Köyüne Dönene Bedava Arsa

Köyüne Dönene Bedava Arsa
Editör: Mutlu Dinçer Gündem 3 Mayıs 2018
1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5 (1 OY, ORTALAMA: 1,00)
Loading...

Uzun süredir devam eden bu köyden şehre göç konusu artık bir sorun haline gelmeye başladı. Bu noktada bazı önlemler alınması adına harekete geçen hükümet, köylüye ve çiftçiye destek olurken diğer yandan da yeni çiftçi olmak isteyen kişilere de farklı destekler sunmaktadır. Bu durum ülke genelinde geçerli olurken bazı yerel yönetimler de bu konuda bazı adımlar atıyor.

Bu noktada Sivas Valisi Davut Gül, şehir hayatından sıkılarak köyüne dönmek isteyen kişilerin arsa ile alakalı yaşamış oldukları bazı problemlerin giderilmesi amacı ile kendilerine destek olunacağı şeklinde ifadeler kullandı. Son dönem TUİK verileri bize gösteriyor ki sadece İstanbul’da 700 bin kişinin üzerinde Sivaslı vatandaş bulunuyor.

Köyüne Dönmek İsteyene Arsa Verilecek

Sivas İl Özel İdaresi tarafından “Köyler Yaşamalıdır” ismi ile yeni bir proje yürütmeye başlandığını ifade eden Vali Gül sözlerine şu şekilde devam etti.

Şehir merkezlerinde yaşamakta olan ve kendi köyüne geri dönmek isteyen kişilerin arsa ile alakalı yaşadıkları sorunlar bulunuyor. Bünyemizdeki köyler üzerinde bu gibi sorunların meydana gelmesinin önüne geçilebilmesi adına Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Defterdarlık ve bu alanda ilgili olan diğer kurumlara gerekli görevlendirmeler verildi.

Bu noktada meydana gelebilecek problemlere karşı en hızlı şekilde çözüm üretilecektir. Bu gibi bir konudan dolayı sorun yaşayan kişilerin durumu kaymakamlık aracılığı ile İl Özel İdaresinin ilgili birimlerine bildirmeniz gerekmektedir. Bu yürütmenin en temel amacı ilk aşamada 10 bin civarında arazi üretimi ve tüm köylerin bu arazilere dahil olmasını sağlamaktır.Yorumlar (5 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Ali celiktaş :

  3 Mayıs 2018-12:30

  Büyükşehirlere yapilan yatirimin yarisi (is sahalari fabrikalarin yarisi )anadoluya yapilsa kimse memleketini dogup büyüdügü yeri birakip gurbete gelmez

 • Güneş :

  3 Mayıs 2018-12:30

  Suriyelileri buraya yerleştirecekler bizi de burdan göndermeye çalışıyorlar

 • Adını vermek istemiyor :

  3 Mayıs 2018-12:30

  Sivaslılara özelmi bu proje her göç vermiş iller için gecerli olmalı ama kimsenin dönücegini sanmıyorum zaten yazdan yaza ziyeret eden ediyo gitsinlerde şehirler suriyelilere mi kalsın düşüncesi dogar

 • Güneş :

  3 Mayıs 2018-12:31

  Arsa verecez diye de kandiriyorlar hahh

 • Omer aslan :

  3 Mayıs 2018-12:51

  Herkes is siz fabrikalar yapilsin sivasaaaaaaaa

Tema Tasarım | Osgaka.com