmı? İşte Kayaşehir projesiyle ilgili merak edilen gelişmeler.

TOKİ tarafından kura ile satışa çıkarılan konutlardan satın almak için başvuruda bulunanların İstanbul İl sınırları içerisinde en geç 31.12.2015 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması şartı aranıyordu. Buna göre başvurularını gerçekleştiren vatandaşlardan kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar ile konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan alıcıların peşinat bedeli üzerinden başvuru bedelinin düşürülmesi sonucu hesaplanan tutar 16 Ekim – 07 Kasım 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. İkitelli Şubesine yatırılarak ev sahiplerinin Gayrimenkul Satış Sözleşmeleri imzalanmış oldu.

Şimdi gözler TOKİ'nin geçtiğimiz Ekim ayında kurayla satışa çıkardığı Kayaşehir 24. Bölgedeki 1.892 konutu ne zaman teslim edeceğine çevrilmiş durumda. Daire teslimlerinin sözleşmenin imzalanmasından sonra 18 ay içerisinde yapılacağı biliniyor. Ancak inşaatı tamamlanan dairelerin ise daha erken teslim edilmesi beklentiler arasında. Proje de yer alan;
1 oda 1 salon daireler 144 bin 755 TL ile 283 bin 87 TL arasında,
2 oda 1 salon daireler 220 bin 893 TL ile 411 bin 505 TL arasında,
3 oda 1 salon daireler ise 339 bin 43 TL ile 477 bin 334 TL arasında değişen fiyatlarla satılırken, KDV oranının da yüzde 1 olarak belirlendiği açıklandı.

"TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?" Yorumlar

"TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Kayaşehir 24. Bölge Konutlarını Ne Zaman Teslim Edecek?

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.