Son Dakika! Ev Alacaklara Müjdeli Haber !!!

Son Dakika! Ev Alacaklara Müjdeli Haber !!!
Editör: Nezaket DURU Gündem 10 Mayıs 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde bankaların konut sektörünü canlandırmak ve stokları eritmek için kampanya başlatacağını açıklamasının ardından ilk hamle Ziraat Bankası’ndan geldi.

Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz oranının yüzde 0.98’e çekildiğini açıkladı. 

Ziraat Bankası’nda konut kredi faizleri ortalama yüzde 1.23 seviyesindeydi. 

HALKBANK DA İNDİRDİ

Ziraat Bankası’ndan yaklaşık 3 saat sonra da Halkbank’tan bir hamle geldi. Halkbank, 10 yıla kadar olan vadelerde konut kredi faizini yüzde 0.98’e çektiğini açıkladı.

Diğer bankaların da faizleri benzer seviyelere çekmesi bekleniyor. 

ZİRAAT BANKASI: ÜLKE BİLANÇOSUNU KENDİ BİLANÇOMUZUN ÖNÜNDE TUTUYORUZ

Bankadan yapılan açıklamada, “Ziraat Bankası konut piyasasında özellikle son 3 yılda gösterdiği güçlü büyüme performansı sayesinde pazar payını sürekli büyüterek 2018 yılı ilk çeyreği sonu itibariyle yaklaşık yüzde 25 seviyesine ulaştırmıştır.

Yaklaşık 200 milyar TL büyüklüğe sahip konut kredisi piyasasında; 2016 ve 2017 yıllarında sağlanan büyümenin yaklaşık yüzde 50’si Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilmiş olup, 2018 yılının ilk çeyreğinde de aynı trendin devam ettiği görülmektedir.

Geleceğe umutla bakan ve daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her zaman kendi bilançosunun önünde tutan Ziraat Bankası, bugün öncü bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde; 10 yıla kadar olan vadelerde indirime giderek faiz oranını aylık %0,98 olarak belirlemiştir.” denildi.  

HALKBANK’TAN AÇIKLAMA

10 yıl vadeye ve 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0,98 olarak belirlemek suretiyle indirime gittiklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Her aile bir ev sahibi olsun istiyoruz, müşterilerimize kolaylaştırıcı çözümler sunmayı aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz” dedi.

Konut piyasasındaki talebin, ekonomik büyümenin asli unsurlarından biri olduğunu vurgulayan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

“Konut sektörünün, ekonomimize sağladığı katma değer ve diğer sektörleri etkileme potansiyelini göz önünde bulundurduk, ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini de dikkate alarak her zaman olduğu gibi müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak özel bir çözüm sunmaya gayret ettik. Her aile bir ev sahibi olsun istiyoruz, müşterilerimize kolaylaştırıcı çözümler sunmayı aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz.”Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Gul atik :

  15 Aralık 2016-07:56

  Gereksiz suclardan infaz yaniyo yazik bu insanlara infaz affi yokmudur icerde daha kotu oluyor insanlar

 • Yıldız ekici :

  22 Ağustos 2018-12:49

  Yeter artık çocuklarımıza kavuşmak istiyoruz iki bayramdır insanların duygulariylan oynuyorsunuz af istiyoruz af

 • Yıldız ekici :

  22 Ağustos 2018-12:52

  Allah rızası için çıkarın şu afi bizlerde mahkum aileleri olarak bizde sevindirin

Tema Tasarım | Osgaka.com