TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!

TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 22 Ocak 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Geride bıraktığımız 2017 yılında konut üretiminde rekor kıran TOKİ, 2018’de 70 bin kişiyi ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. 25 projesinde yer alan toplam 2 bin 235 konutunu satışa sunan kurumun bu adımı dar gelirlilerin yüzünü güldürdü. TOKİ evleri ne kadar, ev alabilmek için başvurular nasıl yapılır ve TOKİ’den ev almanın şartları neler? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Konut üretiminde kamu ayağını temsil eden kurumlardan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yurt çapında tamamlamaya devam ettiği projeleri ile orta ve alt gelir grubunun konut ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Ayrıca Hazine arazilerini imara hazırlayıp iştirakleri ile özel sektöre yönelik ihaleler de düzenleyen kurum, bu şekilde diğer projeler içinde kaynak oluşturmuş oluyor. Günümüzde arsa fiyatlarının yüksek olmasından dolayı özel sektörün ihtiyaç sahibi olan orta ve alt gelir grubuna yönelik proje geliştirmesi zor olduğu için hazine arazilerini almada önceliği olan TOKİ sayesinde dar gelirlilerinde ev sahibi olmasının önü açılıyor. 

Kendisi, eşi ve çocukları dahil hiç konut sahibi olmayan vatandaşlar için bazı projelerinde satışa çıktığını açıklayan TOKİ, 2018 yılında Ankara’dan Rize’ye, Van’dan Adana’ya kadar 33 ildeki 86 projesindeki toplam 45 bin 456 konut için açık satış yapacak. Edinilen bilgilere göre dar gelirlilere yönelik konutların aylık taksiti 285 liradan başlayacak. 15-20 yıl vadeyle satışa sunulacak olan konutlar için emekliler ile geliri 3200 lirayı aşmayan aileler başvurabilecek.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com