Ofisindeki Dürbünle İnşaat Vinçlerinin Ne Yönde Olduğuna Bakıyor!

Ofisindeki Dürbünle İnşaat Vinçlerinin Ne Yönde Olduğuna Bakıyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 22 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, inşaat sektörüne yönelik bir takım açıklamalar yaptı. Projelerin çoğunda inşaatların durma noktasına geldiğinin altını çizen Sancak, İzmir’de hala inşaat halinde olan 7 şantiyenin var olduğunu ve toplam değeri 2.500.000.000 TL olan 3 projeyi hayata geçirecek olduklarının altını çizdi.

Diğer Firmaları Dürbünle İzliyor, İnşaat Durumunu Gözlüyor

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı ve Hürriyet Gazetesi’nden Vahap Munya ropörtaj yaptı. Ofisinde bulunan büyük dürbünü gösteren Mesut Sancak, bu dürbünle birlikte İzmir’de bulunan inşaatların yönünü gözetlediğinin altını çizdi. Eğer bir inşaatta bulunan vinçlerin tamamı aynı yöne bakıyorsa, orada çalışmanın mola aldığını anladığını ileten Sancak, projelerin çoğunda üzülerek işlerin durduğunu tespit ettiğini, kendilerinin 7 şantiyesinin olduğunu, 7’sini de çalıştırdıklarını belirtti.

Fazla Büyüme Arzusu Zarar Getirir

Sektördeki bazı şirketlerin boyundan büyük büyüme yaşama arzularından dolayı acı çektiklerini aktaran Sancak, Kendi yapmış oldukları projelerde kullanılan hiçbir kredinin proje değerinin 1/3’ini geçmeyeceğini iletti. Özkaynak oranının bir projede her zaman yüksek olmasına dikkat çekti.

1 Milyar 900 Milyon TL’lik Çalışma Devam Ediyor

Bizim 1 dolar dahi döviz riskimiz yok açıklamasında bulunan Sancak, kullanılan döviz kaynaklarını zamanında hedge edip TL’ye çevirdiklerini ve bu kapsamda 1.900.000.000 TL’lik projelerde çalışmaların devam ettiğini iletti.

Projelendirme Aşamasında 2 Milyar 500 Milyon TL’lik 3 Proje Var

Henüz projelendirme aşamasında olan 3 projenin varlığından bahseden Sancak, bunlarında maddi değerinin yaklaşık olarak 2.500.000.000 TL olduğunu belirtti. Satış tamamlandıktan sonra yıkılacak olan bulunduğu ofis için 8.000.000 TL harcadıklarını ileten Sancak, müşterilerin ilgilendiği her daireyi canlı bir şekilde görebilmeleri için böyle bir şey yaptıklarını ifade etti.

Gelirin %25’i Sosyal Sorumluluk ve Hayır İşlerine Gidiyor

Karın %25’lik bölümünü hayır işleri ve sosyal sorumluluk projelerine harcadıklarını ileten Sancak, Kültür ve sanata yapılan katkının yanı sıra İzmir’de bulunan 7 farklı takımı ana sponsor olarak desteklediklerini aktardı.

Toplam Proje Değeri 4 Milyar 400 Milyon TL Civarında

Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde inşaat şirketlerinin satış hususunda zorluklar çektiğini ve projelerini yavaşlandırdığını ileten Sancak, Folkart tarafından yürüyen hazırlıkları devam eden tüm projelerin değerinin 4.400.000.000 TL’ye yakın olduğunun altını çizdi. Sıkıntılı günlerde sıkıntı yaşamamak için yeteri kadar büyüme hedefleyip, boylarından yüksek büyümeleri hedeflemediklerini de vurguluyor.

 Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com