Malatya - Elazığ Raybüs Geliyor! Peki Ne Zaman?

Malatya - Elazığ Raybüs Geliyor! Peki Ne Zaman?

Ülkemizin giderek gelişmekte ve bir cazibe merkezi haline gelmekte olan Malatya ili için yeni bir yatırım müjdesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından Malatya ziyareti esnasında verildi. Malatya Elazığ arasında hayata geçecek olan Raybüs sistemi hakkında detaylar haberimizde…

Kısa zaman önce gerçekleşen Malatya Büyükşehir Belediyesi ziyareti esnasında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin önemli bir süreç içerisine girdiğini vurgulayarak 24 Haziran genel seçimlerine çok az bir sürenin kaldığına değindi.16 Nisan 2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için evet oyu verenlerin katkıları ile gelen yeni sistemin kimin tarafından uygulanacağını belirleyeceğini açıklayan Bakan Tüfenkci, gelen sisteme karşı olanların ve eleştirenlerin bugün bu sistemi en iyi biz uygularız şeklinde konuşmaları iş başına geçmek istediklerinin göstergesidir şeklinde ifadeler kullandı.

Bakan Tüfenkci, o zaman da belirttiğimiz gibi halkımız samimi, tutarlı ve ilkeli olmalıdır. Bizler liderimiz olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğü ile her zaman tutarlı ve ilkeli bir siyaset yolu izledik. Ülkemiz bir makas değişikliğinin hemen öncesinde durmaktadır. Meydana gelecek olan bu değişiklik ile birlikte daha etkin ve daha güçlü bir Meclis meydana gelmesini hedef edindik. Bu sözünü ettiğimiz sistemin iki aşaması var. İlk olarak güçlü hükümet, sonra ise güçlü meclis şeklinde konuştu.

Ülkenin meclisi ile hükümeti bir uyum içerisinde faaliyet gösterir ise ülkemiz bu güne kadar olduğu gibi yeni bir sistemle daha büyük oranlarda büyüme kaydedeceğini ifade eden Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülkemizin ihracat hacminin de artacağını söyledi.

Malatya – Elazığ Arasına Raybüs Sistemi

Malatya ilinin geldiği konum itibari ile tam bir cazibe merkezi noktasında olduğunu önem ile vurgulayan Bakan Tüfenkci, şehir genelinde çok daha fazla yatırım gerçekleştirileceğini ifade etti. Şehrin barışı, huzuru ve sevgi dolu olması bakımından zengin bir şehir olduğunu söyleyen Bakan Tüfenkci, yakında inşallah Malatya – Elazığ arasında faaliyet gösterecek olan Raybüs sisteminin deneme sürüşlerine başlanacaktır şeklinde konuştu. Bu konu ile ilgili Bakanlar Kurulu önümüzdeki günler içerisinde imzaya açılacaktır. Malatya – Elazığ arasında faaliyet gösterecek olan Raybüs sisteminin seferlerini en kısa süre içerisinde başlatarak iki ilin arasında olan ekonomik ölçeği daha da artırmak istiyoruz şeklinde ifadeler kullandı.

Malatya geneline yaklaşık olarak 130 milyon TL civarında bir yatırım yapılacağı şeklinde müjdeyi veren Bakan Tüfenkci şehir için elektrikli lokomotif bakım ve onarımının yapıldığı bir merkezin inşa edileceğini de söyledi. Bakan Tüfenkci Ahmet Çakır’ın milletvekili adayı olmak için koltuğunu terk ettiği Malatya Belediye Başkanlığı makamına gelen Hacı Uğur Polat’ı da tebrik ederek başarılar diledi.

Etiketler : Güncel