Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!

Şişli Etfal Hastanesi Taşınmaya Başlandı!

Yıkılması öngörüler arasında yer alan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin öngörüsü gerçekleşiyor, taşınma işlemleri start alıyor. Hastaneye yeni hasta alımı durmuş durumda.

Yıkılması için çalışmaları resmen başlatılan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınma işlemleri resmen başlamış durumda. Taşınması öngörülen ve aylardır konuşulan hastane, artık neticeye bağlandı. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı, çocuk acil ve çocuk cerrahisi bölümlerinde hasta alımları durduruldu. Taşınmaya bu bölümlerden başlanılacak.

Sultan 2. Abdülhamit'in 1899 tarihinde açılışını yaptığı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin taşınma süreci resmen başlamış durumda. Hastane, Seyrantepe ve Sarıyer Çayırbaşı'nda yeni yapılacak olan iki binaya taşınacak .

Yazının başında da belirttiğimiz gibi taşınma işlemleri belirli bölümlerden başlıyor. Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları ve sağlığı, çocuk acil ve çocuk cerrahisi bölümleriyle birlikte başlayan taşınma işleminden dolayı bu bölümlerde hasta kabülleri kapatıldı.

Hastanede, acil durumda olan çocuklar için iki adet doktor görevlendirildi. Kadın hastalıkları ve çocuk hastalıkları polikliniklerinde ise sadece randevulu hastalar muayene olabilecek. 

Taşınma işlemleri direkt olarak taşıma anlamında değil, hasta kabullerinin kapatılmasıyla başlıyor. Hastanenin en kısa süre içerisinde mekansal olarak da taşınması beklentiler dahilinde. Bu sürenin ne kadar olacağı ise bilinmiyor. Resmi bir açıklama mevcut değil.

Git gide yıpranan ve artık hastaların taleplerine yanıt vermekte zorlanan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, değişime girmek zorundaydı. Değişim yapıp yüksek maliyetler altına girmektense direkt taşınması daha mantıklı geldi. 

Hastane taşındıktan sonra müze olabilir. 

Etiketler : Güncel