TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!

truck

Toki, bu yıl içerisinde toplam olarak 10.491 adet konut ve işyerini sahipleriyle buluşturdu. Bu çerçeve dahilinde TOKİ Başkanı Ergün Turan, bir takım açıklamalar yaptı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından bu yıl içerisinde  16 ilde yapımı tamamlanmış olan 10 bin 491 iş yeri ve konut sahiplerine kavuştu.TOKİ başkanı Ergün Turan,yaptığı açıklama da 2,5 yıl önce yatay mimariye önem gösterilmesinin sonucunu almaya başladıklarını,birçok ilde bu önemli kararı yansıtacak değerli projeler hayata geçirdiklerini belirtti.

Bu karar ile birlikte başta uzun yıllara dayanan şehirlerde olmak üzere yatay yapılaşmaya önem verildiğini vurgulayan Turan,geçen sene ihale edilmiş 64 bin konutun %74 üne rastlayan 47 bininin 6 kat veya daha az katlı binalardan oluştuğunu söyledi.

Turan bu sene tamamlanan ve sahiplerine teslim edilen konutlar ile ilgili bilgi vererek,"Bu yıl, şimdiye kadar yapımı tamamlanmış olan Nevşehir, Niğde, Adapazarı, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Tokat, Tekirdağ, Şanlıurfa, Trabzon, Van, Yozgat, Karabük, Düzce, Osmaniye'de 10 bin 491 konut ve işyeri teslim edildi."dedi.

Turan, 3 yıl içinde ihalesi gerçekleştirilmiş olan konut sayısının 93 bini geçmiş olduğunu söyledi. TOKİ'nin 14 yıl içinde üretmiş olduğu konutların %85 inin sosyal konut şeklinde olduğunu söyleyen Turan, "Ancak son yıllarda ürettiğimiz konutların yaklaşık olarak %95'i sosyal konuttur.2016 yılı içerisinde ise bu rakam %98'e çıkmıştır. Bu konutlar öncelik olarak dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza verilmektedir. Bu grubun içinde engelliler,maluller ile emekliler ve şehit aileleri için farklı bir yer ayrılmış vaziyettedir."dedi. 6 ay içerisinde 30 bin adet konut ihale edildi diyen Turan, bu seneki konut hedefinin 65 bin adet olduğunu söyleyerek,temmuz ayının sonuna kadar ihale edilen konut sayısıyla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

"5 bin 688 adet konutluk 17 ihalenin tarihi belli olmakla birlikte bin 912 adet konutluk 6 ihale ise inceleme aşamasında,7 bin 476 konutluk 17 ihale sözleşme aşamasında 15 bin 39 adet konutluk 40 ihalenin ise sözleşmesi imzalanmış durumda.Toplam olarak şimdiye kadar 30 bin 115 konut hedefine ulaştık"dedi.

"TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!" Yorumlar

"TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ 2018 Yılında 10.491 Daire ve İşyerinin Teslimini Gerçekleştirdi!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.