TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi
Editör: Vahap AYZET Toki Haberleri 18 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Uzunca süreden bu yana binlerce sosyal konut ve toplu konut inşası gerçekleştirerek on binlerce kişinin ev sahibi olma hayalini gerçekleştiren Toplu Konut İdaresi, tolu konut, sosyal konut, tarım köy konut, kentsel dönüşüm gibi dev projelerin çalışmalarına imza atarken 2017 yılı içerisinde de 65.000 sosyal konut hedefi koydu ve bu hedef için planlama çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

Bulunduğumuz yıl içerisinde gerçekleştirdiği projeler ve halen inşa aşaması sürmekte olan projelerden biri olan Çeşme Reisdere Konutları için oldukça fiyasko dolu bir inşa süreci oldu. Basında ve halk arasında uzunca bir süre tartışmaların sürmesine rağmen İzmir’in en gözde turizm merkezi olan Çeşme’de Toplu Konut İdaresi tarafınca toplamda iki ayrı etaptan meydana gelen projede inşa süreci devam ederken bir takım sorunlarla karşılaşılmıştı.

İşin garip yanı ise Reisdere’de inşa süreci sona ererken projenin imar planı ise sonradan geldi. Toplu Konut İdaresi konutlarının ikinci adımı dahilinde inşa edilen ve 3 katlı (12,5 metre) olması planlanan fakat 13,5 metre ve 4 katlı şekilde inşa edilen ilkokul binası için sadece o yapıya özel bir plan değişikliği gerçekleştirilmişti. Bu bahsettiğimiz imar planı ile yapı arasındaki uyuşmazlık durumunu telafi etmek için girişimlerde bulunan bakanlık, imar planına uymayan okul binasına müdahalede bulunmak yerine imar planında değişiklik yaptı.

Söz konusu sıkıntılar ve farklı sebeplerden ötürü belediyeler ve meslek odaları tarafınca edilen itirazlara rağmen ilçede yer alan mimari yapının dışında bir mimariye sahip olarak 4 kat şeklinde inşa edildi. 2 + 1 ve 3 + 1 şeklinde inşa edilen İzmir Çeşme TOKİ konutları projesinde yer alan konutlar aylık 400 TL taksitle sizleri konut sahibi yapıyor.

Toplam olarak projede yer alan 1.175 konut 2 + 1 ve 3 + 1 seçenekleri ile satışa sunulmuş durumda. 2 ayrı aşamadan meydana gelen proje kapsamında alt gelir ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak amaçlanıyor.

TOKİ Çeşme Reisdere Kurası Ne Zaman?

Çalışmaları son bulan ve son rötuşların tamamlandığı TOKİ Çeşme Reisdere projesinin kura çekiliş tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi. 30 Aralık Cuma günü saat 10.00’da noter eşliğinde çekilecektir.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com