KİPTAŞ’tan İstanbullulara 200 bin TL’nin Altında 3 bin Konut Müjdesi!

KİPTAŞ’tan İstanbullulara 200 bin TL’nin Altında 3 bin Konut Müjdesi!
Editör: Zeynep Kaya Gündem 20 Aralık 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım’ın açıklamalarına göre İstanbullular yeni yılda uygun fiyatlara ev sahibi olmaya devam edecek. Bugüne kadar 75 bin konut üreten KİPTAŞ, dar gelirli vatandaşları unutmuyor. Pendik’teki yeni projeleri Yeşilce Aydos’un lansmanında konuşan Yıldırım, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeli haberi verdi. 2018 yılında kentsel dönüşüm hamlesi yapacaklarının sinyallerini veren Kiptaş Genel Müdürünün açıklamaları dar gelirli vatandaşlara umut oldu. İşte haberin ayrıntıları…

İstanbul’da 3 bin sosyal konut inşa edeceklerini açıklayan Yıldırım’ın paylaştığı müjdeli haberler yüzleri güldürdü. “Hiç evi olmayan” dar gelirli vatandaşlar için 200 bin TL’nin altında fiyatlarla konut projeleri geliyor. İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasında kentsel dönüşüm kapsamında çeşitli projelerine yer verecek olan Kiptaş, Bahçeşehir’de de memurlara özel bin 600-bin 800 konutluk projelerin altına imzasını atmaya hazırlanıyor. Rantsal dönüşüme karşı da tepkisini belli eden firma, ayrıca 800 bin konutun yenilenmesi içinde çalışmalarının olacağının bilgisini paylaştı.

İstanbul’un önümüzdeki yıllardan itibaren kentsel dönüşümde önemli yol kat edeceğine değinen Yıldırım, dönüşümlerin büyük bir kısmının kamu eliyle 4-5 yıl içinde olacağını öngördüğünü dile getirdi. İstanbul’un yenilenmesi için yatay mimaride devam edileceği öğrenildi. Öte yandan konut satışlarındaki durgunluk hakkında; arsa paylarının çok şişirildiği ve kar marjlarının yüksek olduğunu belirten Yıldırım, müteahhitlerin kar marjlarını düşürmesi gerektiğini belirtti.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com