Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!

truck

Konut sektörü üzerinde meydana gelen ve Emlak Konut GYO liderliği çatısı alında Konutta 20 yıl vade kampanyası tüm stokları eritmiş durumda. 5.000 adet konut satışının gerçekleştirildiği kampanya kapsamında stok erime hızı %2'den, %6,5'e çıkış göstermiş durumda. Konut sektöründe son zamanlarda çok büyük teşvik ve yaptırımlar gerçekleştirildi. İşte son zamanlarda ve bu yıl içerisinde konut sektörüne gelen teşvikler ve detayları...

Konut sektörü üzerinde 1 Şubat 2017 tarihi itibariyle başlamış olan 20 yıl vade kampanyası, konut stoklarını 1 ay içerisinde tamamen sildi süpürdü. Emlak Konut GYO liderliğinde başlamış olan ve ardından da GYODER ve KONUTDER üyesi olan firmalarında katılım gerçekleştirmiş olduğu kampanya çerçevesinde 1 ay içerisinde yaklaşık 5.000 konut satıldı.

5.000.000.000 TL değerinde, 5.000 Konut Satışı Yapıldı!

REIDIN ve GYODER aracılığıyla ve bununla beraber Türkiye İş Bankası'nın sağlamış olduğu destekler kapsamında hazırlanmış olan, Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin Şubat 2017 ayına yönelik verileri kapsamında, stok erime hızı ortalama olarak %2'den, %6,5'e yükseliş gerçekleştirmiş durumda. 

Bu kapsamda son 16 ay içerisinde yaşanan en hızlı stok erimesi olarak kendini gösterdi. Kampanya aynı zamanda tüketicileri senetten, banka kredilerine yönlendirdi. Satışlarda %48 ile son 1 yılın en yüksek banka kredisi kullanım oranı kendini gösterdi.

Markalı konut projelerinden konut sahibi olan yatırımcının, banka kredisi kullanım oranı 2016 Kasım'da %15, Aralık'ta %22, 2017 Ocak'ta %27 seviyelerinde kendini gösteriyordu. Şubat ayında peşinat kullanım oranı %29 iken, senet kullanım oranı %24 olarak kendini gösterdi. 

Bankaya Döndüler

GYODER Başkanı Aziz Torun, 1 Şubat tarihinde başlatmış oldukları 240 ay vade ve düşük faiz kampanyasının sektör üzerinde çok olumlu bir etki yürüttüğünü ve bu olumlu etkisinin ise endekste somut bir şekilde kendini gösterdiğini aktardı.

Endeks kapsamına, stok erimize hızının %6,5 oranına düşmesinin sonucunda, yeni konut stoklarında son 16 ay içerisinde en hızlı aylık erime yaşandığını belirten Torun, Kampanyanın banka kredisi kapsamında destek almasının da sektöre katkı yaptığını aktardı. Endeks kapsamında, markalı yeni konut fiyatları Şubat ayında %0,46, 2016'ya göre %2,69 artış gösterdi.

"Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!" Yorumlar

"Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!" Benzer Haberler


Konutta İlk Satış Çok Önemli!

Konutta İlk Satış Çok Önemli!

2016 yılında Türkiye üzerinde toplam olarak 1.341.000 konut satışı gerçekleştirildi. Bu şekilde yıl bazında bir rekor kırıldı. 2015 yılına göre %4 oranında artış saptandı. . Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!

Konutta 20 Yıl Vadeli Konut Projeleri

Konutta 20 Yıl Vadeli Konut Projeleri

Emlak Konut GYO'nun liderliğinde hayata geçirilmiş olan kampanya dönemi 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart'ta sona erecek olan kampanyada peşinatlar %5 oranına çekildi.

Konutta KDV İndirimi Detayları!

Konutta KDV İndirimi Detayları!

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!. Hükümet geçen hafta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan Torba Yasa ile ilgili yasa kapsamında yapılandırılmış olan Vergi ve Sosyal Güvenlik Prim borçlarında ilk taksitler adına Mayıs sonuna, diğer taksitler için 4'er aylık ertelemelere imkan vermişti.

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası 5 Günde 750 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı!

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası 5 Günde 750 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı!

Emlak Konut GYO tarafından başlatılmış olan konutta 20 yıl vade kampanyası 5 gün içerisinde tam 750 kişiyi ev sahibi yapmış durumda. 1 Şubat 2017 tarihinde başlatılmış olan kampanya 5 gün içerisinde 605.000.000 TL'lik satış yaptı.. Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!

Konutta Seferberlik Devam Ediyor!

Konutta Seferberlik Devam Ediyor!

Aylık 1.556 TL taksitle lüks konut projelerinden ev sahibi olma fırsatı veren konutta seferberlik tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda en çok talep alan daire tiplemesi ise 2+1 konutlar.

Konutta KDV Düzenlemesi!

Konutta KDV Düzenlemesi!

Bakanlar Kurulu, 2013 ve 2016 yılları arasında ruhsatı alınmış olan, metrekare vergi değeri 500 - 1000 TL arasında bulunan konutlarda KDV oranı %8 olarak belirlenmiş durumda.. Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası Stokları Büyük Bir Hızla Eritti!

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası 1 Şubat'ta Başlıyor!

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası 1 Şubat'ta Başlıyor!

Gayrimenkul sektörü üzerinde kredi vadeleri 240 aya kadar uzanış gösterecek. Bu kampanya dahilinde markalı konut projelerini üretmekte olan firmalar ve emlak konut bir araya geldi. Emlak Konut GYO liderliğinde konutta 240 ay vade kampanyası yarın başlıyor!

Konutta Yeni Gözde İzmir Oldu!

Konutta Yeni Gözde İzmir Oldu!

Konut arzının son yıllarda çok büyük bir hızla artış göstermiş olduğu İstanbul ve Ankara üzerinde olan konut satışları, 2015 yılına göre gerileme gösterirken, İzmir'de artış görüldü. İzmir konut satışları toplam olarak 81.316'ya çıkış gösterdi.