TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!

truck

Binlerce dar gelirli vatandaşın ev sahibi olmasına öncülük eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 2018 yılında da Türkiye'nin dört bir yanındaki projelerini satışa sunmaya hazırlanıyor. Orta ve alt gelir grubunun konut ihtiyacını karşılamaya yönelik projelerinden 2 bin 235 konutun satışını yapacağını duyuran kurumun başvuru şartları ve diğer detaylar...

Geride bıraktığımız 2017 yılında konut üretiminde rekor kıran TOKİ, 2018'de 70 bin kişiyi ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. 25 projesinde yer alan toplam 2 bin 235 konutunu satışa sunan kurumun bu adımı dar gelirlilerin yüzünü güldürdü. TOKİ evleri ne kadar, ev alabilmek için başvurular nasıl yapılır ve TOKİ'den ev almanın şartları neler? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Konut üretiminde kamu ayağını temsil eden kurumlardan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yurt çapında tamamlamaya devam ettiği projeleri ile orta ve alt gelir grubunun konut ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Ayrıca Hazine arazilerini imara hazırlayıp iştirakleri ile özel sektöre yönelik ihaleler de düzenleyen kurum, bu şekilde diğer projeler içinde kaynak oluşturmuş oluyor. Günümüzde arsa fiyatlarının yüksek olmasından dolayı özel sektörün ihtiyaç sahibi olan orta ve alt gelir grubuna yönelik proje geliştirmesi zor olduğu için hazine arazilerini almada önceliği olan TOKİ sayesinde dar gelirlilerinde ev sahibi olmasının önü açılıyor. 

Kendisi, eşi ve çocukları dahil hiç konut sahibi olmayan vatandaşlar için bazı projelerinde satışa çıktığını açıklayan TOKİ, 2018 yılında Ankara’dan Rize’ye, Van’dan Adana’ya kadar 33 ildeki 86 projesindeki toplam 45 bin 456 konut için açık satış yapacak. Edinilen bilgilere göre dar gelirlilere yönelik konutların aylık taksiti 285 liradan başlayacak. 15-20 yıl vadeyle satışa sunulacak olan konutlar için emekliler ile geliri 3200 lirayı aşmayan aileler başvurabilecek.

"TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!" Yorumlar

"TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!" Benzer Haberler


Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki Engelli Evlerine Nasıl Başvurulur?

Toki engelli evleri başvuru şartlarını ve engelli evleriyle ilgili tüm bilgilere haberimizde ulaşma imkanınız bulunuyor. Detaylar Haberimizde.... TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ Çeşme Reisdere Kura Tarihi

TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!. Yılın son projelerinden olan TOKİ Çeşme Reisdere Konut Projesinde inşaat çalışmaları sona erdi sıra konutları sahiplerine teslim etmekte. İki ayrı etaptan meydana gelen ve 2 + 1 ve 3 + 1 seçeneklerinde sahip olan 4 katlı yapılar için hak sahibi belirlemek için çekilecek olan kura tarihi 30 Aralık 2016 olarak belirlendi.

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

TOKİ Askeri Arazileri Devraldı

Son zamanlarda oldukça dille getirilen, boşalan askeri arazilerin akıbeti konusundaki belirsizliklere bir netlik kazandırdık. Son 10 yıllık süreç içerisinde çeşitli illerde yer alan toplamda 244 askeri parselin 3 milyar 84 milyon 526 bin TL gibi bir bedel karşılığında mahsuplaştırılması sureti ile TOKİ tarafına devredildiği haberi geldi.. TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Geçmişten günümüze kadar binlerce toplu konut projesine imza atarak on binlerce vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek yeni konut projelerine başvuruda bulunmak için bir takım koşulu sağlamanız ve bir kısım evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Haberimizde bu koşullar ve evraklar hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

TOKİ, Avcılar Tahtakale Dönüşüm Projesini İptal Etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin askıda kalan dönüşüm projelerinden Tahtakale mahallesinde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili son karar verildi. Vatandaşların şikayetlerine göre TOKİ'nin maliyetleri yüksek bulduğunu öne sürdüğü proje de anlaşma bir türlü sağlanamadı. Kanal İstanbul'a komşu olacak bölgenin akıbeti ne olacak? . TOKİ 2 Bin 235 Konutunu Satışa Çıkardı!

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ Çeşme Kura Sonuçları Tam Liste

TOKİ tarafından inşasına başlanılan İzmir Çeşme Sosyal Konutları, yörenin geleneksel mimarisinden esinlenerek hayata geçirilen bir sosyal konut projesi olarak yükseliyor. Vatandaşların kaymakamlığa başvurusu ile bir talep projesi olarak hayata geçirilen konutların sahipleri, en geç mart ayında yeni evlerine taşınmış olacaklar.

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.