Maketten ev sahibi olanlar dikkat!

Maketten ev sahibi olanlar dikkat!
Editör: Nezaket DURU Emlak Rehberi 1 Kasım 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Büyük inşaat firmalarının yapmayı düşündükleri sitelere ait projeleri hemen hemen herkes görmüştür.

Maket evde konut teslimi proje bittikten sonra yapılır. Maketten ev satışı ile eve topraktan girilerek kampanyalı satıştan yararlanırsınız mümkündür. Maketten satılan konutların çoğu kampanyalı satıştır.

Maketten dairenizi seçip ev almanız lehinizedir. Maketten alınan eviniz aldığınız fiyat üzerinden yapılana kadar ki geçen süreçte değerine değer katmaktadır. 

Fakat avantaj olarak görülen maketten ev almanın dezavantajları da göz ardı edilmemelidir. Size maketteki gibi bir ev vadedilen projenin tesliminde aslına uygun olmayan yapı ya da düşük metrekareli bir yapıyla karşılaşmanız olası bir durumdur.

Her ne kadar size projeyle ilgili tüm detaylar aktarılsa da hatta gelinen son aşama hakkında bilgilendirilseniz de şirketin projeyi değiştirme ve geliştirme hakkı bulunmaktadır.

Konutunuz size teslim edildiğinde vaadedilen; spor salonları, çocuk parkları, yüzme havuzu gibi konutunuza değer katan yapılar eksik kalmış olabilir. Bu  tür sorunlara maruz kalmamak için şirketin büyük, güvenilir, finansal olarak güçlü ve referanslı olması gerekir. 

Maketten konut satışı; broşür, dergi, gazete, radyo, televizyon ve internet sitesi üzerinden yapılabilir.  
Konutu maketten ya da örnek daire gezilerek almak günümüzde oldukça sık başvurulan yöntemlerdendir.

Maket evde yaşanan sorunlar örnek dairelerde de yaşanmaktadır. Örnek daireler en iyi işçilikle ve en şık mobilyalarla süslenerek karşınıza çıkarılıyor. Dolayısıyla size teslim edilen ev örnek dairenin aynısı değil benzeri oluyor.  Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Şerh Koymak Ne Demek?

Şerh Koymak Ne Demek?

Tema Tasarım | Osgaka.com