Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!
Editör: Hasan Aker Gündem 11 Ağustos 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı çalışmalarında artık kazı çalışmalarını tamamen bitirdiklerinin bilgisini vererek, Hattın 2019 yılının ilk çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak olduğunun müjdesini verdi. Günlük olarak bu alandan geçecek insan sayısının ortalama olarak 1.000.000 olduğunu sözlerine ekleyen Topbaş, hattın toplam 8 ilçe üzerinden geçecek olduğuna da dikkat çekti. Bağcılar’dan Kabataş’a kadar vatandaşların denize ulaşımını ve diğer sistemlerle birleşmesini sağlayacak olduğuna dikkat çekti. Toplam olarak 24,5 kilometrelik bir hattın söz konusu olduğunu ve bu rakamın asla ve asla küçümsenemeyeceğini ifade eden Topbaş, 19 istasyona sahip bu hattın, İstanbul’daki en değerli ve önemli hatlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın tünel kazımı işleminin tamamlandığını ileterek, söz konusu hatta yürüyerek incelemeler yaptı ve neredeyse her noktaya baktı.

Alibeyköy Fevzi Çakmak Caddesi Çobançeşme Parkı yanında yer alan istasyondan tünele giriş yapan Topbaş, basın mensuplarıyla birlikte 1.5 kilometre boyunca yol yürüdü. Kağıthane Kültür Merkezi arkasında yer alan duraktan çıktı.

Burada konuşma yapan Topbaş, İstanbul’da çok önemli ve güzel çalışmalar altına imza attıklarını, bunun tüm dünya tarafından izlendiğini ve takdir edildiğini dile getirdi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com