Emlak soru-cevap sözlüğü

merhabalar yapacak olduğum ev teras ile birlikte 160 metrekare zemin ve hasir beton 160 metrekare beton dökülecek not:sadece ev 129 metrekare olacak diş duvarlar 20lik ytong olacak 112.5 metrekare 750 adet lazim iç duvarlar 15lik ytong olacak 132 metrekare 880 adet lazim bu ytonglar için kaç torba yapiştici almam lazim ve 25x40cm 15adet direk olacak direkler için kaç metreküp beton gider hasir beton 8cm ve zemin 10cm kalinlik olacak 160 metrekare olacak bunlar için kaç metreküp beton gider omerdivarcimail.com tel: 05054668542 bana bilgi verirseniz sevinirim saygilarimla ()

merhaba, imar değişikliğini beklemeniz gerekiyor genellikle imar planları 5 yılda 1 askıya çıkarılıyor. siz ibb'ye yazmaya devam edin sizinle birlikte aynı bölgede bulunan mağdurlar var ise onlar ile beraber hareket etmeniz daha faydalı olacaktır. ()

hik yapı gayrimenkul geliştirme ve inşaat bursa ()

merhabalar, her 2 lokasyonda daire almak için gayet uygun gözüküyor fakat alacağınız bölgede kiralar ne durumda ilk önce onu araştırın. alacağınız dairenin kira çarpanının düşük olmasına dikkat edin. eğer kira çarpanı düşük ise alabilirsiniz bu sayede hem alırken, hem satarken hem de kiraya verirken kar etmiş olursunuz. ()

merhaba fatih bey kat irtifaklı tapuya kredi çıkarmı konusu ile alakalı araştırma yaptık ve bu durumdan müzdarip olanlar için konuyu açıkladık. alttaki linkten konu ile alakalı haberimize ulaşabilirsiniz. kat irtifakı tapuya kredi çıkarmı ()

kepçeler bir harika :) başarılı bir reklam filmi yapmışlar gerçekten çok hoş. yaptığı daireler nasıl olacak acaba reklam gibi ise hiç düşünülmeden alınır ()

reklamlarını izlediğimde beni eskilere götüren projedir. adamlar toya next reklamı nı çok güzel yapmışlar inşallah projeyi teslim ettiklerinde aynı duyguyu alıcılarının üzerinde bırakırlar. reklamda reklam yüzü olarak david hasselhoff ve kitt'i kullanmışlar. kitt'i özlemiştik bu iyi oldu :) ()

ali ağaoğlunun reklamda ata binip doğa reklamı yaptıktan sonra ünlenen ve olaylar çıkartan projesi. arkadaşlar anlamıyorum adam ne güzel proje yapmış bütün projelerinin reklamlarında kendi oynuyor oysa ki adam ağaç bile kesmiyor. demek ki adamı çekemeyenler var. ()

emlakçıyı aradan çıkarma olayına karşıyım ben sonuçta sizi arabası ile gezdiriyor yeri geliyor yemek veriyor bağ-kur yatırıyor dükkanına kira ödüyor eleman çalıştırıyor daha anlatamadığım bir çok masrafı var emlakçının. bence emlakçı komisyonu gayet normal ve komisyon istemek emlakçının hakkı. emlakçıyı aradan çıkartmak isteyenler emlakçının hakkına girmiş oluyor eğer bu tarafta komisyon ödemezseniz inanın diğer tarafta o emlakçı o komisyonu mutlaka alır. ()

mahkumlara af son dakika ile alakalı sitemizde haber yaptık alta vediğim linke tıklayarak af ile alakalı son dakika haberimize ulaşabilirsiniz. mahkumlara af sondakika ()

bugün okuduğum bir habere göre şu anki durum pek iç açıcı görünmüyor. emeklilikte yaşa takılanlar (eyt) için torba yasa henüz meclisten geçmiş değil az önce okuduğum bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum emeklilikte yaşa takılanlar için üzücü haber inşallah bir an önce meclisten geçer bizde rahatlarız. binlerce mağdur var onlardan biri de benim tüm umudumuz yasanın çıkması ()

merhaba fatih bey, ev sahibi yasal şartlarda ev kirasının 3 katı kadar depozito isteyebilir. isteyeceği depozito kiranın 3 katını geçmemesi gerekiyor anladığım kadarı ile baktığınız evlerdeki ev sahipleri biraz uyanık çıkmış. normalde ev sahiplerinin bu kadar depozito istemesi normal değil ayrıntılı bilgi için haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. ev sahibi ne kadar depozito isteyebilir ()

iyi günler erkan bey, kiracıya ihtarname çekebilmeniz için kendinizin veya vekil olarak atadığınız kişi var ise onun notere başvurması gerekiyor ihtarnem işlemi noter aracılığı ile yapılıyor. yapılmayan ödememenin 30 günden az olmaması kaydı ile notere başvurarak kiracıya ihtarname çekebilirsiniz. ayrıntılı öğrenmek istiyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. kiracıya ihtarname nasıl çekilir ()

bazı bölgelerde iskan almadan elektrik aboneliğini alabilirsin diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin ama bağlı bulunduğun bölgedeki elektrik dairesine sormalısın. kimi illerde tedaş verirken kimi illerde aksa verebiliyor. ()

kira çarpanına baktığımızda yapacağınız yatırım gayet mantıklı gözüküyor. tabi bölgedeki değer kazancı nasıl yıllık değer artışı nasıl bunlarıda iyi bilmek gerekiyor ama kira çarpanı olarak baktığımızda yapacağınız yatırım gayet mantıklı gözüküyor ()

sıkıntı olan arsada onay veren tarafın hissesi diğerinden fazla ise sıkıntı olacağını sanmıyorum. fakat hisse oranları yarı yarıya olursa yapamazsınız. eğer hisseyi veren ile arsalarınızı birleştirirseniz olabilir fakat tapu müdürlüğüne başvurup durumu anlatır iseniz size yardımcı olacaklardır. ()

merhaba ali bey, bizce bu yatırım olabilir fiyat olarak çok mantıksız olduğunu düşünmüyorum gayet mantıklı gözüküyor ()

ülkede ki ekonomik çalkantılar konut sektörünü etkilese dahi ileri ki dönemde yine eski günlerine dönecektir. borsaya hakim olmadan yatırım yapmayınız, öncelikle bu işin uzmanlarından destek alın. her zaman bu tezimi tekrarlıyorum, en iyi emeklilik arazi yatırımıdır. çünkü arzı olmayan tek yatırım aracı arazidir. kira gelirine ihtiyacınız varsa tabi ki konut tercih edebilirsiniz. bulunduğumuz kritik süreci doğru adımlar atarak fırsata çevirebilirsiniz. gelişmekte olan ülkelerde bu tür krizler her zaman fırsattır. ()

eğer apartman tek parsel üzerinde yer alıyorsa, girişleri farklı birden fazla bloka ayrılması hiçbir şey farkettirmeyecektir. a,b veya c blokta yapılan bir onarımın masrafı, tüm bağımsız bölüm malikleri tarafından ortak olarak karşılanır. ancak birçok durumda bu anlaşmazlıklara sebebiyet verir. bu gibi durumların önüne geçilmesi için, sadece bir blok tarafından kullanılan yani ortak kullanılmayan bölümlerin masraflarına kimlerin katılıp katılmayacağı hususu önceden belirlenip yönetim planında hüküm altına alınmalıdır. ()

hande hanım doğalgazda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama elektrik aboneliği sıkıntılı olabilir. depo ortak kullanım alanı olarak geçmiyorsa onunda sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ()

bildigim kadariyla ilk yil vergiden muaf olunuyor ama biran once beyan verin ()

üfe ağustos 2016'da temmuz ayına göre yüzde 0,08 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 3,49 artış, 2015 yılının ağustos ayına göre yüzde 3,03 artış ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 4,41 arttı. ev sahibi bu oranı geçemeyecek kira zamları üfe'nin son 12 aylık ortalamasına göre yapılıyor. bu durumda eylül ayında kontratları yenilecek olanlar en fazla yüzde 4,41 oranında zam yapabilecek. örnekle açıklamak gerekirse; kira bedeli: 1.000 tl kira zam oranı: yüzde 4.51 zam bedeli: 45,10 tl zamlı kira bedeli: 1.045,10 tl olur. ()