Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek!

truck

TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi üzerinde işletmelere kullandırılmış olan kredilerde standartların sıkışalacağını, konut kredileri üzerinde standartların gevşetileceği, diğer bireysel krediler üzerindeyse standartların değişmeyeceğini, aynı olarak kalacağını bildirdi.

TCMB Banka Kredileri Eğilim Anketi üzerinde işletmelere kullandırılmış olan kredilerde standartların sıkışalacağını, konut kredileri üzerinde standartların gevşetileceği, diğer bireysel krediler üzerindeyse standartların değişmeyeceğini, aynı olarak kalacağını bildirdi.

Anket üzerinde bankaların bütün bireysel kredi türlerinde sıkılaştırmayı devam ettirdiği ifade edilerek, 2017 yılının ilk çeyreği içerisinde olan hedefler ve beklentiler, işletmelere verilmiş olan kredilerde standartların sıkılaşmaya hızla devam etmesi, konut kredilerinde ise standartların şuanda bulunduğu şartların gevşetilmesi, taşıt kredilerinde ve diğer bireysel krediler üzerinde standartların değişmemesi olduğu belirtildi.

Anket üzerinde kredi talebi açısından bakıldığı takdirde, işletmelerin geçmiş olan zaman diliminde yükselmekte olan kredi talepleri bu çeyrek üzerinde azalış kaydettiği, aynı zamanda bireysel kredi türlerinden konut kredi isteği ve diğer bireysel kredi isteğinde çok yüksek bir artış olduğu, taşıt kredi isteği için isem geçmiş zamana göre büyük bir azalış olduğu aktarıldı.

Bankaların fon sağlama imkanlarının büyümesi inceleme altına alındığında yılın son çeyreğinde hem yurt içi fonlama şartları hem de yurt dışı fonlama şartlarının sıkılaşmış olduğunu ifade eden ankette, 2017 yılı için birinci çeyrek dahilinde bankaların beklentilerinin, yurt içi ve yurt dışı fonlama şartlarında sıkılaşmanın azalarak sürmesi yönünde olduğuda belirtildi.

Türkiye üzerinde çoğu vatandaş kredi alma eğilimine çeşitli sebeplerden dolayı gitmektedir. Bu sebepler acil para sıkıntısında, ihtiyaç kredisi, konut almak için konut kredisi ve taşıt almak için taşıt kredisi diye gitmektedir, günümüzde birçok kredi türü bulunmaktadır. 

Her geçilen gün krediler üzerinde değişiklikler meydana gelmektedir. Örnek olarak geçmilmiş dönemlere göre ihtiyaç ve konut kredisi talebi artıştayken, taşıt kredisi talebi direkt olarak azalışa geçmiş durumda. 1 Ay sonra taşıt kredisinin artacağı diğer kredilerin düşeceği veya tam tersi olacağı kesin değildir. 

"Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek! " Yorumlar

"Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek! " Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek! . Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2017

Adana Konut Projeleri 2017

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri.... Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek!

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 2016 yılı içerisinde açıkladığı istatistiklere bakıldığında, Ocak 2016'dan günümüze kadar 1.149.122 konut satılmış durumda. Türkiye genelinde yapılan istatistikte en çok satış yapan iller şu şekilde; İstanbul, Ankara ve İzmir, en az konut satışında bulunmuş iller; Tunceli, Bayburt ve Ardahan olarak belirtildi.. Konut Kredilerinde Standartlar Gevşetilecek!

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.