Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!

truck

Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Soner Keleş, sektöre yönelik son aylara ilişkin bir değerlendirme yaparak bu değerlendirmesini kamuoyuyla paylaştı. Keleş, şuanda ev almak için en doğru zamanlardan biri olabileceğini dile getirdi.

Gayrimenkul sektörü, dünya üzerinde yer alan çok sayıda ülkede de olduğu üzere Türkiye'nin ekonomi de en üst seviyede ki etkeni olarak ön plana çıkmaktadır. Konut piyasındaki en küçük sarsılma direkt olarak devlet ekonomisine zarar verecektir.  Konut piyasası, son zamanlarda bankanın koyduğu vadelendirme de meydana gelen faizlerin alıcılara verdiği imkanlar doğrultusunda çok daha hızlı bir şekilde gelişim ve büyüme göstermiştir.

Günümüzde çok sayıda sektörde söz konusu olarak ön plana çıktığı gibi konut sektörü üzerinde de rekabet ve yarışla birlikte ürün çeşitliliğine gidilerek tüketicilere çok farklı tercihler sunma imkanı sağlanmıştır. Bu çerçeve dahilinde gayrimenkul, insanların yalnıza başını sokacak olduğu, barınma ihtiyaçlarını halledeceği yönünde bir algısı olan konut, bu sayede bu algıdan çıkarılmış olup, eş zamanlı olarak bir yatırım enstürmanı olarak da belirlenmiştir.

2016 yılının son 3 ayında döviz kurlarında meydana gelen ve %25 oranlarına kadar artış doğrudan yatırımcının döviz ve altına doğru yönelmesine sebep verdi. Hızlı bir şekilde yükselen döviz kurları ve hemen altında meydana gelen değer artışı özellikle bu yılın da çayreğinde Konut piyasalarını durdurmaya çok yaklaşmıştır.

Bu hususta konut üretimi yapan ve geliştiren firmalar daha önceden hiç vermedikleri kadar cazip ödeme planlarını sunup, yatırımcıyı kendilerine çekmeye çalışmışlardır. Büyük indirimlerin döndüğü kampanyalar birer birer alıcıların lehine sunulmaya başlamıştı. Hemen ardından ise satışların tatmin edici seviyede olmaması sebebiyle iletişim çalışmalarına büyük anlamda hız vermiştir. Konut projelerinde özellikle Ramazan Ayına kadar olan dönem içerisinde meydana gelen reklam artışı ise bu sorunun göstergesi olarak üretilen bir çözüm olmaktadır.

"Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!" Yorumlar

"Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!" Benzer Haberler


240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı önderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasıyla 12 günde satılan konut sayısı toplam olarak 1250 tane ve miktarı 1.150.000.000 TL değerinde. . Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark, İstanbul Başakşehir üzerinde konumlanmaktadır. Altında Cihan İnşaat imzası yer alan Avrupark Bahçekent Projesi çerçevesinde total olarak 1.394 adet daire yer almaktadır. Aynı zamanda projede 86 adet ticari bölümde bulunmaktadır. 31 Mart'a kadar 240 ay vadeli konut kampanyası devam edecektir. 2+1 daire fiyatları 469.000 TL'den başlayış göstermektedir.

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!. İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.. Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 Yılı içerisinde toplam olarak 500.000 konutun değişiminin yapılması adına çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. Konut Sektöründe Yeşil Işık Yakmanın Tam Zamanı!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2017

Adana Konut Projeleri 2017

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...