TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır? | Emlakta Haber

TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?

truck

Ülkemizde kendi evine sahip olmak isteyen binlerce vatandaş bu hayali için yıllar boyunca çalışarak büyük kredi borçlarının altına giriyor. İşte bu hususu gören ve vatandaşları büyük krediler çekmekten kurtararak daha rahat bir şekilde ev sahibi yapabilmek için çalışmalar yürüten TOKİ evlerine nasıl başvurulur sorusuna cevap veriyoruz...

Bir devlet iştiraki olan TOKİ yani Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kendi evinin sahibi olmak isteyen vatandaşların orta gelirli ve alt gelirli olmalarını göz önünde bulundurarak kolay ödeme seçeneklerinin bulunduğu toplu konut projelerini hayata geçirmek için çalışmalarını yürütüyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı alt gelirli ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı amaçlarken emekli vatandaşlara, engelli olan vatandaşlara ve şehit ile gazi ailelerine bir takım öncelikler tanımaktadır. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ülkenin hemen her yerinde hata geçirilen toplu konut projeleri ile sosyal konut projeleri insanların temel olan tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

Bu kadar geniş imkanlara sahip kaliteli konutlar inşa eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ait toplu konut ve sosyal konut projelerinden haberdar olmak için www.toki.gov.tr internet adresine girerek tüm TOKİ konut başvuru ve duyurularına erişebilirsiniz. TOKİ konutlarına başvuru yapabilmek için bazı belgeleri edinmeniz gerekirken başvuru şartlarını da eksiksiz olarak sağlıyor olmanız gerekmektedir.

TOKİ Ev Alma Şartları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ülkenin pek çok yerinde yürütülen toplu konut ve sosyal konut projelerinden ev almak için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Şimdi gelin TOKİ ev alma şartlarına göz atalım.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma
  • İnşa edilecek toplu konut ya da sosyal konut projesinin bulunduğu il sınırları içerisinde en az 1 yıl süre ile ikamet ediyor olma
  • Eğer toplu konut ya da sosyal konut projesinin inşa edileceği il sınırları içerisinde yaşamıyorsanız o ilin nüfus kütüğüne kayıtlı olma
  • Geçmiş dönemlerde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) den hiç konut satın almamış olmak ya da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından geçmiş dönemlerde konut kredisi almamış olmak
  • Kendiniz, eşiniz ya da diğer hane halkı bireylerinin üzerine herhangi bir tapu sicil kaydının bulunmuyor olması
  • Başvuru yapacak kişinin hane halkının toplam aylık gelirinin 3.200 TL sınırını aşmıyor olması
  • Son olarak ise başvuru yapacak kişinin başvuru tarihinden itibaren en az 25 yaşını doldurmuş olması gibi şartlar aranmaktadır.

Tüm bu hususların sağlanması halinde TOKİ ev alma başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm bu hususlara ek olarak bir hane için yalnızca bir kişi TOKİ ev alma başvurusunda bulunabiliyor.

TOKİ Ev Alma Başvurusu Nereye Yapılır?

Üst kısımda belirtmiş olduğumuz tüm şartların sağlanması halinde www.toki.gov.tr adresinden ya da emlaktahaber.com adresinden güncel TOKİ konut başvurularını kontrol edebilir ve açılan başvurular neticesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş olan devlet bankalarının kendi ilinizdeki merkez şubesine giderek TOKİ ev alma başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz TOKİ projesi duyurusu yapıldığı zaman duyuru içerisinde başvuruların kabul edileceği devlet bankası ve başvuruda istenecek belgelerin detaylı listesi duyuruda yer alacaktır.

Bu konu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bize iletebilirsiniz.

"TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?" Yorumlar

"TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?" Benzer Haberler


Manisa Turgutlu'ya Prestij Evleri Yapılıyor!

Manisa Turgutlu'ya Prestij Evleri Yapılıyor!

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Manisa'da ilk projelerini hayata geçirecek olduklarını belirtti. Turgutlu üzerinde yapılacak olan söz konusu Turgutlu Prestij Evleri'nin 35 milyona mal olacağı belirtildi.. TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?

Areon Boğaziçi Evleri'nde yılbaşına özel dev kampanya!

Areon Boğaziçi Evleri'nde yılbaşına özel dev kampanya!

Bodrum'da bugüne kadar 1800 konuta imza atmış olan Areon Yapı, bölge üzerindeki 16.projesi olan Areon Boğaziçi Evleri için hazırlamış olduğu çok alternatifli kampanyasıyla beraber yeni yıla Bodrum'da yazlık sahibi olarak girmek isteyenlere çok büyük bir fırsat sunmakta!

BulutOrman Evleri'nin %80'i Satıldı!

BulutOrman Evleri'nin %80'i Satıldı!

TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?. İzmir üzerinde Tanyer İnşaat imzasıyla hayata geçirilmiş olan ve hala temel aşamasındaki proje BulutOrman'ın %80'lik bölümü satılmış durumda.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?

Yüksel Ak'ın Arokarya Park Evleri'ndeki villası

Yüksel Ak'ın Arokarya Park Evleri'ndeki villası

2000 Türkiye güzeli Yüksel Ak, yazlık evinin kapılarını Instyle Home'a açtı.

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Bir çok proje içerisinden sıyrılmayı başaran Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için muhteşem kampanyalar göz kamaştırıyor.. TOKİ Evleri Başvuru Nasıl Yapılır?

Bahçelievler Pearl Garden Evleri'nde muhteşem kampanya!

Bahçelievler Pearl Garden Evleri'nde muhteşem kampanya!

Yeni bir proje olarak hayatımıza giren ve bu anlamda da herkesin dikkatini çeken Pearl Garden Evleri Bahçelievler'in en uygun fiyatlı projesi olarak gösteriliyor.

Nefis Çankaya Evleri'nde mükemmel fiyatlar sizleri bekliyor

Nefis Çankaya Evleri'nde mükemmel fiyatlar sizleri bekliyor

Her geçen gün yapımına hızla devam edilen Nefis Çankaya evleri mükemmel fiyatlarla sizleri bekliyor.