Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!

truck

Yıkılması öngörüler arasında yer alan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin öngörüsü gerçekleşiyor, taşınma işlemleri start alıyor. Hastaneye yeni hasta alımı durmuş durumda.

Yıkılması için çalışmaları resmen başlatılan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınma işlemleri resmen başlamış durumda. Taşınması öngörülen ve aylardır konuşulan hastane, artık neticeye bağlandı. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı, çocuk acil ve çocuk cerrahisi bölümlerinde hasta alımları durduruldu. Taşınmaya bu bölümlerden başlanılacak.

Sultan 2. Abdülhamit'in 1899 tarihinde açılışını yaptığı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınma süreci resmen başlamış durumda. Hastane, Seyrantepe ve Sarıyer Çayırbaşı'nda yeni yapılacak olan iki binaya taşınacak .

Yazının başında da belirttiğimiz gibi taşınma işlemleri belirli bölümlerden başlıyor. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı, çocuk acil ve çocuk cerrahisi bölümleriyle birlikte başlayan taşınma işleminden dolayı bu bölümlerde hasta kabülleri kapatıldı.

Hastanede, acil durumda olan çocuklar için iki adet doktor görevlendirildi. Kadın hastalıkları ve çocuk hastalıkları polikliniklerinde ise sadece randevulu hastalar muayene olabilecek. 

Taşınma işlemleri direkt olarak taşıma anlamında değil, hasta kabullerinin kapatılmasıyla başlıyor. Hastanenin en kısa süre içerisinde mekansal olarak da taşınması beklentiler dahilinde. Bu sürenin ne kadar olacağı ise bilinmiyor. Resmi bir açıklama mevcut değil.

Git gide yıpranan ve artık hastaların taleplerine yanıt vermekte zorlanan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, değişime girmek zorundaydı. Değişim yapıp yüksek maliyetler altına girmektense direkt taşınması daha mantıklı geldi. 

Hastane taşındıktan sonra müze olabilir. 

"Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!" Yorumlar

2 YORUM
  1. Alaattin Erdoğan 3 Ekim 2018 21:22

    Galiba orjinaline bağlı kalınarak aynı yere tekrarı yapılacak restoreden iyidir.

  2. Sabriye 18 Ağustos 2018 08:59

    Bence taşınmamaliydi. Restore edilmeliydi ecdadimin hizmetine saygı duyulmalıydi Hastane yerinde kalmaliydi

"Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!" Benzer Haberler


Bayrampaşa Belediyesi Hastanesi Geliyor!

Bayrampaşa Belediyesi Hastanesi Geliyor!

Bayrampaşa Belediyesi, vatandaşları ilk yardım konusunda bilinçli bir hale getirmek adına ilk yardım eğitim merkezi açılışı yaptı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Sağlık alanında olan hizmetleri Bayrampaşa Belediyesi Hastanesi açılışı yaparak bir üst seviyeye çıkarma hedeflerinin bulunduğunu açıkladı.. Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!

Astra Group 15 Estetik Hastanesi Açıyor!

Astra Group 15 Estetik Hastanesi Açıyor!

Astra Group, sağlık sektörü üzerine ilk adımını gerçekleştirdi. Medikal estetik ve plastik cerrahi alanı üzerinde Esteticium marka adı altında zincir haline gelmeyi hedef edinmiş grup, 3 yıl içerisinde toplam 150.000.000 $ yatırımla 15 adet estetik hastanesinin açılışını yapmayı planlarına dahil etmiş durumda.

Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!

Yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Sona Yaklaşıldı!

Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!. Kamuoyunda Taksim İlkyardım diye bilinmekte olan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, depreme dayanıklı ve modern şekilde inşa edilmiş olan hizmet binasıyla birlikte Nisan 2018 tarihinde kapılarını hizmete açacak.

Tekirdağ Şehir Hastanesi 2018 Nisan'da Devreye Giriyor!

Tekirdağ Şehir Hastanesi 2018 Nisan'da Devreye Giriyor!

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın, Aralık 2017'de Eskişehir Şehir Hastanesi'ni hizmete açacak olduklarını belirtti. 1.000.000.000 TL'ye mal olacak söz konusu şehir hastanesi projesi 2018 yılı Nisan ayında kapılarını Tekirdağ halkına hizmet vermek amacıyla açıyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde yapılan Şehri hastanesi yatırımları ise tüm hızıyla devam etmekte.. Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!

Kayseri Şehir Hastanesi Ne Zaman Faaliyete Girecek?

Kayseri Şehir Hastanesi Ne Zaman Faaliyete Girecek?

Sağlık Bakanlığınca sağlık sektöründe bölgesel hizmet verecek bir Eğitim Araştırma Hastanesi kurulması planlanmıştır. Kayseri Kocasinan İlçesi Şeker Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde Tarım İl Müdürlüğüne ait olan 45 ada, 3 pafta, 17 parselde kayıtlı 500.000 metrekare mera vasıflı arsa ıslah edilerek, 111.375.000 TL karşılığında Kampüs Hastanesi yapılmak üzere müdürlük tarafından satın alınmıştır.

33 Şehir Hastanesi Daha İnşa Edilebilir!

33 Şehir Hastanesi Daha İnşa Edilebilir!

2017 Güncel Sağlık Sempozyumu yapıldı. Sempozyuma katılım gerçekleştiren kişiler arasında yer alan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye üzerinde 33 şehir hastanesinin daha yapılabilecek olduğuna değindi. 3 Şehir hastanesini vatandaşların hizmetine açtıklarını aktaran Akdağ, ek olarak 33 hastanenin daha var olabileceğinden bahsetti.. Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!

İkitelli Şehir Hastanesi'ne Japonya'dan Kredi Desteği Geldi!

İkitelli Şehir Hastanesi'ne Japonya'dan Kredi Desteği Geldi!

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi adına finansman konusunda çözüm bulunmuş durumda. İkitelli Şehir Hastanesine yönelik finansman desteği Japonya tarafından kredi aracılığıyla sağlanacak. Söz konusu hastane dünya üzerinde yer alan en büyük şehir hastanesi olacak ve bu kapsamda projenin finansmanı Japonya olarak ön plana çıkmaktadır.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi 750 Günde Tamamlanacak!

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi 750 Günde Tamamlanacak!

Giresun 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü aracılığıyla ihale edilmiş durumda. Hastanenin hizmete açılması ve tamamen bitmesi 750 günde olacak. Bu kapsamda planlar işlese de bu duruma 1 ay gecikme veya 1 ay erken bitme durumunu eklemekde fayda var. Planlar dahilinde yer alan gün 750 olarak belirlenmiş durumda hastane kapsamında yer alan yatak sayısı ise 750 olarak şekilleniyor.