Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.

Beyoğlu Belediyesi vatandaşlarla mahallelerde buluşarak sorunları yerinde çözmeye tüm hızıyla devam etmekteler. Fetihtepe Semt Konağında düzenlenmiş olan Halk Meclisine katılım gerçekleştiren Başkan Demircan, vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi.

Vatandaşların çok büyük ilgi göstermiş olduğu toplantıya bölgeden sorumlu meclis üyeleri, muhtar, okul aile birliği ve belediyenin o mahalleden sorumlu çalışanları da katılım gerçekleştirdi. ÇÖok büyük heyecan ve arzuyla Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesini beklediklerini aktaran vatandaşlar projeyle ilgili Demircan'dan bilgi aldı.

İLK TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Vatandaşların Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik sorularına açıklık getiren Demircan, vatandaşların büyük heyecan içerisinde kentsel dönüşüm proejsini beklemekte olduğunu aktararak, Vatandaşlar için, konforlu, modern çevresi düzgün, peyzajı düzgün, otoparkı, bahçesi, okulu, ticaret alanı, üniversitesi olan çok daha kaliteli bir yaşam alanı vermek adına Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi için kollar sıvandı.

İlk iş olarak Okmeydanı'nda olan 50 yıllık tapu sorununa çözüm getirildi. Günümüz içeride olmak üzere karşılıklı anlaşmaların imzalanması noktasına kadar ilerleme kaydedilmiş durumda. Projeyle alakalı bütün her şey proje daha başlamadan planlarlda olduğu gibi ilerlemekte. İki ada üzerinde kentsel dönüşüm proejsi kapsamında yenileme çalışmaları kapsamında %100'lük bir anlaşma oranına varmaya çok az bir miktar kaldı. Artık imzalar atılmaya başlanacak. İmzalar atıldıktan sonra iki ada üzeridne kentsel dönüşüm çalışmaları resmen başlayacak.

UZLAŞMA SAĞLANAN ADA ÖNCELİKLİ OLACAK

Demircan, Bu iki adanın sonrasından karşılıklı imzaları atarak işlemlerini tamamlamış olarak diğer adalarda da kentsel dönüşümün startını vererek yola devam edilecek olduğu açıkladı.

Buda demek oluyorki, imzaları atıp ilk uzlaşma sağlanan ada ilk sırayı alacak. Çünkü artık vatandaşlar kentsel dönüşümü beklemekteler. Bu bir hayaldi herkes tarafından hayal ediliyordu artık gerçek oluyor. Okmeydanı'na artık herkes umutla bakmakta. En çok sorulan sorular arasında bulunan ise kimin nereden ne alacağı yönünde geldi. İlk gün söylendiği gibi daireye karşılık daire verilecek ve hiçkimse mağdur edilmeyecek denildi.

 

Etiketler : Kentsel Dönüşüm   okmeydanı kentsel dönüşüm nerelerde   okmeydanı kentsel dönüşüm son durum