TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor

truck

TOKİ, 8 ilde yer alan 5 bin 166 konut hak sahiplerine teslim ederken, Kayaşehir konutları da teslim programının içinde yer alıyor. bu teslim programı ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimiz içerisinde yer almaktadır.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 8 ilde 5 bin 166 konutu hak sahiplerine teslim ediyor. Erzurum, Kocaeli, Manisa, Karaman, Konya, Gaziantep ve Ankara'nın yanı sıra İstanbul'da geçtiğimiz Ekim ayında kurayla satılan Kayaşehir konutları da teslime hazır hale geldi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, “81 ilde konut üretimine hız kesmeden devam ediyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımız için konut inşa ederken bir yandan da konutlarımızın teslimlerini yapıyoruz. Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak. Dar gelirli vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olmalarını istiyoruz” dedi.

Kayaşehir Hazır

İstanbul Kayaşehir'de geçtiğimiz yıl Ekim ayında kurası çekilen 1.892 konut içerisinde yer alan 420 konutun inşasının tamamlandığını belirten Turan, evlerin 27 Nisan'a kadar hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
Ankara Mamak'ta Gülseren Mahallesi ve Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi mahallerinde kentsel dönüşüm projelerinin devam ettiğini ifade eden Turan, “Gülseren Mahallesi üçüncü etaptaki 509 konutun teslimini 25 Nisan'a kadar tamamlayacağız. Erzurum Palandöken'deki kentsel dönüşüm projesinin ikinci etabında da 594 konutumuzu 30 Nisan'a kadar teslim edeceğiz” dedi.

Motivasyon Kaynağı

Piyasa koşullarında ev sahibi olması mümkün olmayan alt gelir grubundaki vatandaşların sevincine, kura çekimlerinde ve konut teslimlerinde şahitlik ettiklerini belirten Ergün Turan, “Milletimizin sevinç gözyaşları, o mutluluk, bizim için en büyük motivasyon kaynağı. Bu sevinçten güç alıyoruz. Bu motivasyon ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Bu ay hepsi tamamlanacak

TOKİ'nin teslim edeceği diğer konutlar:

- Karaman Merkez Kırbağ Mahallesi'nde 998 konut, camii ve ticaret merkezinden oluşan proje ile Konya Meram'daki 509 konut 30 Nisan'a kadar teslim edilecek.
- Karabük Merkez'de 700 konut 27 Nisan'a kadar, Hatay Reyhanlı'da 414 konut 20 Nisan'a kadar hak sahiplerine verilecek.
- Gaziantep Şehitkamil'de 466 konutta teslim süreci tamamlanmak üzere.
- Kocaeli Kandıra'da 301 konutun 95'i teslim edildi. Kalan 206 konutun teslimi sürüyor. Manisa Demirciler'de de 255 konutun teslimleri yapıldı.

"TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor" Yorumlar

2 YORUM
  1. Sedat yllmaz kiras 7 Mayıs 2018 17:06

    Siirtte nezaman konut yapllacak bilgilendirirmissiniz

  2. Mesut güzel 20 Nisan 2018 06:45

    Muşun tokileri nezaman anahtar teslim olacak

"TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ 8 İlde 5 Bin 166 Konutu Teslim Ediyor

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.