Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşma Görüşmeleri Tamamlanıyor!

truck

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk etabında uzlaşma görüşmelerin hemen hemen hepsini tamamlamış durumda. Uzlaşma sağlanmış olan konut sahibi sayısı %92'lik bir orana ulaştı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk etabında uzlaşma görüşmelerin hemen hemen hepsini tamamlamış durumda. Uzlaşma sağlanmış olan konut sahibi sayısı %92'lik bir orana ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, uzlaşılmamış konut sahiplerinin 20 Ocak Cuma gününe kadar Sahabiye Kentsel Dönüşüm Ofisine gelmelerini istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Kayseri'ye katacak olduğu yeni yüzle gelecek yüzyıla büyük bir damga vuracağını ifade etti. 147 Yıllık sürmekte olan Belediye tarihinin en önemli projesi olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'ni hayata geçirmek için üst düzey çalışmalar yürttüklerini ifade eden Çelik, projenin ilk etabında konut sahipleriyle yapılmış olan uzlaşma görüşmelerini çok büyük ölçüde tamama erdirmiş durumda.

Kayseriye çok değer katması beklenen projede 1.uygulama etabı için görüşmelere 7 Kasım 2016 tarihinde başlandı. 2 ay içerisinde konut sahiplerinin %92'si ile uzlaşmaya varıldı. Vatandaşların kentsel refah ve yaşam kalitesini artırışa geçirecek olan huzurlu ve güvenli, sosyal alanları bulunmakta lan şehrin tam merkezinde yeni bir yaşam mottosuyla devam etmekte olan proje çalışmaları tüm hızıyla devam edecek.

Tüm hak sahiplerinin çok yüksek bir çoğunluğunun rızasıyla yürütülmekte olan projede, eşit, adil, şeffaf bir uzlaşma sağlanması adına belediye çok yüksek gayretler göstermektedir. Uzlaşma görüşmelerinin devamında hukuki işlemlere start verilip, yıkım ve yapım işlemlerinin daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi adına 1.uygulama etabında bulunan hak sahiplerinden uzlaşma görüşmesini tamamlamamış veya hiç yapmamış kişileri Kentsel Dönüşüm Ofisine bekliyorlar. Mustafa Çelik, Sabahiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1.etabında baharın gelmesiyle temel atacaklarını belirtti.

"Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşma Görüşmeleri Tamamlanıyor!" Yorumlar

"Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşma Görüşmeleri Tamamlanıyor!" Benzer Haberler


Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşma Görüşmeleri Tamamlanıyor!

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşma Görüşmeleri Tamamlanıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ilk etabında uzlaşma görüşmelerin hemen hemen hepsini tamamlamış durumda. Uzlaşma sağlanmış olan konut sahibi sayısı %92'lik bir orana ulaştı.. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzlaşma Görüşmeleri Tamamlanıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye'de 2. Binayı da Yıktı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye'de 2. Binayı da Yıktı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye’de Uzlaşma sağlayabildiği binaların yıkımına devam ediyor. Sahabiye’deki 2. Binada yıkıldı!