Rami Gıda Toptancıları Hali Başakşehir’e Taşınıyor!

Rami Gıda Toptancıları Hali Başakşehir’e Taşınıyor!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 8 Ocak 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Uzun yıllardır hayali kurulan RAMİ Gıda Toptancıları Hali’nin inşaat çalışmaları devam ediyor. TOKİ tarafından başlatılan projenin bitiş tarihi ise Nisan 2019 olarak paylaşıldı. Avrupa’nın en büyük kapalı çarşısı olması planlanan projenin kura çekimleri tamamlanırken, esnafların dükkan açacağı alanlarda belirlenmiş oldu. İstanbul’un yeni hal projesiyle ilgili merak edilen gelişmelerin detayları haberimizde…

1986 yılından bu yana İstanbul’daki Rami kışlasında geçici olarak faaliyet gösteren Rami Gıda Toptancıları Hali’nin, Kayabaşında yapılması planlanan modern çarşı projesi için inşa sözleşme geçtiğimiz yıl imzalanmıştı. Çalışmalarına devam edilen ve Şahintepe Mahallesi’nin Kanal İstanbul yakasında yapılacak olan çarşının, 322 bin metrekare alana inşa edileceği öğrenildi. Avrupa’nın en büyük kapalı çarşısı olacak ve 580 dönümlük bir alanda yükselecek olan projenin içinde bin 70 adet dükkan, 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi alanların yanı sıra bu yapıların ihtiyaçları içinde 120 ticari dükkan ile 65 TIR’ın aynı anda park edebileceği toplam bin 300 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark alanlarının da yer alacağı belirtildi.

2019 yılının Nisan ayına kadar tamamlanması düşünülen projenin 322 dönümü kullanım alanı, 114 dönümü inşaat alanı ve 94 dönüm dükkanların inşası için ayrıldı. Yeni halde ayrıca mescit ve bir adet sosyal tesisinde yer alacağı biliniyor. Bütün üyelerin özel mülkiyet sahibi olacağı halin kura çekimleri tamamlanırken, halde bulunan esnafın dükkan açacağı alanlar belirlenmiş oldu.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com