ŞOK quadro X Game Masaüstü PC İncelemesi

ŞOK quadro X Game Masaüstü PC İncelemesi
Editör: Nezaket DURU Aktüel 8 Haziran 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Oyun camiası git gide kızışıyor. Birçok oyun canavarı adı altında bilgisayar üretimi yapılıyor. Bu bilgisayarlar arasında yer alan ŞOK quadro X Game Masaüstü PC, 9 Haziran 2018 itibarıyla ŞOK mağazalarında 12 Haziran’a kadar yer alacak. 

Genel Özellikler ve Yorum

İntel Core i5 işlemciyle gelen quadro, 8 GB ram ile oyun canavarlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde üretilmiş. 8 GB Ram’e 2 GB ekran kartı pek yeterli görünmese de yine de oyun oynarken pek fazla sorun yaratmayacaktır. Ek ekran kartı alıp, bilgisayarınızı montajlayarak çok daha verimli oyunlar oynayabilirsiniz.

2799.00 TL gibi fiyatıyla, oyun bilgisayarları arasında farkını belli eden quadro, alınır mı? Alınmaz mı? sorusuna ise vereceğimiz cevap şu şekilde:

Eğer kullanacak kişi GTA5 gibi çok yüksek grafik seviyeleri olan oyunlar oynamak istiyorsa bu kapsamda RAM Yeterli olsa da, ekran kartı yetersiz kalacaktır. Bundan dolayı bu ürünü kullanması sorun teşkil eder ve pişmanlık yaratır.

Fakat bu bilgisayarı kullanacak kişi çok yüksek değil de, yüksek grafikli oyunlar tercih ediyorsa direkt sahip olabilir. Çünkü yüksek performanslı oyunların 8GB Ramiyle üstesinden geldiği gibi, i5 işlemcisiyle de çok rahat çalıştıracaktır. Bu çerçevede tek sorun yaratacak şey ekran kartı gibi duruyor. Buda ek ekran kartıyla birlikte düzeltilebilir.

ŞOK quadro X Game Masaüstü PC İncelemesi

Yanında monitörle birlikte gelen bilgisayar, 2 yıl garanti kapsamında tutuluyor. Firma kaynaklı herhangi bir sorunda bilgisayar garanti çerçevesi dahilinde yapılacaktır. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com