Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

truck

İş Bankası ve ING Bank, konut kredisi faiz oranlarını yükseltmiş durumda. En düşük konut kredisi faiz oranı ise %0.90'dan başlamakta.

İş Bankası ve ING Bank, konut kredisi faiz oranlarını yükseltmiş durumda. En düşük konut kredisi faiz oranı ise %0.90'dan başlamakta.

İş Bankası 120 aya kadar vadelendirilen %0.95 faiz oranını %1.15 oranına yükseltmiş durumda. ING Bank'da 60 ay vadelendirilen %1,01 faiz oranını %1,04 oranına çıkartmış durumda.

Yapı Kredi'de konut kredisi faiz oranları %0.90'dan başlamakta. Garanti Bankası, Finansbank ve Ziraat Bankası %1.07 faiz oranıyla 120 aylık konut kredisi vermekte. 

Anadolubank'ta 120 ay vadelendirilen faiz oranları %0,95 iken Akbank'ta faiz oranı %0.97 olarak belirmekte.

7 OCAK 2017 TARİHİ İTİBARİYLE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Aylık gelirinin olduğunu belgeyebilen herkes konut kredisinden faydalanabilir. Fakat kişinin konut kredisi almadan önceki zamanlar içerisinde problemli kredisi bulunuyorsa ve bankalar tarafından verilmekte olan kredi notu düşükse kredi alamaz.

Konut kredisi alma isteminde bulunan kişi, kendisine en uygun olan herhangi bir bankadan kredi alabilir. Faiz oranlarına göz gezilditen sonra en uygun faizli bankayı tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Konut kredisi başvurusunda bulunurken sizlerden istenecek olan belgeler şu şekildedir :

  • T.C. Kimlik Kartı
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi

Yapmış olduğunuz başvurunun ardından, bankayla ilgili olan kişinin kredi notuna ve daha önceden (çektiyse) çekmiş olduğu kredilerin ödeme şekillerine ve problemli olup olmadığına dikkat ederek, kredinin onaylanıp onaylanmayacağına kararını verir. 

Kredinin onaylanması halinde, ekspertiz raporunu ve kişinin gelir seviyesini göz önünde tutarak, konut kredisi miktarını belirler. 

Konut kredileri genellikle evin satış değerinin %75'ini vermektedir. Örnek olarak 200.000 TL'lik bir ev eksper raporundan bu şekilde geçmiş ise, bu miktarın 150.000 TL'sini banka size kredi olarak vermektedir. Banka kredi başvurunuzdan sonra gelişen süreç 1 hafta ila 3 hafta arasında değişmektedir. Bazı konut projelerinde konut fiyatınının tamamının kredisini çekebilmektesiniz. 

"Konut Kredisi Faiz Oranları 2017" Yorumlar

"Konut Kredisi Faiz Oranları 2017" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Konut Kredisi Faiz Oranları 2017. Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2017

Adana Konut Projeleri 2017

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri.... Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 2016 yılı içerisinde açıkladığı istatistiklere bakıldığında, Ocak 2016'dan günümüze kadar 1.149.122 konut satılmış durumda. Türkiye genelinde yapılan istatistikte en çok satış yapan iller şu şekilde; İstanbul, Ankara ve İzmir, en az konut satışında bulunmuş iller; Tunceli, Bayburt ve Ardahan olarak belirtildi.. Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.