TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

truck

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak?

Geçtiğimiz yıl kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verilen Avcılar Tahtakale mahallesiyle ilgili çalışmalarda sona gelindiği düşünülürken, TOKİ’nin üstlendiği projeyle ilgili iptal haberi geldi. Çalışmaların tamamlandığı bölgede yaşayan vatandaşlara, Toki tarafından davet gönderilirken, sonrasında uzlaşmanın sağlanacağı öngörülüyordu. Ancak beklentiler bu yönde gerçekleşmedi. Kanal İstanbul’a komşu olacak bölgedeki dönüşümle ilgili merak edilen gelişmelerin detayı haberimizde…

Yaklaşık 167 hektar alanın kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi planlanan Tahtakale’de doldur boşalt usulüne göre dönüşüm yapılması kararı alınmıştı. Buna göre TOKİ’nin bölgede bulunan boş arazisine belirli sayıda konut yaptıktan sonra hak sahiplerinin bir kısmını buraya yerleştirip boşalan binaların yerine yenisini yapacağını biliniyordu. Edinilen bilgilere bölgedeki hak sahiplerinin ev ya da işyerlerinin arsa ve yapı değeri belirlenip kaç metrekare konut alabileceği hesaplanacaktı.

TOKİ'nin Avcılar Tahtakale Mahallesi'nde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi kapsamında yaklaşık 6 bin 125 konutun yapılmasına karar verilmişti. Ancak firmanın projeyi gerçekleştirebilmesi için bölgedeki vatandaşların yüzde 90’ı ile anlaşmayı sağlamış olması gerekiyordu. Son gelen bilgilere göre T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile mahalle sakinleri ile  arasında anlaşmanın sağlanamadığı için projenin iptal edildiği bilgisi paylaşıldı. Kanal İstanbul'a komşu olacak olan bölgede bu karardan sonra sürecin nasıl işleyeceği merak konusu.

"TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!" Yorumlar

"TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.