TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!

truck

2017 yılının Haziran ayına kadar geçen sürecinde toplam olarak 35.172 konut üretimi yapan TOKİ, 2017 yılında 20.000 emekli bireyi konut sahibi yapıyor.

2017 yılının Haziran ayına kadar geçen süreçte TOKİ tarafından üretilen 35.172 konut bulunuyor. TOKİ büyük bir hızla konut üretmeye ve emekli vatandaşları konut sahibi yapmaya devam ediyor.

Emekli vatandaşlar için tüm projelerden kontenjan ayıran TOKİ, 2017 yılı içerisinde toplam olarak 20.000 emekli bireyi konut sahibi yapıyor. 54 farklı şehirde konut üretimi için çalışmalarına büyük bir hızla devam eden TOKİ, 2016 yılı içerisinde toplam olarak 65.000 konut altına imzasını attı.

Projelere yönelik açıklamalar altına imza atan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Emekli vatandaşlara yapmış oldukları tüm projelerden belirli sayılarda konut verdiklerini vurguladı. 2017 yılında daha önceden hiç konut sahibi olmayan 20.000 emekli bireyi konut sahibi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

TOKİ'den konut sahibi olmak isteyen ve buna başvurunun nasıl yapılacağı yönünde bilgi almak isteyen emekli bireyler TOKİ'nin resmi internet sitesi www.toki.gov.tr 'ye girerek konuya yönelik tüm ayrıntıları öğrenebilir. Projeler için tüm başvuru ve satış işlemleri Ziraat ve Halk Bankası üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru anında emekli kimlik kartı ya da emekli olduğuna yönelik var olan belgenin gösterilmesi gerekiyor.

TOKİ'den konut almak için belirli şartlar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise, Aylık toplam aile gelirinin en fazla 3.200 TL olması olarak ön plana çıkıyor. 

"TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!" Yorumlar

"TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ Emeklilere 20.000 Konut Veriyor!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.