Konutta 1.400.000 Satış Yapılması Hedefleniyor!

Konutta 1.400.000 Satış Yapılması Hedefleniyor!
Editör: Mutlu Dinçer Gündem 25 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Beytürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, geçen ay yapılan konut satış rakamlarının TÜİK tarafından açıklanmasının ardından değerlendirmeler yaptı.

Haziran ayında yapılan konut satışlarının tüm Türkiye’de 97.579 olarak meydana gelmesinin kimseyi kötü etkilememesi ve kimsenin moralini bozmaması gerektiğini iletti. Konuyu aylık bazda değerlendirme altına almanın yapılacak en büyük hata olacağınıda sözlerine ekledi.

Ocak –  Haziran dönemine bakıldığında meydana gelen konut satışının 654.363 olarak ön plana çıktığını ileten Barman, yıldonunda 2016 yılının verilerinin rahatlıkla geçileceğinin bunun göstergesi olduğunu vurguladı. TÜİK verilerinin 2016 yılına oranla 25.000 daha fazla konut satışı yapıldığının göstergesi olduğunu ifade eden Barman, asıl önemli olanın Temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında meydana gelecek olan performans olduğunu dile getirdi.

Bu söz konusu performansın devam etmesi için KDV konusu da dahil olmak üzere tüm teşviklerin, kampanyaların ve indirimlerin devamlılığının lazım olduğunu ileten Barman, yabancıya konut satışındada Ocak – Haziran döneminde 10.000 sınırına dayanılmış olmasının (9.378 konut satışı) sevindirici ve umut verici bir haber olduğunu belirtti.

Devlet teşvikiyle meydana gelen faiz indirimi, tapu harçları ve damga vergisinde söz konusu olan indirimlerle birden bire büyük hareketlilik kazanan inşaat sektörüne aralık ayının sonuna kadar güzel bir şans verildiği takdirde, hedeflenmekte olan 1.400.000 konutluk satış rakamının çok kolay yakalanacağı iletildi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com