ŞOK I-Life Notebook İncelemesi

ŞOK I-Life Notebook İncelemesi
Editör: Tuğba Karakuş Aktüel 5 Eylül 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

ŞOK 8 Eylül 2018 tarihli Aktüel kataloğuna bakacak olursak I-Life markalı bir Notebook geldiğini görüyoruz. ŞOK’da ilk defa göreceğimiz bu ürünün fiyatı ise özelliklerine göre iyi duruyor. Yani genel olarak iyi değil fakat belirtilen fiyatlardaki diğer ürünlere baktığımızda yüksek performanslı diyebileceğimiz bir ürün. 

Bahsi geçen Notebook I-Life markasının Zed Air 3 Modeli. Satış rakamlarına baktığımızda e-ticaret sitelerinde yüksek rakamları bulunan Zed Air 3, aldığı yorumlarla da fiyat – performans ürünü olduğunu kanıtlamış. Gelin bakalım özellikleri neymiş?

İşlemci

İşlemci olarak intel Pentium kullanılması tercih edilen Notebook, fiyatına göre işlemci noktasında tam 12’den bir atış yapmış. Çünkü Intel pentium hem notebooklarda klasik olarak kullanılan bir işlemci, hem de fiyat performans ürünleri için vazgeçilmez bir ürün. Fakat şöyle bir durum var Intel Pentium işlemciyle orta performans oyunları oynarken dahi sıkıntı yaşarsınız. Bu yüzden bu bilgisayarı oyun amaçlı değil standart ve günlük kullanım amaçlı almanızı öneriyorum.

RAM

3 GB DDR3 RAM bulunan I Life Zed Air 3 bir laptop için fiyat – performans adına yine en uç alanı tutturmuş diyebilirim. Genel olarak bu fiyatlarda gördüğümüz Notebookların çoğunda 2 GB ram kendini gösteriyordu. Fakat bu üründe 3 GB var. Buda daha fazla işlem yapılmasını, bilgisayarın yavaşlamasının engellenmesini sağlıyor.

Ekran Kartı

Üründe Intel’in dahili ekran kartı yer alıyor. Intel HD Graphics ekran kartı bulunan ürünün kart boyutu belirtilmemiş fakat yüksek ihtiml 2GB’lık boyutu vardır. Full HD ekranı bulunan üründe IPS Ekran Paneli kullanılmış. 13.3 inçde ekran boyutu bulunuyor.

Garanti

Ürün 2 yıl boyunca garanti kapsamında tutuluyor. Herhangi bir yaşayacağınız problemde garanti tarafından probleminiz hemen halledilmekte, hiçbir şekilde mağdur edilmemektesinizdir. Yani bu noktada eğer sorularınız varsa gönül rahatlığıyla garantinin sağlam olduğunu söyleyebilirim.

ŞOK I-Life Notebook İncelemesi

Fiyat

Ürün 1.699 TL’ye 8 Eylül’den itibaren tüm ŞOK mağazalarında satılacak. HDMI Çıkışı, USB girişi, Bluetooth, Wlan ve Wi – Fi özelliklerinin er aldığı Windows 10 Home 64 Bit orjinal yazılımının bulunduğu ürünü 6 taksitle de alabiliyorsunuz. 283.17 TL aylık ödemeniz oluyor. 



Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com