Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!

truck

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kazı çalışmaları tamamen tamamlanan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı tünelinde yürüme yol giderek incelemelerde bulundu ve neredeyse her noktaya baktı. Başkan Kadir Topbaş, metronun 2019 yılının ilk aylarında açılacak olduğunun bilgisini verdi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı çalışmalarında artık kazı çalışmalarını tamamen bitirdiklerinin bilgisini vererek, Hattın 2019 yılının ilk çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak olduğunun müjdesini verdi. Günlük olarak bu alandan geçecek insan sayısının ortalama olarak 1.000.000 olduğunu sözlerine ekleyen Topbaş, hattın toplam 8 ilçe üzerinden geçecek olduğuna da dikkat çekti. Bağcılar'dan Kabataş'a kadar vatandaşların denize ulaşımını ve diğer sistemlerle birleşmesini sağlayacak olduğuna dikkat çekti. Toplam olarak 24,5 kilometrelik bir hattın söz konusu olduğunu ve bu rakamın asla ve asla küçümsenemeyeceğini ifade eden Topbaş, 19 istasyona sahip bu hattın, İstanbul'daki en değerli ve önemli hatlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın tünel kazımı işleminin tamamlandığını ileterek, söz konusu hatta yürüyerek incelemeler yaptı ve neredeyse her noktaya baktı.

Alibeyköy Fevzi Çakmak Caddesi Çobançeşme Parkı yanında yer alan istasyondan tünele giriş yapan Topbaş, basın mensuplarıyla birlikte 1.5 kilometre boyunca yol yürüdü. Kağıthane Kültür Merkezi arkasında yer alan duraktan çıktı.

Burada konuşma yapan Topbaş, İstanbul'da çok önemli ve güzel çalışmalar altına imza attıklarını, bunun tüm dünya tarafından izlendiğini ve takdir edildiğini dile getirdi. 

"Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!" Yorumlar

"Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!" Benzer Haberler


Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu Ne Durumda?

Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu Ne Durumda?

Bağcılar ile Kabataş arasındaki mesafeyi tam 32 dakikaya düşürecek olan Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey Metro hattında artık sona gelinildi. 2018 yılının son çeyreğinde açılışının yapılması planlanmakta olan metronun 3/4'ü tamamlanmış durumda.. Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!

Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosunda Sona Gelindi

Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosunda Sona Gelindi

İstanbul trafiğini rahatlatacak dev projede son yaklaşıldı. Hizmete açıldığında saatte 140 bin yolcu taşıyacak olan metroda kazılar yıl sonuna kadar bitecek ve elektromekanik çalışmaları başlayacak

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu Son Durum Ne?

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu Son Durum Ne?

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!. Bağcılar ve Kabataş arasını 32 dakikalık mesafeye düşürecek olan Kabataş - Beşiktaş - Mecidiyeköy - Mahmutbey metro hattının 2018 yılının sonunda tamamlanıp hizmet vermeye başlaması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kazı çalışmaları tamamen tamamlanan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı tünelinde yürüme yol giderek incelemelerde bulundu ve neredeyse her noktaya baktı. Başkan Kadir Topbaş, metronun 2019 yılının ilk aylarında açılacak olduğunun bilgisini verdi. . Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı 2019 Yılında Açılacak!