Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?

truck

Ülkemizde ev sahibi olma hayali ile yaşamını sürdürmekte olan milyonlarca vatandaş bulunmaktadır. Bu vatandaşların aklında olan en temel sorulardan biri ise kirada oturmak mı yoksa konut kredisi ile ev almak mı daha avantajlı olur? İşte bunun cevabı haberimizde…

Son dönemler içerisinde konut kredisi faiz oranlarında görülen uygun rakamlar konut kredisi kullanılarak ev almak noktasında büyük oranda bir artış sağlarken halen ev sahibi olmayan kişilerin aklında ise konut kredisi ile ev almak mı yoksa kirada oturmak mı daha avantajlı şeklinde sorular bulunmaktadır.

Bu gibi sorulara cevap olması açısından Remax İkon Gayrimenkul Danışmanları tarafından bazı öneriler ve açıklamalar var.

Konut Kredisi ile Ev Almanın Avantajları

Konut kredisi kullanarak bir ev satın almak kirada oturma durumuna kıyasla daha mantıklı bir şeçim olacaktır. Tabi kullanılan konut kredisinin faiz oranlarının en düşük seviyede olması bu mantık seviyesinde en önemli etkendir. Son dönemler içerisinde görülüyor ki konut kredisi noktasında düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri uygulaması konut kredisi ile ev almak konusunu avantajlı bir konuma taşıdır.

Konut Kredisi ile Ev Almak mı Yoksa Kirada Oturmak mı?

Konut kredisi ile ev almak ile kirada oturmak konusu arasında kararsız kalan kişilere yönelik olarak Remax İkon Gayrimenkul Danışmanları konut kredisi ile ev satın almanın daha avantajlı bir seçenek olduğu yönünde yorumlar var. Konut kredisi kullanımı durumu neticesinde geri ödeme noktasındaki taksit tutarlarının neredeyse günümüz kira bedelleri ile aynı seviyede olması konut kredisi ile ev sahibi olma konusunun avantajını daha da destekler bir hale geliyor. Kirada oturma süreci sizlere sadece üst kullanım hakkı sağlayacaktır.

Konutlar Ne Kadar Sürede Kendini Amorti Eder?

Konut kredisi kullanmak yönünde düşüncesi olan kişilerin aklına takılan bir diğer konu ise kullanılan konut kredisi neticesinde sahip olunan evin kendisini ne kadar bir süre içerisinde amorti edeceğidir. Konut kredisi ile satın alınan evin kendisini amorti etme süresinin, konutun bulunduğu bölgeye bağlı olarak değişeceğini söyleyebiliriz. Mülkiyetin satış bedeli ile kira geliri orantısı ile konutun kendisini ne kadar sürede amorti edeceğini hesaplayabilirsiniz. Daha nezih semtlerde yer alan dairelerin kendini amorti etme süresi kısa bir zamanı kapsayabilir.

"Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?" Yorumlar

"Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?" Benzer Haberler


240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı önderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasıyla 12 günde satılan konut sayısı toplam olarak 1250 tane ve miktarı 1.150.000.000 TL değerinde. . Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark, İstanbul Başakşehir üzerinde konumlanmaktadır. Altında Cihan İnşaat imzası yer alan Avrupark Bahçekent Projesi çerçevesinde total olarak 1.394 adet daire yer almaktadır. Aynı zamanda projede 86 adet ticari bölümde bulunmaktadır. 31 Mart'a kadar 240 ay vadeli konut kampanyası devam edecektir. 2+1 daire fiyatları 469.000 TL'den başlayış göstermektedir.

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?. İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.. Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 Yılı içerisinde toplam olarak 500.000 konutun değişiminin yapılması adına çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. Konut Kredisi mi Yoksa Kirada Oturmak mı Daha Avantajlı?

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2018

Adana Konut Projeleri 2018

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...