Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!

truck

Dünya genelinde ve ülkemizde ev sahibi olmak isteyen kişilerin genellikle tercih ettiği yöntem kredi veren banka kuruluşlarına konut kredisi kullanmak için başvurmak oluyor. Ancak ülkemizde son dönemler içerisinde konut kredisi kullanımı ve konut satışlarında bir durgunluk gözlemleniyor…

Ülkemiz genelinde son çeyrek dönem içerisinde konut satışların büyük ölçüde düşme yaşandı. Bu durum neticesinde de konut stoklarında bir birikme meydana geldi. Bu durumun gayrimenkul sektörü üzerinde olumsuz bir etkiye sebep olmasıyla birlikte ülke ekonomisinde de bir olumsuz etki meydana getirdi. Durumun böyle olmasından dolayı geride bıraktığımız günler içerisinde Başbakan Binali Yıldırım bir konuşma yaptı.

Gerçekleştirdiği konuşmada konut alanındaki durgunluğun en temel sebebi olan konut kredilerindeki yüksek faiz oranları olduğunu işaret eden Başbakan Yıldırım konuşmasında konut kredi faizlerinin aşağı çekilmesi talimatını verdi. Başbakan Yıldırım tarafından verilen bu faizleri düşürün talimatının ardından bazı banka kuruluşlarından ilk indirim haberleri gelmeye başladı.

Başbakan Yıldırım’ın gerçekleştirdiği açıklamalarda değindiği konut kampanyası ve kredi faiz oranlarının düşürülmesine yönelik ilk detaylar gelirken T. C. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbankası ve ŞekerBank’tan konut kredi faizlerini yüzde 0,98’e düşürdükleri haberi geldi.

T. C. Ziraat Bankası tarafınca gerçekleştirilen açıklama şu şekildedir. Gelecek için umut dolu olan güçlü bir Türkiye ekonomisi için ülke bilançosunu her daim kendi bilançosunun önünde tutan ve önem veren T. C. Ziraat Bankası, bugün alanında öncülük eden bir adım daha atarak 11.05.2018 tarihinden itibaren uygulamaya başlanacak olan 500 bin TL üst sınırına kadar talep edilen konut kredileri için 10 yıllık üst vade oranına kadarki konut kredisi talepleri için faiz oranında indirime gidilerek faiz oranı yüzde 0,98 şeklinde sabitlenmiştir.

T. C. Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranında gerçekleştirdiği indirim uygulamasının ardından diğer bir devlet bankası olan Halkbank’ta 500 bin TL üst sınırlı konut kredisi kullanımlarında 10 vade sınırı ile faiz oranlarını indirerek 0,98 şeklinde belirlediğini ilan etti.

HalkBank tarafından faiz indirimine yönelik olan açıklama şu şekildedir. Konut alanına verdiği destekler ile önemli bir yere sahip olan Halk Bank, konut kredisi faizleri noktasında indirim uygulamasına gitmiştir. 10 yıl vadeli ve 500 bin TL üst limitli konut kredilerinde faiz oranının mevcut durumdan aşağı çekilerek yüzde 0,98 seviyelerine indirildiğini beyan eden Halk Bank Genel Müdürü Osman Arslan, her ailenin kendine ait bir evi olsun istiyoruz, müşterilerimize kolaylıklar sunan çözümler sunmayı ve aynı anda sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gerekliliği olduğunu düşünüyoruz ifadelerini kullandı.

Konut kredisi faizlerini düşüren bir diğer banka ise ŞekerBank oluyor. En fazla 60 aya kadar vade limiti sunan Şekerbank 500 bin TL üst sınırına kadar olan konut kredileri için uygulanan faiz oranında indirime giderek yeni faiz oranını yüzde 0,98 şeklinde belirledi.

Son olarak ise bu faiz indirimi akınına Vakıfbank dâhil oldu. Aynı şekilde 500 bin TL üst limitte olan konut kredisi kullanımlarında 10 yıl vade sınırına kadar olan konut kredileri için uygulanan faiz oranı düşürülerek yüzde 0,98 şeklinde belirlendi. Vakıfbank tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre 14 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Vakıfbank bünyesinden 500 bin TL’ye kadar ve 120 ay vade planına kadar talep edilen konut kredilerinde uygulanacak yeni faiz oranı aylık olarak 0,98 şeklinde belirlenmiştir.

"Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!" Yorumlar

"Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!" Benzer Haberler


240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı önderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasıyla 12 günde satılan konut sayısı toplam olarak 1250 tane ve miktarı 1.150.000.000 TL değerinde. . Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark, İstanbul Başakşehir üzerinde konumlanmaktadır. Altında Cihan İnşaat imzası yer alan Avrupark Bahçekent Projesi çerçevesinde total olarak 1.394 adet daire yer almaktadır. Aynı zamanda projede 86 adet ticari bölümde bulunmaktadır. 31 Mart'a kadar 240 ay vadeli konut kampanyası devam edecektir. 2+1 daire fiyatları 469.000 TL'den başlayış göstermektedir.

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!. İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.. Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 Yılı içerisinde toplam olarak 500.000 konutun değişiminin yapılması adına çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. Konut Kredisi Faizleri Düştü! İşte Detaylar!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2018

Adana Konut Projeleri 2018

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...